Да погледнем на нещата от друг ъгъл

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ха,ха какво ще ми липсва ли,много неща ,например дългият работен ден от 4 сутринта до 7 вечерта ,щото и това ми се е случвало за дълъг период от време.
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Мнение от Boris »

Mnogo shte mi lipsvat hubavite kanadski dupeta, to adaptaciata si kazva dumata, sled vreme sigurno evropeikite shte sa grozni :))
Never give up !
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Danini, шефа ти ме помоли да ти предам тази бележка :lol: :wink: :
Изображение
Аз оставам в Канада докато има такива тактични шефове :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ivet




Мнения: 1750
Пуснато на Вто Юли 25, 2006 11:04 am Заглавие Да погледнем на нещата от друг ъгъл

--------------------------------------------------------------------------------

Та, какво от Канада ще ви липсва, ако се върнете в България



zashto ti da ne smiatash da si hodish ?:))))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Niamam namerenie da se vra6tam v Balgaria. Nikoga.



Bravo niakoi pat gi rasish edni, kato pionerski porachenia :))))
Nishto ne se znae
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
bijou
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Окт 20, 2003 2:36 am

Мнение от bijou »

Спокойствието...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

myha написа:Ivet




Мнения: 1750
Пуснато на Вто Юли 25, 2006 11:04 am Заглавие Да погледнем на нещата от друг ъгъл

--------------------------------------------------------------------------------

Та, какво от Канада ще ви липсва, ако се върнете в България



zashto ti da ne smiatash da si hodish ?:))))
Муха, в горния десен ъгъл на всеки постинг има едно бутонче "цитат". Натискаш го на мнението, което искаш да цитираш и воала - имаш си добре оформено цитатче. :wink: Иначе - не, не смятам да си ходя в България, сега ще прескоча до Гаспе. Водят го за най-красивия полуостров на Северна Америка, та да проверя дали е така. :P :lol: В този дух, някой има ли карта на китовете?
Let it go...
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

за липсите

Мнение от Vaseto »

Липсата на бездомни кучета, които в София бяха толкова много, а и толкова гладни, че чак ми настръхват косите като си ги спомня. Приятните разходки без притеснения, че нещо лошо ще ти се случи или най-малко бездомните кучета ще те залаят...
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

iliana написа:Редът. Възможността да свършиш админстративна работа без да ставаш от дивана. Или ако ти се наложи да ходиш по институции - взимаш си номерче, сядаш си като бял човек. Не висиш по опашки като сопол на плет и не ти дишат потни цигани във врата докато си попълваш документите. Никога не попадаш на една от безкрайните 15 минутни почивки.
Начина по който хората са съумяли да си организират живота въпреки тежките климатични условия. Как така нито веднъж канадците не ги изненада зимата?
И много други подобни дребни нещица които правят живота по-лесен.
въпреки че не съм в Канада,бих желал да се включа като живеещ на континента :wink: ,като мисля че това мнение съвпада 100 % с моето по въпроса.Много точно казано
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Аз също не бих се върнала никога в БГ по собствено желание.

Но хипотетично: ако се върна, това, което би ми липсвало най-много, би било чувството за човешко достойнство. Чувството, че на първо място съм уважавана, защото съм ЧОВЕК - от държавата, от институциите, от фирмите, от познатите и непознатите, които срещам навсякъде.

Чувството за сигурност, че ще съм посрещната доброжелателно, където и да отида, без да се налага да "подсказвам", че има за какво да ме "уважават", като например:
- споменаване на подходящи (влятелни) познати
- наличие/предлагане/демонстративно харчене на пари
- подходящо служебно положение
- колата, която карам
- дрехите, които нося
- cell phone (по възможност закачен на врата, за да се вижда)
и т.н.

От много неща мога да се лиша, предполагам (визирам най-вече материалните), но за мен би било смазващо да живея без това чувство.

Това е главната причина да се махна от БГ и главната - да не искам НИКОГА да се върна.

Има и стотици други неща, естествено, но ще стане километричен постинг, така че не бих могла да ги изброя тук. :D Може би да опитам някои от най-важните:
- Би ми липсвал уредения, сигурен и спокоен живот.
- В професионален план биха ми липсвали насърчението и подкрепата на колегите и шефовете ми за всяко едно начинание. Инвестициите за скъпо обучение само при споменаване, че имам нужда, желание или идея да науча някоя нова технология, за да я приложа. Ако трябва дори да отида там, където е разработена технологията, няма проблеми. :D

И още много неща като горните, които не виждам как биха могли да се случат в БГ в обозримо бъдеще. Е, поне що се отнася до моето. Все пак, животът ни е само един и разполагаме с определен отрязък от време. :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Bull's eye, Val :thumbsup: !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Val написа: - В професионален план биха ми липсвали насърчението и подкрепата на колегите и шефовете ми за всяко едно начинание. Инвестициите за скъпо обучение само при споменаване, че имам нужда, желание или идея да науча някоя нова технология, за да я приложа. Ако трябва дори да отида там, където е разработена технологията, няма проблеми. :D
Е това се казва компания ! Дори за Канада това си е голяма работа !

Би ли ми казала коя е тази толкова дашна компания та да взема да се ориентирам към нея ...

Благодаря !
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Ех, няма да си кажа публично... :D Само мога да подскажа, че е с три буквички и е известна в цял свят. :D :D

Ти по какво съдиш, че това е "голяма работа", т.е. изключение за Канада? Работил ли си в големи компании тук? Аз преди тази бях в друга, не чак толкова известна, и пак беше така. Давам си сметка, че това не важи за малки фирми, но според моя опит, е правило за средни и големи фирми в Канада.

А, и като казах това, се сетих, че още едно важно нещо би ми липсвало много, ако се върна в БГ - чувството, че съм там, където нещата в света се случват. Както в професионален, така и в политически/обществен аспект.

Извинявам се за редакцията. Тука имаше нещо за БГ, но реших да го махна, за да не засегна БГ патриотите. :D
Последно промяна от Val на Вто Авг 01, 2006 12:05 am, променено общо 1 път.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Изображение



:D :D
Последно промяна от bbb на Вто Авг 01, 2006 12:33 am, променено общо 1 път.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Val написа: Ех, няма да си кажа публично... :D Само мога да подскажа, че е с три буквички и е известна в цял свят. :D :D
Кажи ми го лично ако е такава голяма тайна... не разбирам въобще защо е тайна ??!!
Val написа: Ти по какво съдиш, че това е "голяма работа", т.е. изключение за Канада? Работил ли си в големи компании тук?
Да, работил съм и то в цели 3 (три) такива . И трите американски с клонове в Канада, две Fortune 500 и една Fortune 1000. Такива "благини" обаче нямаше .
Val написа: Давам си сметка, че това не важи за малки фирми, но според моя опит, е правило за средни и големи фирми в Канада.
Ами аз в малки фирми не съм работил, та не знам ...

Обичам фантастиката, но не и ненаучната ...
Заключено