Въпрос!!!Спешно!Огромни проблеми с легализация!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Въпрос!!!Спешно!Огромни проблеми с легализация!!

Мнение от dada »

1.Въпроса ми е има ли хора, които през последните 2-3 седмици са пуснали за превод и легализация удостоверение, което се издава от КАТ за шоф. стаж и нарушения!!!!!Адски съм притеснена и ядосана!!!!Казуса е следния:
Преди почти месец ( на 16-ти октомври)изваждаме със съпруга ми въпросните удостоверения от КАТ, носим ги в преводаческа агенция за превод на английски и за легализация!1.Хората от агенцията пращат документите за съответните заверки в София.След 10 дни ми се обаждат и казват-сигурно ще има нови такси за легализация и някакви евентуални промени...изчакайте още малко..Ок-аз чакам...
Днес ми се обаждат пак-еми госпожо, има нови изисквания-трябва да се отиде до еди коя си банка, да се внесат вноски от по 4 лв на човек, после да се отиде при еди кой си нотариус-там да се извадят пълномощни на еди коя си жена(аз тази жена не я познавам), да си платите парички за пълномощните и чак тогава може документите ви да бъдат легализирани.
Че е ясно, ясно е-аз ще съм заминала за Канада, а тез прословути легализации няма да са готови.Второ, къде аджеба ги пише тез промени- в държавен вестник ли, къде, аз не съм ги чела.Трето-какави са тия упълномощени лица и защо и какви са тия хиляда хиляди такси????Ще съм Ви много благодарна, ако ми дадете някаква яснота по въпроса.
dito
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 7:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dito »

А трябва ли да са легализирани тези справки от КАТ?
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

За заминаващите във федералната част-да!!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Въпрос!!!Спешно!Огромни проблеми с легализация!!

Мнение от thebull »

Дада, имах огромни проблеми с КАТ за да ми издадът нова книжка. Нещата стават много бавно - отврат. Естествено книжката ми беше готова след като заминах, но не за Квебек. Бях издал едно пълномощно на баща ми да ме представлява и той довърши нещата. Не знам дали обаче ще ти е удобно така.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Абе сто си тровите нервите и си давате парите zа глупости .....
Винаги ми е било 4удно .......4овек отива в нова държава и не си први труда да про4ете поне малко неините zакони , спогодби и така нататка.

Канада не е подписала едикоеси спраzумение сега то4но не помня името му но факта от тов е 4е НИКАКВИ легалиzаци правени кадето и да е не важат в Канада.
Факт 100% и то просто няма ка да искат легалиzация в Канда стот тия подписи и пе4ати и така нататка са невалидни zа тях.

Тука в форума някои си бе6е направил труда даже да даде линк и така нататка .Само трябва да се намери и про4ете
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

И аз мисля, че съм чел че няма спогодба между страните и не се изисква легализация на никакви документи. dada, проврете със сигурност така ли е, за да не давате грешни пари и да губите време и нерви.
Успех :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

знам, че няма спогодба м/у Бг и Канада!Моля, ако някой наистина има конкретно инфо, много ще съм благодарна!Иначе няма смисъл темата да се разводнява! :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

dada написа:знам, че няма спогодба м/у Бг и Канада!Моля, ако някой наистина има конкретно инфо, много ще съм благодарна!Иначе няма смисъл темата да се разводнява! :)
Виж сега - тази легализация ти трябва за да ти ударят печат в консулството. Те не били заверявали нелегализирани документи. :shock:

Аз също нямах време за легализации в БГ, така че си взех само оригиналния документ. Тука го дадох на преводач и след това дадох превода за заверка в консулството. това е заверка на подписа на преводача. те пак се дърпаха, но срещу 12$ удариха по един печат на превода.
С този вълшебен документ нямаше проблеми в Драйвтест. те просто гледат да има печат на консулството. Не ми искаха превод на книжката, само й направиха копие. Тва е. ;)
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

Много благодаря Бекс!Вече съм наясно.
Според новите изисквания вече, документа от КАТ, които трябва да се легализира трябва де е придружен с оригинал от платена такса, определена по Тарифа 4 за таксите, събирани в системата на МВР, попълнено заявление за това колко и какви документи легализираш и нот.заверено пълномощно на определено лице, което е оторизирано да внася и получава документи в Нац.Дирекция на Полицията-София.
Вместо да гледат да улеснят нещата ни забатачват още повече...:


NB.Таксите са публикувани в Държавен вестник бр.75/2007г. - чл.58 и чл.59
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

becks написа: Виж сега - тази легализация ти трябва за да ти ударят печат в консулството. Те не били заверявали нелегализирани документи. :shock:
А този печат от консулството за какво е .Нещо не мога да разбера в сайта на Драйвтест точно какво пише. Струва ми се че пише , че за хора с шофьорски книжки от други страни трябва да се докаже шофьорския стаж и да има превод на книжката ако не е на английски и френски, а някъде бях чел че става и с международна книжка , която се вади в СБА. Другите неща не са ми много ясни.
Beks , ще драснеш ли два три реда как точно става стъпка по стъпка специално за Онтарио ваденето на книжка като си си имал книжка от БГ. Струва ми се че май пише и в сайта , че трябва да се яви човека на изпит , нещо като листовки , а изпит с кола има ли? :roll: :roll: Хайде че станаха много въпросите, ще съм благодарен ако опишеш процедурата за Онтарио , макар че има доста теми за това.
Благодаря предварително :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Публикувай отговор