Случай на непълни документи!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Gavrosh
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 9:16 am

Случай на непълни документи!

Мнение от Gavrosh »

Въпросът ми е следния!
Трябва да доказвам стаж от чужбина! Питах на официалния сайт в рубрика "Въпроси и отговори" дали е възможно само с договори и отговорът беше естествено НЕ! :D Пуснах молба за доказване на трудов стаж в НОИ, но там ми казаха, че от чужбина ще отговорят за месец и после трябва да чакам още поне две седмици да ми издадат самото удостоверението!
Решил съм да пускам документи само с трудовите договори пък ако стане и ако стигна октомври до итервю да им представя документа.
Логичната развръзка е да ми се обадят и да ми кажат, че документите ми не са пълни.
Това означава ли, че ще трябва да кандидатствам отново и да плащам таксата от 390 CAD? Също така бих искал да знам в случай на отказ или провал на интервюто кога може да се кандидатства отново?

Благодаря Ви предварително за отговорите!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Няма гаранция, че ще те викнат на интервю тази година, даже ми се струва по-вероятно да те включат в интервютата за първата половина на 2007. В тая връзка мисля, че е по-добре да си изпипаш документите (така и така няма да се забавиш излишно) и тогава да ги изпращаш. Може да ти дадат отсрочка да предоставиш нови документи, но може и директно да не ти зачетат стажа и ако не си близо до нужните точки, да ти откажат. Май 6 месеца е времето, след което можеш да подаваш пак (и да плащаш нова такса).
Дано някой със стаж от чужбина сподели своя опит.
Прецени си плюсовете и минусите и тогава действай. Успех!
Gavrosh
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 9:16 am

Мнение от Gavrosh »

Щом нямам шанс за октомври, няма за къде да бързам!

Мерси за съвета!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Ти пък сега... :? Не съм сигурна, че няма да стане тая година. Просто ми се струва много кратко - 2 месеца между подаването на документите и интервюто. :nenam:
Ако таксата за разглеждане на документите не е проблем, пробвай смело. Междувременно си подай в НОИ молбата за справка, за да е готова до интервюто, когато и да е то.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Аз имам сходен проблем. Аз съм водещия кандидат и ние със съпругата ми имаме известен стаж в САЩ. По една или друга причина, в момента аз имам препоръка само от едната работа, която съм работил там, а от втората имам като доказателство само визитна картичка и визата в международния ми паспорт. А пък съпругата ми има и тя само визата дето и е в паспорта и чековете, дето и плащаха, а също и визитка. Ние сме ксерокопирали моите и нейните визи, първия и последния и чек, визитните картички и моята препоръка. Сега, въпросът ми е тъй като този стаж по принцип не ни е толкова важен, но пък от друга страна не може и да пропуснем да го споменем, понеже нали в другата графа ще пишем че сме били в чужбина и ще напишем съответно и от кога до кога, та....ДАЛИ ЩЕ ИМАМЕ ПРОБЛЕМИ СЪС ТОЗИ СТАЖ и дали ще ни искат да изпращаме още документи? И се притесняваме дали няма ако не им изпратим още документи впоследствие, това да доведе до анулиране на DCS-a? Малко е абсурдно, но пък нали пише че при неверни или неточно попълнени данни това ще доведе до анулиране, та затова просто НЯМА КАК да не споменеме за там( за САЩ).
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Pri men stazat ot USA beshe priznat na bazata na tova, koeto sam popalnila vav formuljara i preporaka ot Supervisor-a mi, koeto defacto ne beshe zaveren dokument ot administracijata na kompanijata.
Kogato me pokaniha na intervu, izrichno beshe posocheno v pismoto, che iskat dokument za staza mi ot tozi period i trjabva da go nosja v denja na inetrvuto.
Az imah dostatachno vreme da se svarza s kompaniata, te mi izptaiha pismo s absolutno razlichni dati ot tova, koeto beshe vav formuljarite i trjabvashe nanovo da zvanja v USA i da se razpravjam s mestnitnata administracia.
Te obeshtaha da izpratjat novo pismo, koeto taka i ne pristigna do intervuto.Az objasnih tova na intervuirashtata, tja razbra i mi posochi adres na koito da izpratja pismoto stom pristigne.
Styrannoto v sluchaja beshe, che mi izdade sertifikata v denja na intervuto, a ne go izprati po poshtata sled poluchavane na neobhodimia im dokument.
Mislja, che ako se obadish na njakoi ot supervisorite si ste dadat preporaka i tova ste posluzi za v momenta.
Uspeh!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Разбирам, но проблемът е в това че магазинът в който работеше съпругата ми вече не съществува.Имам предвид че са се преместили на друго място и сега там има друг магазин. Почти да не казвам АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО ще е да открием вече нейния мениджър за препоръка и т.н. Ние когато си смятахме точките вкъщи винаги сме ги смятали без този стаж, понеже първо че нито на нея, нито на мен са ни по специалността и второ, че не сме сигурни дали една препоръка и разни такива "неубедителни" документи ( например визитните картички, пей чековете и визите дето са ни в паспортите) ще ги признаят. Въпросът ми е че се притесняваме ако ИЗИСКАТ такива документи, а ние няма как да намерим. Ние даже отначало мислихме да не пишеме за такива места че сме работили за които нямаме абсолютно неоспорими доказателства за това именно за да не възникнат допълнителни проблеми, но после като трябваше да посочим в графата къде сме живяли през последните 10 години, просто нямаше как да не ги споменем. Та общо взето това е ситуацията. Надявам се че дори и да не зачетат стажа, ще продължат с документите а няма да ги спрат. :roll:
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

