за брак след интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Milena Dineva
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 1:56 am
Обратна връзка:

за брак след интервюто

Мнение от Milena Dineva »

Моят приятел не знае френски и мисли,че няма да може да го научи за няколко месеца за интервюто.Затова реших ,аз сама да кандидатствам ,а после да сключим брак с него.Има ли някой ,който да е направил така,това дали е по-лесния начин?Моля ви пишете ми.
George
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 7:01 am
Местоположение: AB,Canada

Мнение от George »

Íå ñè ìèñëåòå ÷å ïî òîçè íà÷èí ùå âè å ïî-ëåñíî-ìîÿò ñúâåò å äà ìèñëèòå çàåäíî è çà áúäåùåòî âè íà êàíàäñêà çåìÿ.Åäèíèÿò îò âàñ ìîæå äà å âîäåù êàíäèäàò-òîçè îò âàñ êîéòî ñúáèðà ïîâå÷å òî÷êè,ñåìåéñòâîòî íîñè îùå òî÷êè,à íàé-âàæíîòî å çà èìèãðàöèÿòà â Êâåáåê äà ñúáåðåòå êîëêîòî ìîæå ïîâå÷å òî÷íà èíôîðìàöèÿ è îò îôèöèàëíèÿ ñàéò,êàêòî è çà æèâîòà òàì,íî ïðè âñè÷êè ñëó÷àè âëàäååíåòî íà ôð.åçèê è çà äâàìà âè ùå å îò ãîëÿìà ïîëçà ïðè àäàïòèðàíåòî âè â Êâåáåê.
Èìàõ ïîçíàòè êîèòî áÿõà âúâ âàøèÿ ñëó÷àé è ñè ñïîìíÿì ÷å êàòî ðåçóëòàò îò äåéñòâèÿòà èì õîäèõà âå÷å êàòî ñåìåéñòâî íà âòîðî èíòåðâþ-âòîðî áåøå çà âîäåùèÿ êàíäèäàò ïîíåæå áåøå ñå ÿâÿâàë âå÷å ïðåäè áðàêà,à ïúðâî çà ñúïðóãàòà ìó.Âñè÷êî òîâà çàðàäè ïðîìÿíà íà ñèòóàöèÿòà ñëåä áðàêà.
Çàòîâà ìîåòî ëè÷íî ìíåíèå å äà ñè îòäåëèòå äîñòàòú÷íî âðåìå äà ó÷èòå ôð.åçèê / àç îñòàíàõ äîâîëåí îò Àëèàíñ Ôðàíñåç / è äà êàíäèäàòñòâàòå êàòî ñåìåéñòâî,êàêòî è äà ñè èçÿñíèòå âñè÷êè ìîìåíòè ïî èìèãðàöèÿòà è çà æèâîòà â Êâåáåê.Ïðåäâàðèòåëíî âè ïîæåëàâàì óñïåõ
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Мога да споделя опит ,но от интервю минато през 2001 год. На самото интервю трябва да ги информираш ,че имаш намерение да се омъжваш. Аз лично това го съобщих след като ми казаха ,че съм одобрена. Не ми дадоха сертефиката веднага защото в него ттрябва да се отбележи за колко хора е. След сватбата трябва да пратиш брачното свидетелство , копие от дипломите на съпруга и доказателства за стажа му т.е. всичко което ти си пратила преди това. Той на интервю не ходи, получихме сертефикатите по пощата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: за брак след интервюто

Мнение от Nadi a »

Milena Dineva написа:Има ли някой ,който да е направил така,това дали е по-лесния начин?Моля ви пишете ми.
Да, има. Да, за нас беше по-лесния начин.
Аз кандидатствах сама и после се омъжих. Не се е налагало второ интервю.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
userboard
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:05 pm

cool

Мнение от userboard »

