Относно образованието в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Относно образованието в Канада

Мнение от estoyanova »

Здравейте!Имампитане към тези,които учат в канада.Според вас ако се кара колеж или се направи MBA в Канада какви са реалните шансове за реализация?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

100% - x, където х е процента безработни по дадената спецялност
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Прост пример: в АйБиЕм назначават хора на една и съща позиция с една и съща заплата, независимо че един е с колеж, а друг с магистратура...
За МБА първо ела - после решавай. Аз имам една приятелка, за която хич и не съм се съмнявала, че ще изкара изпитите и ще бъде приета за МБА, понеже е гений, а освен това има достатъчно и подходящ трудов стаж на местна и европейска почва.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Относно образованието в Канада

Мнение от Vaseto »

estoyanova написа:Здравейте!Имампитане към тези,които учат в канада.Според вас ако се кара колеж или се направи MBA в Канада какви са реалните шансове за реализация?
Не се наемам с отговор на въпроса каква ще е реализацията на човек след МБА. Може би, след колеж по-лесно се намира работа, но и растежа в позициите ще е доста ограничен?. Аз самата избрах магистратура, пред варианта да се запиша в колеж. Съгласна съм с Екимка, че е много важен стажа, който имаш. Ако, не ти се иска да затриеш целия си трудов стаж, опит и знания, имаш желание и амбиция да се бориш, според мен варианта е с магистратура. Разбира се, има много компании, които започнаха да избягват назначаването на МБА кадри, защото така могат да направят икономия в средстава - заплата :lol: :lol: :lol: , а и практиката е показала, че с мениджърските функции се справят доста успешно и хора без МБА, но с дългогодишен управленски опит.
Аз лично не познавам човек, който учи в университет без да се надява на бъдеща реализация. Тук си плащаш за образованието, и никой не харчи пари просто ей така "да имаш висше образование" ....
Пък и всички сме чували за птичето дето каца на рамото и само трябва да уловиш момента.....Късмет!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз пък гледам сега едни чуднички оферти за работа. Не само че магиструтурата е задължително изискване, ами искат и публикации и презентации на научни конференции тия гадове :twisted:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

survivor написа:Аз пък гледам сега едни чуднички оферти за работа. Не само че магиструтурата е задължително изискване, ами искат и публикации и презентации на научни конференции тия гадове :twisted:
Ти пък кой те знае какво гледаш :twisted: Това да не е некоя преподавателска позиция в университет?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено