Welcome to Toronto!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

bateto написа:Бе той никой не ти забранява да купуваш и да продаваш ,ама нали човек трябва да има първо покрив над главата си и после всичко останало.Само дето тука покрива се плаща с робски вериги 25 години.ама нема нищо лошо,ставаш един от стадото и започваш да гърбиш за покрива,за ламарината и за ютията до като се изясни.Е има и удовлетворение от цялата работа ,като отидеш отпуската на село/там от където си дошъл/ може да се пофалиш:
-Мамо КУПИХ си КЪЩА. :D
И комшиите ще започнат да завиждат-Глей го тоя ,нищо не ставаше от него,ама отиде в Канада и стана човек. :D
Само дето нито мама ,нито комшиите ще знаят ,че цената на ;успеха; е платима с доживотни белезници. :cry:
Бата, бате, кух си като празна лейка.
То и затова ще се връщаш, защото нищо не може да ти роди главата за да си гледаш кефа.
В България ще има да караш Ифата пълна с тор от свинефермата.
Въпроса е да се смее ли човек или да плаче... Аз лично като ти чета логическите заключения и умирам от смях. :lol: :lol: :lol:

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

РобинХът с грешка си брато.Такива къщи тип картонени бараки в Бг. едва ли струват по вече от 5000 лв.
В момента съм събрал 50К кеш с които в Бг.мога да си купя в голям провинциален град не лош апартамент ,докато тук с тях мога да си платя единственно оградата на така наречените къщи./не знам що не ги наричат с истинското им име -талашитени бараки/ :wink:
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

bateto написа:РобинХът с грешка си брато.Такива къщи тип картонени бараки в Бг. едва ли струват по вече от 5000 лв.
В момента съм събрал 50К кеш с които в Бг.мога да си купя в голям провинциален град не лош апартамент ,докато тук с тях мога да си платя единственно оградата на така наречените къщи./не знам що не ги наричат с истинското им име -талашитени бараки/ :wink:
Да, вярно, ако добавиш още 25К и естествено нямаш предвид Варна, Бургас, Пловдив. А картонените къщи в Бг са по 220 евро /кв.м без монтажа. За 5000лв - 10 квадрата+монтажа.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Бате, Бате, слез на земята.
Твойте 50,000 Кад днес се равняват на 33400 Евро
(50000 / 1,497 курс в момента)

Вземи хвърли едно око ТУК за да се ориентираш за цените, че май караш по стари спомени.
Горе-долу го докарваш до 65 квадрата в Обеля, ама като ти знам мераците за живот стил "въртя си синджирчето" там едва ли ще ти хареса
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
nt
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 2:54 pm
Местоположение: BG

Мнение от nt »

bate и аз да кажа, че тамън на село - ама село далече от морето, ще си вземеш къщичка с земя за тия пари. ;) И гледай да не ти пробутат керпичена :)
От как се каним да влезнем у европата цените са БИГ БИГ. А сега като сме си вътре още повече :) Така че ако искаш да се връщаш ОК ама не очаквай нищо свясно за тия парици.
DCS-15.5.2005
Ин-ю-8.12.2005 върнат за фр.(B1-1) до 1г
24.11.2006 атестация за Виена
19.12.06 тел. ин-ю OK
13.01.07 получ.серт за Кв-к
24.01.07 приети в Б-щ
28.04.07 баркодове
08.05.07 мед.
17.05.07 мед. OK
03.07.07 пок. за виза
28.07.07 ВИЗА
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

bateto написа:РобинХът с грешка си брато.Такива къщи тип картонени бараки в Бг. едва ли струват по вече от 5000 лв.
В момента съм събрал 50К кеш с които в Бг.мога да си купя в голям провинциален град не лош апартамент ,докато тук с тях мога да си платя единственно оградата на така наречените къщи./не знам що не ги наричат с истинското им име -талашитени бараки/ :wink:
Батка,ще направиш голяма грешка ако затвориш парите,които си спечелил с много труд на тръстиката-в апартамент и то в България :shock: ! Така сам си слагаш "робските вериги",за които говориш! Аз бих ги инвестирал в,това което умея да правя най-добре и което ми носи удовлертворение! Ако теб те кефи да караш камион-тегли кредит и си купи камион! След време купи още един камион и наеми някой да го кара! Така до деня,в който вече няма да караш камион,а други ще правят това и ти ще им плащаш! Виж тогава може спокойно да си купиш къща без да слагаш "робските вериги"! :wink:
Помисли върху това и си дай срок от нови 800 дни до деня за закупуване на втория камион! Успех! :beer: :)
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

:rotfl: Хахаха -- аз затова окончателно съм решил да скъсам с робството и да живея в кашон от телевизор. :)
emiliana

Мнение от emiliana »

batkoto написа::rotfl: Хахаха -- аз затова окончателно съм решил да скъсам с робството и да живея в кашон от телевизор. :)
:P А телевизора ще подариш на някой роб, нали :lol:
emiliana

Мнение от emiliana »

RobinHood написа:Към bateto,
да де ама ако искаш тук в Бг да си купиш къща каквато си си купил в Канада ще трябва да бачкаш не 25, а 225 години, бате! :wink:

Прясна новина: Батето си бил КУПИЛ къща в Канада
Кога ще черпиш бе Батюх :?:
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Albert
iv, дали преку програмата за Квебек одеше или преку генералната процедура?
ами процедурата е за Квебек.