Да, има. Да, за нас беше по-лесния начин.
Аз кандидатствах сама и после се омъжих. Не се е налагало второ интервю.
:beer: За теб и твоя съпруг! (Надя)
И много поздрави вас двамата от мен и цялото семейство :D
DCS - 28.07.2006
Accusé de réception - 07.09.2006 (минус 35CAD)
Чек за 40 CAD - 11.09.2006 (5 CAD бонус за Québec)
Accusé de réception complémentaire - 03.10.2006
Писмо с отказ поради недостиг на точки -16.11.2006 г.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Малко повече разяснения по темата.
След сключване на брак от кандидат, който е получил вече сертификат за селекция, се извършва оценка на кандидатурата на двамата като семейство. Поради недостатъчната информация при описание на подобни случаи, битува мнението, че съпругът/та получава автоматично сертификата си за селекция, само защото другият съпруг има вече издаден такъв сертификат. Това не е съвсем вярно. Документите на вторият кандидат също се проучват и той ще получи веднага сертификата си, при наличието на някой от следните варианти:

1. Основният кандидат сам събира толкова голям брой точки, че присъединилият се нов кандидат дори и да получи само 2-3 точки (от 17 възможни), то пак се покрива необходимия минимум от 68 точки за семейство.
Пример: Да приемем, че получилият сертификата събрал преди интервюто 60 точки от 96 възможни като сам кандидат. На интервюто са му дали още 7 точки от 10 възможни за т.нар. "адаптивност". Следователно е необходимо съпругът/та да получи една единствена точица и двамата заедно събират необходимия минимум от 68 точки за семейство.

2. Вторият кандидат, като съпруг/а на първия, събира почти максимума от 17 точки по условията на параграф 7 от Анекс 1 на Правилника за оценка съответствието на изискванията при селекция. Тогава също "автоматично" получава своя сертификат.

Но ако нещата не стоят така, а като семейство кандидатите събират някъде на границата но под 68-те точки, нормално е да искат и представянето на допълнителни документи за вторият кандидат, водещи до увеличаване на неговите и от там на общия брой точки. В този случай, обикновено изискват връщане на издадения вече сертификат за селекция и след представянето на допълнителни документи, увеличаващи точките на втория кандидат, се издават нови сертификати за селекция и на двамата. Може и да назначат допълнително интервю за двамата. Правили са го, макар и рядко.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Личен опит: Връщане на вече издадения сертификат се изисква, независимо че не са искани допълнителни документи. При издаването на новите сертификати те вече са с една и съща дата.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И аз съм същият случай като Ира или по скоро като съпругът и, не съм имал никакви проблеми, и всичко стана много бързо защото аз бях подал за федерално ниво и после направо обединиха досиетата, даже и документи не съм пращал...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Milena Dineva
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 1:56 am
Обратна връзка:

мерси

Мнение от Milena Dineva »

Брагодаря на всички,които са ми отговорили.Мисля,че ще кандидатствам сама,заради френския език на моя приятел.И дано да нямам проблеми и най-вече дано да не се ходи на второ интервю.
Veronica
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 3:10 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Veronica »

Spored men kandidatstvaite po dobre kato semeistvi i ti da si vodeshtata. Togava na nego shte mu triabvat minimalni poznania-vinagi do intervuto moje da stigne 5/6 tochki. Nie minahme s nivo na maja mi 0, kato toi polzva izcialo prevodachkata, a az biah vodeshtata, no ne vi savetvam i toi da minava s 0. Ako posle skluchite brak prosto shte si udaljite procedurata. Vijte kato semeistvo dali shte pokriete tochkite ako ti si vodeshtata i kandidatstvaite kato takova.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Абсолютно съм съгласен с Veronica, Linko и другите. След толкова постове наистина трябва да е станало ясно, че дали кандидатстваш сам /и после да се ожениш/ или да кандидатства семейство - РАЗЛИКА НЯМА. И в двата случая ще трябва да покриетеи точките, изискуеми за семейство. Единствената разлика за втория случай, към който се е насочила питащата, е забавянето във времето.
Успех, каквото и да решиш.
Заключено