Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от Bubi »

Знае ли някой дали в Монтреал има някаква организация от рода на нашата "Защита на потребителя или на клиента", където мога да пусна жалба от обслужването на магазин "ML"? И ако има такава къде се намира? Благодаря предварително. Всъщност те все още не могат да ме обслужат, въпреки, че съм платила в брой.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

bbb, много ти благодаря
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Re: Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от mstoimenov »

Bubi написа:Знае ли някой дали в Монтреал има някаква организация от рода на нашата "Защита на потребителя или на клиента", където мога да пусна жалба от обслужването на магазин "ML"? И ако има такава къде се намира? Благодаря предварително. Всъщност те все още не могат да ме обслужат, въпреки, че съм платила в брой.
Imal sam takiva panairi s tia...tolkova nagli moshenici i v BG ne sam zasical...V ML vinagi plastai s VISA. :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от filipne »

mstoimenov написа:
Bubi написа:Знае ли някой дали в Монтреал има някаква организация от рода на нашата "Защита на потребителя или на клиента", където мога да пусна жалба от обслужването на магазин "ML"? И ако има такава къде се намира? Благодаря предварително. Всъщност те все още не могат да ме обслужат, въпреки, че съм платила в брой.
Imal sam takiva panairi s tia...tolkova nagli moshenici i v BG ne sam zasical...V ML vinagi plastai s VISA. :wink:
Защо ?
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

z

Мнение от holy »

A dali ima faida ot oplakvania v tazi organizacia, 4e i nie ne6to se oparihme, ama sas BRICK-mo6ennici ...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: z

Мнение от IRA »

holy написа:A dali ima faida ot oplakvania v tazi organizacia, 4e i nie ne6to se oparihme, ama sas BRICK-mo6ennici ...
Какъв ви беше проблемът с тях?
Аз не нещо хич не им харесвам магазините. :?:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от Mark »

Bubi написа:Знае ли някой дали в Монтреал има някаква организация от рода на нашата "Защита на потребителя или на клиента", където мога да пусна жалба от обслужването на магазин "ML"? И ако има такава къде се намира? Благодаря предварително. Всъщност те все още не могат да ме обслужат, въпреки, че съм платила в брой.
Opla4i se na prezidenta im, onzi, deto se snima w reklamite im po TV.
prabwaj na info@electroml.com ili 18776453335

powe4e info na http://www.electroml.com/

Po moje da pomogne ot OPC, kato im znam srokowete na reakcia

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Re: Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от mstoimenov »

filipne написа:
mstoimenov написа:
Bubi написа:Знае ли някой дали в Монтреал има някаква организация от рода на нашата "Защита на потребителя или на клиента", където мога да пусна жалба от обслужването на магазин "ML"? И ако има такава къде се намира? Благодаря предварително. Всъщност те все още не могат да ме обслужат, въпреки, че съм платила в брой.
Imal sam takiva panairi s tia...tolkova nagli moshenici i v BG ne sam zasical...V ML vinagi plastai s VISA. :wink:
Защо ?
Prodavat bez da imat daje na sklad. Davat data na dostavka. Cakane cial den. Obajdane okazva se ce stokata oste ia niama. Nikoi nisto ne ti kazva. Gubish si denia da cakash. Davat mi 50 CAN giftcard za sorry. Nova data novo cakane cial den. Tozi put se opita da me ubedi ce sam oburkal denia :lol: . Kacvam panaira do supervisor na magazina. Niama reakcia. Iskam si parite obratno. Iskat da mi udurjat 30% :shock: .
Telefon do OCP zavejdane na dossier. Obajdane v otdel Visa na RBC i cancelirane na transfera. Obajdane na onia deto izliza s rezackata na raklamite i annonce ce imame nonmer v OCP. Niama reakcia. Den po kasno obajdane ot magazina da otidem da ni vurnat partie. Visa si beshe svarshila vece rabotata :lol:
Kraen rezultata: 2 dena zagubeno vreme i nervi i 50CAN freegiftcard
Izvod: Mebeli kupuvam ot edno malko magazince v Chambly. Porucvash po katalog. Ima absolutno vsicko ot Canadski firmi. Po etvino e zastoto ne plastat naem, niamat nujda ot sklad. Stokata moje predi tova da se vidi v Brick itn.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли орг. за защита на клиента в Монтреал?

Мнение от filipne »

Би ли дал адреса на това магазинче ?

Мерси !
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

На нас също ни продадоха пералня, която я нямат на склад. Освен това ни донесоха друг вид пералня и дефектен хладилник. Отиваме в магазина, говорим с някакъв там, той вика - ще оправим работата, след три дни чакайте друг ливрезон. Пак чакане цял ден в къщи, идва ливрезона, носи пак дефектен хладилник, а пералня въобще няма. Пак отиваме в магазина искаме си парите, казват - не може. някакъв ни вика "Аз съм патрон и сега няма да говоря с вас. обадете се утре в 11,00 часа и седна да гледа телевизия. Един скандал порядъчен, на оня въобще не му пука. На другия ден обаче се обажда моята преподавателка от КОФИ. Естествено след цял ден търсене по телефона и откази на патрона да говори по телефона, караници и заплахи, че ще закараме телевизията и ще се оплачем еди-къде си след два дни дойде трети ливрезон и ми донесе другия вид пералня и хладилника, който пак имаше леко чукнато. Оня вика - дай ще го сменяме. Но на нас ни писна вече и си прибрахме всичко.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Мисля че да не се държат неща на склад е стандартна практика.

Ние също имахме проблеми с перални/ сушилни/ пиедестали от Сиърс. Съпругата ми ги сменя 4 пъти докато получим работещи и в добър вид. След втората провалена доставка ги караха само вечер (след 5 и безплатно) и накрая ни дадоха и 25% оф.

В един момент бях готов да започна да пера на ръка!

Истината е: търпение и непрекъснати скандали. Тук поне може да се преборите за компенсация!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ей така само да спомена. Аз преди да си купя бялата техника поразпитах и ми препоръчаха Corbeil . Аз остнах доволна от тях , доставката им е безплатна, доставят в събота , носили са ми това което съм си поръчала.....
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Мнение от mstoimenov »

Corbeil е клаца и за мен.
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

mstoimenov написа:Corbeil е класа и за мен.
И аз гласувам за Корбей. Всичко което си поръчах дойде на време, беше такова каквото го видях в магазина (до сега не знаех че и така опция има :wink: ) и нищо не беше смачкано или одрано.
Заключено