Относно адаптацията на децата никакъв проблем, в началото обстановката е леко изнервена от самата имиграция и се отразява различно на всеки но за кратко. Голямата шерка /13г/ вече е на училище за малкия /4г/ е малко по сложно.

А за къщите, малее, супер, аз живях в собствена къща в Добрич, но мерси, само н 50 метра от блока в които живеем започват да с ередуват кварталчета с къщи. Ами то аз нарочно като ходя на пазар минавам през по дългия път и си ги гледам талашитените къщички. Ами то на курорт ли сам или в огромен град? наистина близо до пътищата е шумно но вътре по уличките, както сам ги гледал по тв- елхи, борове, тревичката, пътечките, децата си играят спокойно, катерички, тишина, и задължително две или три коли пред всяка къща. Е има и грознички къщи... Аз съм си казал че след една година като ми изтече договора за наема и ако имам стабилна работа ще живея в "кашон", че и пуснаха наскоро 40 години кредит за имоти банките... идва ти като наема. А тук където живеем си е хубавичко, две спални, голяма тераса, голяма всекидневна с box с шкахчета, голям хладилник, голяма фурна, целия на паркет, тоалетна с баня и вана, отоплението и водата безплатни и всяка вечер задалижетлно гореща вана.
Ами това е засега ще пиша пак, аз поне ще съм от онези които са заети и намират време да пишат във форума. Тук живота "кипи" и трябва да влезеш в "тенджерата"... Пожелавам ви много здраве! :wink:
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

iv написа:Аз съм си казал че след една година като ми изтече договора за наема и ако имам стабилна работа ще живея в "кашон", че и пуснаха наскоро 40 години кредит за имоти банките... идва ти като наема.
Първо браво за успешната адаптация и дано имате късмет и по-натам! :D :beer:
Сега да не ти попарвам мечтите но за да дойде като наем, ако приемем че наема ти е $1100, това значи моргидж за около $220000 т.е. имот за около $240-$250К ако оставиш 20-30 хилки даунпеймът. В Норт Йорк такива къщи ще намериш само в карето Keele - Finch - Jane - Eglinton, но аз силно ти препоръчвам да не взимаш къща там :? :roll:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

miteto написа:
iv написа:Аз съм си казал че след една година като ми изтече договора за наема и ако имам стабилна работа ще живея в "кашон", че и пуснаха наскоро 40 години кредит за имоти банките... идва ти като наема.
Първо браво за успешната адаптация и дано имате късмет и по-натам! :D :beer:
Сега да не ти попарвам мечтите но за да дойде като наем, ако приемем че наема ти е $1100, това значи моргидж за около $220000 т.е. имот за около $240-$250К ако оставиш 20-30 хилки даунпеймът. В Норт Йорк такива къщи ще намериш само в карето Keele - Finch - Jane - Eglinton, но аз силно ти препоръчвам да не взимаш къща там :? :roll:
и какво му е на това каре ,че чак толкова силно не го препорачваш Мите
THE LAST LINE OF DEFENSE
emiliana

Мнение от emiliana »

JoroF написа:
miteto написа:
iv написа:Аз съм си казал че след една година като ми изтече договора за наема и ако имам стабилна работа ще живея в "кашон", че и пуснаха наскоро 40 години кредит за имоти банките... идва ти като наема.
Първо браво за успешната адаптация и дано имате късмет и по-натам! :D :beer:
Сега да не ти попарвам мечтите но за да дойде като наем, ако приемем че наема ти е $1100, това значи моргидж за около $220000 т.е. имот за около $240-$250К ако оставиш 20-30 хилки даунпеймът. В Норт Йорк такива къщи ще намериш само в карето Keele - Finch - Jane - Eglinton, но аз силно ти препоръчвам да не взимаш къща там :? :roll:
и какво му е на това каре ,че чак толкова силно не го препорачваш Мите
Карето още не е дорасло за да стане квадрат :P
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

JoroF написа:
miteto написа:
iv написа:Аз съм си казал че след една година като ми изтече договора за наема и ако имам стабилна работа ще живея в "кашон", че и пуснаха наскоро 40 години кредит за имоти банките... идва ти като наема.
Първо браво за успешната адаптация и дано имате късмет и по-натам! :D :beer:
Сега да не ти попарвам мечтите но за да дойде като наем, ако приемем че наема ти е $1100, това значи моргидж за около $220000 т.е. имот за около $240-$250К ако оставиш 20-30 хилки даунпеймът. В Норт Йорк такива къщи ще намериш само в карето Keele - Finch - Jane - Eglinton, но аз силно ти препоръчвам да не взимаш къща там :? :roll:
и какво му е на това каре ,че чак толкова силно не го препорачваш Мите
Хехе, просто вечер е много пусто :-) повечето хора не излизат, а тия, дето излизат, не се виждат на тъмно :D иначе какво да му има на карето...
daskala
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 6:33 am

Мнение от daskala »

Абе"ПИЧОВЕ",като ви нерви толкова живота в Канадско,елате си пак в България при БСП,ДС и прочие ..есета.И аз излизам с кеф от БГ матрицата.Даже правя оферта на недоволните от Канадско-евтин апартамент в БГ-50000BGN/цената може да се коментира/ :wink:
Публикувай отговор