Защо повечето българи в Монреал са расисти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

a be kvo se shikalkavite - vadete pistoletite i da prikliuchvame!
ili predpochitate duel...
Последно промяна от canat на Чет Дек 14, 2006 12:48 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Странджата написа:A, то4но наи-жайното не позна, 4е не сьм :wink: анти-расист
Ми кажи си тогава открито къв си и за кво се бориш, байно :lol: Нали си "Странджата", бунтовник го раздаваш, кажи против що се бунтуваш и къде те стяга чепика 8)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Странджата баиовото сбира хьшовете и ги посреща с квото бог дал :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ако приемем , 4е стиагането в 4епика са браилските(монреалските) цигани, си вдигам хьшо4адието и си свивам друго гнездо :wink:
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

митето,

ние не можем да наричаме черните nigga (само защото те така си викат), по същата логика по която местните тук не могат да ни наричат "племе, сган" и т.н (само защото ние така си викаме).
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Аааа , ако някои привьрженици на цска се приемат за сган, това си е за тяхна сметка :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

edelwais написа:митето,

ние не можем да наричаме черните nigga (само защото те така си викат), по същата логика по която местните тук не могат да ни наричат "племе, сган" и т.н (само защото ние така си викаме).
Ааа грешка ,аз така не си викам, не викам и на другите. Нито е нормално да си викаме сган.
Африканските негри не не обиждат на негър, примерно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

IRA,

Това което исках да кажа, е че никой от нас четящите не пропищя, че тези думи уронват нашето национално достойнство, и никой не възнамерява да даде лицето написало ги на съд (другарски или вражески :lol: ). Но ако шефа ти / колегата ти / продавачката в магазина си позволи такъв език - жална му/и майка. По тази същата логика, черните може да се наричат един друг както си искат, но ако бял ги нарече така - става "расизъм".
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

edelwais, нещо не си ме разбрал. Казах, че може да употребяваме "nigga" вместо the "n"-word. А не че е добре да се обръщаме към негрите с "nigga". Въпросната фраза the "n"-word е измислена за да се употребява вместо "nigga" понеже таз дума била толкоз обидна че не трябва да се произнася. Т.е. ако говориш с колегата си канадец/американец (без значение дали е бял или черен) и искаш да му разкажеш черната комедия която си гледал, не можеш да му кажеш: "Уил Смит каза на престъпника: Freeze, nigga", трябва да кажеш "Във филма Уил Смит използва the n-word" :lol: Толкоз е опасна таз дума, че е немислимо да се произнася и затова измислили специална фраза да я замества :shock: И това, което исках да кажа е, че явно не е толкова немислимо да се произнася щом негрите я използват бая. А не че е хубаво да наричаш негрите с обидни имена. Най-малкото е трудно да обидиш някой черен с "Yo, stinkin' n-word" :lol:
xoflow
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 6:35 pm

Мнение от xoflow »

he he, pregledah tuk tame temata, no ne zabelyazah bateto da e kazal "egati tapata tema"

togava dobavyam moeto - "prismyal se shtarbel na harbel"

a mozhe i "na gol korem pishtovi"

ili "pazi bozhe slyapo da progleda"
Nabludatel

Мнение от Nabludatel »

И това, което исках да кажа
Tova koeto iskash da kazes che horata ot Bg sa edni ot nai golemite vazmozni rasisti.

Prichinate e che sme zivjali na mjasto do 89 god. kadeto njamashe mnogo drugi rasi, sledovatelno ne sme tolerantni kam takiva.
V Bg imashe samo edin cheren sinoptik po Nova TV. i vsichki si praviha tashak s nego.
Kato vidja v Bg sef na banka, na danachno, rektor v universiteta, ministar, zam. ministar cheren moze i da ti povjarvam che ne sme rasisti.
Kuma Lisa kojato zivee v BG samo predi 2 mesetsa naredhe hora rodeni v BG.
"Kakvo mi gi pokazvash tezi mangali, prosjatsi, goltatsi" -. a tja e zivjala v Canada vse pak i bi trjbvalo da se e nauchila na malko tarpimost.

Tja ne iska da gi vizda na snimka hem sa rodeni v BG, nie govorim da im dadem prestizni profesii po institutsii kakto tuk.

Uefa ne sluchaino nalozi globa ot 40 000 Shveitsarski franka na BG otbor kogato gostuvashe drug na koito napadatelja beshe cheren a nasite zapaljankovtsi mu praveli maimunski dvizenja i izdavali maimunski zvutsi za da go draznjat.
Последно промяна от Nabludatel на Чет Дек 14, 2006 1:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

митето,
разбрахме се :beer:

Вчера гледах един сериал, седят бял и черен доктор, белият пише с маркер по една дъска. Черният посяга да вземе маркера и да напише нещо, а белият му казва: "It is called a whiteboard for a reason", на което черният отговори: "OK, then give me the black marker" :lol:

А иначе и аз мисля, че понякога РС стига до чиста проба екскремент на бик :lol: , и на хората леко почва да им писва (пример: филма "Борат").
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

edelwais написа:IRA,

Това което исках да кажа, е че никой от нас четящите не пропищя, че тези думи уронват нашето национално достойнство, и никой не възнамерява да даде лицето написало ги на съд (другарски или вражески :lol: ). Но ако шефа ти / колегата ти / продавачката в магазина си позволи такъв език - жална му/и майка. По тази същата логика, черните може да се наричат един друг както си искат, но ако бял ги нарече така - става "расизъм".
А не знам за другите, но дори това да го каже чужденец аз няма да обърна внимание и няма да съдя никой . На мен лично ми е все едно кой го казва, тава са само приказки....
чувала съм обидни реплики относно имигрантите зад гърба си , не съм осъдила никой до сега, защото не ми пука кой какво говори и не го броя за расизъм, а по скоро за страх .
Лично аз българи расисти не познавам, това че Хълбой се движи само сред такива си е негов проблем. Да си смени средата. И с тоя лаф "най-големите расисти " направо ще ме убиете. :lol: Положителното е че все пак в нещо сме най-най. :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
xoflow
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 6:35 pm

Мнение от xoflow »

Nabludatel написа: Kato vidja v Bg sef na banka, na danachno, rektor v universiteta, ministar, zam. ministar cheren moze i da ti povjarvam ...
Az bih dobavil ne samo v BG ami i v Evropata...
I ne samo shefove, ami i cherni/arabi/asiatzi polizai - za da mozhe da se sravnyava tamoshnata tolerantnost i demokraziya sas severno amerikanskata.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Не виждам защо се бърка расовия консерватизъм с расизма. Българите са извънредно толерантни към всякакви раси и нации. Това, че искат да са си настрана и да не се мешат е съвсем отделен въпрос и не е расизъм.
Някой казал, че му миришели китайските и индийски манджи. Ми истина е, миришат ! Замисало му, казал си. Къде е расизма тука ?

Обличаме ли се с бели роби и качулки на главата ? Събираме ли се на групи да бием негрите ? Ходим ли пак на групи да ги подтискаме по някакъв начин, да ги обиждаме, да изнасилваме ?
Къде го видяхте тоя расизъм !?

Айде помислете си за истински примери за расизъм и ги споменете, ако не, стига сте лаяли и сте плюли срещу българите!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Заключено