Standart i sredna klasa dohodi v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Много сложно стана за мен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Спред мен тая дискусия отива в грешна посока. Според статистиката средния семеен доход е 60 000 след такси, и всякави сметки за стандарта на средната класа тряба да се основават на тая цифра. От дуга страна бих бил много благодарен ако някои ме светне как така средната заплата е 24000 (преди таксите) на 4овек в Канада а средния семеен доход е 60 000 (след таксите). Вси4ки тези данни са от КАнадската стъкмистика и са официални.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

В предния ми постинг, цифрите са в случай, че 80 000 чисто се заработват от един човек. Ако се заработват от двама, цифрите са следните:

За всеки от двамата: 40 000 чисто => 42 640 след Income Tax => брутен доход:
в Квебек: ..... $59,180
в Онтарио: ... $54,070
в BC: ............ $54,100
в Алберта: .... $54,920

54 000 / 52 седмици / 37.5 часа на седмица = 27.70 на час
59 000 / 52 седмици / 37.5 часа на седмица = 30.25 на час
Obey gravity ... It's the law!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

VorGrigorov написа:В същност 29.48 долара (мръсно ;-) ) е началната заплата на 'научен изследовател' на държавна служба
Полицаи, пожарникари, учители, мед. работници, социални работници (бате!), много инженери и куп административни държавни служещи...всички са около тази граница. Дълъг е списъкът за изброяване...И повечето от тях са с всички бенефити и постоянен ръст на заплатата с натрупване на стаж. Така че...смешно е да се говори, че нямало такива. :roll:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Stoynev написа:Спред мен тая дискусия отива в грешна посока. Според статистиката средния семеен доход е 60 000 след такси, и всякави сметки за стандарта на средната класа тряба да се основават на тая цифра. От дуга страна бих бил много благодарен ако някои ме светне как така средната заплата е 24000 (преди таксите) на 4овек в Канада а средния семеен доход е 60 000 (след таксите). Вси4ки тези данни са от КАнадската стъкмистика и са официални.
:lol: :lol: Ааа, чакай малко сега! "Средно" казваме не защото става дума за средностатистическа цифра, нали? Защото в средностатистическите извадки влиза цялото пълчище безработни, студенти и социалджии...Говорим за средна (нормална) запрата на редови квалифициран работник. Т.е. по силите на всеки( или почти всеки) имигрант, като се вземе впредвид, че са повечето добре образовани.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Stoynev написа: ... От дуга страна бих бил много благодарен ако някои ме светне как така средната заплата е 24000 (преди таксите) на 4овек в Канада а средния семеен доход е 60 000 (след таксите)...
Едното са заплати, а другото - доходи. Има много хора които не са на заплата, а имат собствен бизнес или работят като контрактори. Рентиерството и инвестициите също носят доходи ...

:beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Има и такива дето носят пици на черно и не плащат данъци :) При тях 60к = 60к :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Lub0 написа:Има и такива дето носят пици на черно и не плащат данъци :) При тях 60к = 60к :)
То има и такива дето вадят по 60к на седмица и, даже и да искат, не могат да плащат данъци :wink: ... ама тях статистиката не ги лови :D!
Obey gravity ... It's the law!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

VanBC написа:
Stoynev написа: ... От дуга страна бих бил много благодарен ако някои ме светне как така средната заплата е 24000 (преди таксите) на 4овек в Канада а средния семеен доход е 60 000 (след таксите)...
Едното са заплати, а другото - доходи. Има много хора които не са на заплата, а имат собствен бизнес или работят като контрактори. Рентиерството и инвестициите също носят доходи ...
:beer:
О, да! Абсолютно! А ако прибавим към подобни заплати и допълнителен доход от рентиерство примерно, може и в друга категория да влезнем. :) :P

Любо, ти познаваш ли развозвачи на пици с такъв доход? :shock:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

VanBC написа:
Lub0 написа:Има и такива дето носят пици на черно и не плащат данъци :) При тях 60к = 60к :)
То има и такива дето вадят по 60к на седмица и, даже и да искат, не могат да плащат данъци :wink: ... ама тях статистиката не ги лови :D!
:shock: По-подробно, Ван не може ли? Че ми стана много интерсно...И аз искам на "не мога" да плащам данъци... :?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Joy написа:Ти четеш ли бе, Любо? Тези 2000 са вече вън от сметката. Месечният доход с 80 000 чисти ти е 6 666, което общо сме закъръглили на 6000 (2000 за ипотеката е доста приблизително). Като махнеш 2-те хил. ти остават 4000. Как ги харчиш та да е "измъчен живота"? Ако вземем твоите сметки и прибавим 2-те хил, които ти си вмъкнал, ти остават 3000- за лукс, удоволствия и пътешествия. На теб не ти ли стигат?
Джой ,променяш нещата. Говориме за 80 000 мръсен доход т.е за горе долу чисто на месец 4000 . :roll: . И от тези 4000 вадиш 2000 и ти остават 2000 за храна,кола, дрехи , пътувания и подръжка на къщата. Не четеш какво пиша май. :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз пак ще се намеся офтопик да попитам по коя точно логика 1/3 е по-малко от 1/4? Че нещо не ми се връзват сметките, а съм учила 4 математики в университета (ако не броим двете физики + двете електротехники, ама това пък е съвсем офф).

Специално за Джой: вземи две еднакви пръчки салам, раздели единия на 3 равни части, другия на 4 равни части и ела да кажеш от кой салам парчетата са по-големи :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами теоритически е възможно, ако се наруши закона да се докарват 60к+ от разнасяне на пици и други екстри...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Joy написа: ... :shock: По-подробно, Ван не може ли? Че ми стана много интерсно...И аз искам на "не мога" да плащам данъци... :?
За подробности, цъкни на картинката :D :

Изображение
Obey gravity ... It's the law!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

IRA написа:
Joy написа:Ти четеш ли бе, Любо? Тези 2000 са вече вън от сметката. Месечният доход с 80 000 чисти ти е 6 666, което общо сме закъръглили на 6000 (2000 за ипотеката е доста приблизително). Като махнеш 2-те хил. ти остават 4000. Как ги харчиш та да е "измъчен живота"? Ако вземем твоите сметки и прибавим 2-те хил, които ти си вмъкнал, ти остават 3000- за лукс, удоволствия и пътешествия. На теб не ти ли стигат?
Джой ,променяш нещата. Говориме за 80 000 мръсен доход т.е за горе долу чисто на месец 4000 . :roll: . И от тези 4000 вадиш 2000 и ти остават 2000 за храна,кола, дрехи , пътувания и подръжка на къщата. Не четеш какво пиша май. :roll:
Абе аз много добре чета, но ти явно малко правиш разлика между това, което си представяш всъщност и това, което реално пишеш:
За мен лично ипотеката + данъците върху споствеността не трябва да са повече от 1/4 от чистият семеен доход. Другото е мъчение.
Това са твои думи, нали?
Заключено