Ще моля за помощ отново

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Ще моля за помощ отново

Мнение от Bily T »

Здравейте хора от федералната част,
имам нужда от Вашата помощ за две неща:
1. след като плучихме визите и перманент резидънс конфирмейшъните вече смятаме да се установяваме във Ванкувър. Въпроса ми е независимо, че е дискутирано доста пъти все пак има ли някакви пречки да кацнем директно там с визи издадени за квебек по принцип. Да ше кажете никъде не пише квебек така е на визите не пише, но на конфирмейшъните на поинт оф ентри си пише Монреал.
2. Може ли някой от Ванкувър да се ангажира да помогне за наемане на квартира? знам, че има хотели и темпорали акомодейшъни, но ще сме с малко бебе на 1.5г и ми се ще ако има вариант да си резервирам апартамент предварително оттук. Става въпрос за началото на Май.
Не смея да предлагам пари да не обидя някой за тази услуга, но все пак поне едно зверско напиване с ракии и мезета родни смятам, че мога да предложа.
мерси предварително
NO PAIN NO GAIN
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Успех Билито...и като прелитате над Монтреал...метни едно пласмасово с шушла :D :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Били.

С нищо конкретно не мога да ти помогна освен със савет.
Недей да си мислиш че обиждаш някой като му предлагаш пари за услуга ( щото тука ни научиха че не е обида ) а си цакай щото аз преди години така запазих апартамент на приятели на приятел и те след като дойдоха тук се настаниха на друго място и хазайката която беше моя приятелка изгоря с едномесечен наем поне ( което мисля би било неприятно за когото и да било ).
Та аз мисля че никога вече не бих направил такава услуга за никой освен ако не си цака за да се обвърже.
Се пак не виждам кой е длъжен да губи пари заради това че някой е решил да си промени мнението.
Айде успех -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Кацай където си избереш, няма проблеми.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Bily T,

Няма да имаш никакви проблеми с кацането директно във Ванкувър. В последните няколко години май само аз бях единствения заблуден, който пристигна по федералната поцедура. ;) :lol:

За квартира в момента ми е много трудно да ти кажа нещо определено. Този месец посрещнах едно семейство новодошли в старата ми квартира, която освобождавам след три дни. Лошото е, че града, в който живея е с доста високи наеми и в същото време трудно се намира квартира, особено за новодошли. По-добрият вариант е да се търси в Бърнаби и Ню Уест. Ще поразпитам и ако има някакъв вариант ще ти пиша на ЛС.

За посрещане на летището нямаш никакви проблеми, разполагам с голямо МПС. ;) :lol:

Успех!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Преди една година и месец каснах така в Торонто - никакви проблеми :lol:
даже се заформи едно лафче с ииграционните
каде ще се установите
и аз нали гузен негонен - еми аз съм по процедура за кебек и отивам в Мтл ама кацам тука че имам приятели да ме посрестнат
така 2 пъти - нямах никакво намерение да идвам в МТл - живота си прави често сега с мен - та
те накрая ние ви питаме къде да ви пратим резиденската карта - на адрес в То или в Мтл еми с усмивка на уши аз - в То
те съветваме ви да не ходите в МТл :shock: - паднах направо
е след 11 месеца съм в Мтл :beer:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз бях с документи за кебек,но първо кацнах във ван.може би такъв ми е бил късмета да ме настанят в индийската махала в началото,та не изкарах и месец;щото си мислех ,че отивам в канада ,а не в индо-китай и се пренесох в мтл.никъде не са ми правили проблеми.действай смело. :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ronni написа:те съветваме ви да не ходите в МТл :shock: - паднах направо
е след 11 месеца съм в Мтл :beer:
мм, това е супер интересна история!
Биенвеню о Кебек :wink: и Гуд лук (не праз лук) :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

И аз кацнах пьрво в Торонто и имиграционните като разбраха , 4е ще ходя в Монреал се подсмихваха и ме питаха що ми требе , сега разбирам , 4е това са били от малкото анти- феминистки , които сьществуват тук :(
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Все още Канада е една държава и можеш да кацнеш където си поискаш , като стане разпада ( виж бивша Югославия ) и визата е само за Кебек , едва ли ще може да отидеш другаде с кебекската виза.
Заключено