За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Guinness написа: ... Тъй де,за какво ни е канадския паспорт?Къде можем да се работи с този документ? ...
Паспорта е документ за пътуване, а не за работа 8)!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

VanBC написа:
Guinness написа: ... Тъй де,за какво ни е канадския паспорт?Къде можем да се работи с този документ? ...
Паспорта е документ за пътуване, а не за работа 8)!
A!? :shock: :shock:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Да обясня - не ти искат паспорт за започване на работа :) :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Не ставайте смешни!За да започнеш работа ти искат национален осигурителен номер,който се издава на основа на това на коя държава си поданик и какъв паспорт имаш и дали имаш право на работа като поданик на съответната държава.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Добре де, но не ми е ясно каква е връзката на това с канадския паспорт ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Може да имаш канадско гражданство и да нямаш канадски паспорт т.е не ти е нужен канадски международен пасорт зада започнеш работа. Паспортът ти трябва само ако имаш намерения да пътуваш извън страната с него. Преспокойно може да пътуваш с български международен паспорт.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Guinness написа:Не ставайте смешни!За да започнеш работа ти искат национален осигурителен номер,който се издава на основа на това на коя държава си поданик и какъв паспорт имаш и дали имаш право на работа като поданик на съответната държава.
Sme6nika maj e drug tuk ...

Osiguritelnia nomer ne se izdawa samo po nacionalnost, t.e. niama winagi ob6to s grajdanstwoto.

Za da zapo4ne6 rabota w Kanada ne e zadaljitelno da ima6 Kanadski pasport, nikoj daje ne pita za towa.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Mark написа:Sme6nika maj e drug tuk ...

Osiguritelnia nomer ne se izdawa samo po nacionalnost, t.e. niama winagi ob6to s grajdanstwoto.

Za da zapo4ne6 rabota w Kanada ne e zadaljitelno da ima6 Kanadski pasport, nikoj daje ne pita za towa.
Марк,ходи си измий очите и прочети отново какво си написал :D :D Ако не си разбрал става въпрос къде може да работиш с канадски паспорт,а не как можеш да почнеш работа у канала.А осигурителния номер се издава по ред причини.Това,че имаш право на престой в дадена държава не значи ,че имаш право на работа.Всичко това е въпрос на между правителствени спогодби.Така както си го написал излиза,че с туристическа виза у канала можеш да си откриеш банкова сметка(и такъв случай зная,ама става въпрос за друга по-нормална държава) и да получиш осигурителен номер за да започнеш работа.
Така,че смешника наистина е друг :D :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Guinness, въобще не се разбира какви ги говориш, май бъркаш гражданство с паспорт.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Guinness написа:
poumpy написа: ako otidesh da jiveesh v Norvegia vse oshte li shte si bjal - ne mi se nisli kak shte te gledat tam ako i s novia BG pasport sled zavetnia 01.01.2007
А ти колко време си бил в Норвегия?Защото мога да ти дам информация от първа ръка -на жена ми брат и свиреше в Норвегия и се чустваше супер.А познавам и едно музиканско семейство, което дойде у канала и мъжа избяга на втората седмица обратно в Норвегия,защото се чуствал ''зле'' там и каза ,че повече не иска и да чуе,нито дори да види канала на географската карта.
Guiness, az naprimer moga da ti kaza che vav Franciq, moi priqteli koito otidoha da uchat tam se chustvat kato izmet shtoto francuzite se okazali golemi nacionalisti - prichinata ne e vav neznanie na ezik tui kato vsichki imame frenska gimnaziq ot BG... Edin priqtel tuka e zivql vav Franciq 1 godina na ulicata shtoto ne e imal statut i zatova e doshul tuka, sega si ima i apartament i kola i to hubava i rabota kakvato si e tursil... Drug moi poznat e rabotil v Ispaniq godina i polovina predi da doide - nakraq nqkakuv ispanec go precakal zdravo i toi ostanal bez pari. Ne mi q hvali taz Evropa tolkoz znachi :?
A za grazdanstvoto i pasporta - tochno kakuv ti e vuprosa, zashtoto veche pochvam da gubq nishkata...
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

С Канадско гражданство (за разлика от кое да е европейско) можеш много лесно да получиш работна виза за щатите това е далаверата с работата.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

agaton написа:
Guiness, az naprimer moga da ti kaza che vav Franciq, moi priqteli koito otidoha da uchat tam se chustvat kato izmet shtoto francuzite se okazali golemi nacionalisti - prichinata ne e vav neznanie na ezik.
Ми то У наше Кебешко националисти нема ! Е па нема ! :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

vladi написа:С Канадско гражданство (за разлика от кое да е европейско) можеш много лесно да получиш работна виза за щатите това е далаверата с работата.
да , ама с "каналското" гражданство не можеш да идеш до Бразилия да гледаш мач , щотот ще ти трябва виза, докато с БГ паспорта НЕ ти трябва виза :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

filipne написа:
agaton написа:
Guiness, az naprimer moga da ti kaza che vav Franciq, moi priqteli koito otidoha da uchat tam se chustvat kato izmet shtoto francuzite se okazali golemi nacionalisti - prichinata ne e vav neznanie na ezik.
Ми то У наше Кебешко националисти нема ! Е па нема ! :lol:
Do sega quebecoi-ta s nishto ne sa mi poprechili da se realiziram, daze mi pomagat... Nikude ne sum kazal che tuka nqma nacionalisti :idea: , ma qvno vav franciq sa po-golemi.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

agaton написа: Do sega quebecoi-ta s nishto ne sa mi poprechili da se realiziram, daze mi pomagat... Nikude ne sum kazal che tuka nqma nacionalisti :idea: , ma qvno vav franciq sa po-golemi.
Ами считай се за късметлия, щом дори ти помагат ! Реално обаче, Кебекуато има предимство пред теб, особено за хубавите работни места.

А къде националистите са по-големи е доста спорен въпрос.

Успех !
Заключено