въпрос за шофьорска книжка (прецедент)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

iliana написа:ТС,

като те чета внимателно струва ми се че кашата сам си си я забъркал. Никой не ти е виновен че си забравил да смениш шофьорската си книжка. Освен това във форума отдавне се пише че е необходим документ от Кат за шофьорския ти стаж. Как така всички дошли в последните 2 години го извадиха този документ от кат без връзки, само ти имаш проблем и ти трябват връзки.
Решението на проблема ти в момента е да пратиш пълномощно на близък в България да ти смени книжката и да ти извади удостоверението.
Или да си извадиш квебешка книжка като нов шофьор, което за да си пълноправен става за 1 година.
Естествено, че аз съм (частично)виновен, че не съм успял да си подновя книжката. Частично, щото главата ми пушеше от други проблеми... Благодаря ти за съвета, аз това решение го знам (както и останалата информация), въпросът е, че книжката ми трябва бързо, от това ми зависи работата... Както и да е, благодаря на всички за съветите, вече имам няколко варианта, благодарение на помощта и съветите на хора от форума... Ще пиша какво е станало за инфо на бъдещи балъци като мен :D
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Жени написа:
nick_naydenoff написа:
Удостоверение за издадени наказателни постановления
Това Удостоверение е на БГ език. Къде се превежда - в БГ или в Канада? Легализира ли се и как?
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

.

Мнение от Optimist Creed »

ts, ето какво ти е бъдещето:

Ти канадската шоф. книжка ще е я имаш след 1 г-на.

Цяла една година няма до можеш да разнасяш пици.

Другите нелегални работи са по-зле платени и ще ти се стори социала нещо гадно.
Докато изтече тази една година ще намразиш социала и ще си намериш легална работа близка до специалността ти от БГ.Успех. :wink: .

Ганга
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Публикувай отговор