пращай!
Най - много да ти върнат едно писмо че документите ти не стигат и да ти дадат 60 дни да изпратиш топълнителни и аз мисля че тогава ще имаш възможност да си ги оправиш нещата. Няма да се налага да плащаш нова такса за DCS със сигрност.
vanio
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Pratete gi...pishete i tova, koeto ste rabotilili, nishto, che njamata dokumenti.
Ako sabirate dostatchno staz po specialnosta i imate dokumenti za tozi staz, ne mislja che ste vi iskat kakvoto i da bilo za ostanaloto.A i zvuchi po dobre ako ste rabotili dokato ste prebivavali v USA otkokoto obratnoto.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Случай на непълни документи!

Мнение от bp_de »

Gavrosh написа:Въпросът ми е следния!
Трябва да доказвам стаж от чужбина! Питах на официалния сайт в рубрика "Въпроси и отговори" дали е възможно само с договори и отговорът беше естествено НЕ! :D Пуснах молба за доказване на трудов стаж в НОИ, но там ми казаха, че от чужбина ще отговорят за месец и после трябва да чакам още поне две седмици да ми издадат самото удостоверението!
Решил съм да пускам документи само с трудовите договори пък ако стане и ако стигна октомври до итервю да им представя документа.
Логичната развръзка е да ми се обадят и да ми кажат, че документите ми не са пълни.
Това означава ли, че ще трябва да кандидатствам отново и да плащам таксата от 390 CAD? Също така бих искал да знам в случай на отказ или провал на интервюто кога може да се кандидатства отново?

Благодаря Ви предварително за отговорите!
това 4е не можело само с договор да се докаже трудов стаж кои ти го каза?
Ами тук в немско трудова книжка няма-няма и НОИ. е ако някои немец иде да кандидатства -освен с договор или препоръка от там дето е работил просто няма скакво друго да докаже 4е е работил.
Или канадците сте му искат пак трудова книжка а?

то трудова книжка маи4е само в БГ има (може и някаде другаде
да има -не ми е извесно) но в западна европа със сигурност няма.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Ако си пазите пейслиповете, там ясно се вижда за колко пари сте работили, какво сте работили и колко дълго (чрез заплатата, която сте натрупали) и т.н. Според мен пейслиповете са най-очевидното доказателство. За да се разбере дали са достоверни може да се попита фирмата или пък да се покаже някакво банково извлечение. Оттук един съвет за в бъдеще: пазете си последния пейслип от всяка работа както и някои от банковите ви ивлечения.
aseto

Мнение от aseto »

Здравейте, аз доказах стаж в САЩ 10 месеца /2х5 месеца/ със:
бележка от Usit Colours /те ми бяха спонсори-фирма, която организира програмата/
и принтиран e-mail от работодателя ми, в който пише че съм работил за него от дата.... до дата ..... и контактната му информация-адрес, телефон, ел.поща.
За интервюто си бях подготвил копие от паспорта ми с визите и печатите за влизане и излизане в САЩ, пейчекове, снимки, застрахователната ми полица на колата в щатите. Ла Рю ми призна стажа без никакви проблеми само по бележката от ЮЗИТ и имейла на работодателя и дори не иска да погледне другите неща. За разлика от стажа в чужбина, който бе признат без никакви допълнителни въпроси, стажът от България бе гледан под лупа-трудова книжка, и т.н. По мои впечатления изискванията за доказване на стаж в чужбина са много по леки от тези на стаж в България. Така, че не се притеснявайте да използвате всякакви доказателства за които се сетите. И по-добре не намесвайте НОИ.
Успех!
Gavrosh
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 26, 2006 9:16 am

Мнение от Gavrosh »

Аз точно за Германия говоря.
Има начин да ти извадят уверение за трудов стаж през НОИ. Вече подадох молба.
Добре разброхме се за таксата, че няма да се налага пак да я плащам.
Другия ми въпрос е в такъв случай имам ли шанс да ме класират за интервюто октомври. Не ми се обяснява в подробности, но ми е много важно да мина точно сега?
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Абсолютно никакви шансове нямаш да те извикат на интревю октомври /според мен/
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

ОК, благодаря на всички. Ние в крайна сметка сме се спряли на варианта да пратим всичко каквото имаме, пък каквото стане! :wink:
Заключено