пари BG-Canada?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
nadiaK.
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:45 am
Местоположение: Vancouver

пари BG-Canada?

Мнение от nadiaK. »

Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

:D Вж ЛС
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

отговорът е интересен и за други.
Айде не го крийте :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: пари BG-Canada?

Мнение от sasho71 »

nadiaK. написа:Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
то и аз това питах преди време :lol: Проблема не е само как да се внесат, ами и ако те попитат откъде са тез пари да може да дадеш логично обяснение, инак данък те чака, и то дебел :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: пари BG-Canada?

Мнение от bgmontreal »

sasho71 написа:
nadiaK. написа:Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
то и аз това питах преди време :lol: Проблема не е само как да се внесат, ами и ако те попитат откъде са тез пари да може да дадеш логично обяснение, инак данък те чака, и то дебел :wink:
няма никакви данъци - особено дебели в неговия случай!
а в общия случай данъците СЪВСЕМ не са ДОРИ големи
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: пари BG-Canada?

Мнение от sasho71 »

bgmontreal написа:
sasho71 написа:
nadiaK. написа:Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
то и аз това питах преди време :lol: Проблема не е само как да се внесат, ами и ако те попитат откъде са тез пари да може да дадеш логично обяснение, инак данък те чака, и то дебел :wink:
няма никакви данъци - особено дебели в неговия случай!
а в общия случай данъците СЪВСЕМ не са ДОРИ големи
aхаа, значи все пак има данъци, ааа? а би ли сметнал тогава "ниския" данък според теб, ако момичето преведе тука 100к от продажбата на къщата и смело заяви, че това са си нейни пари от продажба на НЕИН имот? Би ли казал догодина в декларацията дали да спомене тез 100к или НЕ? Щото ми е интересно колко ще е "ниския" данък ако се прибавят тез 100К към нейната заплата, да речем 50к? Щото още по-интересно ми е ако си замълчи за тез 100к и я гепят? Тогава може би ще се оплаче и оправдае със форума :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

И мен ме интересува същото.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ами имате ми адреса и телефона - обадете се или елате в офиса.
Капитал гейн се изчислява на база цена на придобиване и цена на продажба. Както винаги съм казвал МНОГО е важна цената на придобиване!!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Не е цена на придобиване.Ако разликата в цената от идването ви в Канада до продажбата надвишава 100к дължите данък за нея.Друг е въпроса как ще го докажат.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Джес, благодаря ти за отговора! Обаче аз май не разбрах - ако сумата която внеса след продажба на имота в България надвишава 100 хиляди долара, дължа данъци, така ли? В нашия случай имотът се води на името на родител и той ще ми прехвърли сумата като дарение.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

интересно ако кажеш , че си ги спечелил на рулетка , покер или слот машин тез пари , какво могат да ти кажат :lol: едва ли ще те карат да доказваш :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: пари BG-Canada?

Мнение от iliana »

nadiaK. написа:Здравеите,
смятам да продавам къщата ни в бг.(София).Искам да ви попитам как е наи добре да се пренесат парите(които няма да са малко).И как после тези пари да се внесат в тукашна банка .

благодаря предварително :)))
Най-лесно и сигурно е с wire transfer . Парите тръгват от вашата сметка в България и пристигат във вашата сметка в Канада. Трябва ви следната информация:
име и адрес на получателя
номер на банкова сметка
име на банката
SWIFT Code на банката.
Отнема около 3 - 5 работни дни.
Но това как да се прехвърлят парите е най-малкия проблем.
Трябва да се имат в предвид и следните неща:
- ако сумата е над 25,000 лв за износа им се иска декларация за произхода на парите и документ че не дължите нищо на държавата (данъци, осигуровки и др)
- дали и с какъв данък ще бъдат обложени парите в канада.

При самото трансфериране трябва да се внимава за следните неща:
- дали банката изпращач взима комисионна от сумата. Накой банки имат само такса за трансфериране, други такса + % комисионна от сумата.
- на какъв курс ще бъдат обменени парите от валутата която тръгва от бг (най-вероятно евро) в канадски долари.
- банките в канада не взимат комисионна при получаване на трансфер, имат твърда такса която вземат (около 20-50$)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

:) начина е кеш-енд-кери :rotfl:
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

sumata ako e goliama - da se razdeli na po malki - na okolo 10bona i da se prati swift. da se depozirat v razlichni banki ili da se darjat kesh. nikoi ne go interesuva kvo si prodal i za kolko.shte e absurd da plashtash danakza tova. :D :beer: :beer: :beer:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Pincher написа:sumata ako e goliama - da se razdeli na po malki - na okolo 10bona i da se prati swift. da se depozirat v razlichni banki ili da se darjat kesh. nikoi ne go interesuva kvo si prodal i za kolko.shte e absurd da plashtash danakza tova. :D :beer: :beer: :beer:
Е ако искат могат и на 100 части от по $1000 да я разделят и кво от тва? Накрая на годината в данъчната декларация пак трябва да напишеш че имаш $100000 приход. Вече ако не ги декларират, тва е друга работа (дали имат гащи да го укрият тоя приход :wink: ) или пък да ги внасят кеш на малки части под лимита който се декларира на митницата и да ги държат кеш в сейф.
Заключено