Malko info za Calgary

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Pincher написа:helloooooo
kvo se darlite be.
dalga na CA e 500G$, a na QC 120G
s dve dumi polojenieto nika ne e rozovo, ama nikak. ima da se plashta oshte ot 5-6 pokolenia minimum. ako ne e nefta, albertanci shtiaha da derat zaicite jivi. tova si e. kakto i da go vartish do tamo otiva.
v Ca bachkash li za po-malko 0t 17 na chas -ne e dobre, ama nikak.
jivota e v MTL i Vancouver. drugoto e rabotnicheski raion. a za socialnata politika - ako ne e tia v Ca shte jiveiat ne poveche ot 20 Miliona jiteli, ne poveche. polojenieto ne e rozovo, ne go zabraviaite. :beer: :beer: :beer: 8)
aide pak goliamata politika zapochnahme da bistrime i generalni zakliuchenia da se praviat
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Айде от мен да мине, ще взема да ви сдобрявам - българите из цяла Канада. Ето ви малко инфо - четете и се запознавайте. :wink: Признавам си, не съм разглеждала сайта подробно. Кой каквото си търси, дано си намери. :D Наистина, добре е да спрете да си мерите възможностите, щото като гледам на всички ви са еднакви - все до меренето стигате. Пожелавам ви да стигнете малко по-оттатък. :wink: Само сега не ме оплювайте, че страницата е на руски. С това разполагам, това ви предоставям. :roll: Обичайте се!!! :wink: :rotfl:

http://www.just-so-site.com/

Чаровни усмивки,
Joana
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bone capelov »

За Монреал социала е 565$ на месец което прави 3.5$ начас. Работа в строителсвото на черно за 10$ се намира без да имаш някакав документ за завьршен курс в кебек общо това прави 13.5$ на час ако е на бяло това е равно на 16.87$ на час. Има ли в Калгари работа в строителството за 17$ на час без да имаш Канадски сертификат за работа и за колко време може да се намери. Става въпрос за редене на плочки водопровод, ел. или поставяне на жип-рок ( гипсо-картон). Ако парите са по-малко какво и е толкова хубаво на тази Алберта индианците или азиатците щом като и къщите са погрозни отколкото в другите провинции.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bone capelov написа:За Монреал социала е 565$ на месец което прави 3.5$ начас. Работа в строителсвото на черно за 10$ се намира без да имаш някакав документ за завьршен курс в кебек общо това прави 13.5$ на час ако е на бяло това е равно на 16.87$ на час. Има ли в Калгари работа в строителството за 17$ на час без да имаш Канадски сертификат за работа и за колко време може да се намери. Става въпрос за редене на плочки водопровод, ел. или поставяне на жип-рок ( гипсо-картон). Ако парите са по-малко какво и е толкова хубаво на тази Алберта индианците или азиатците щом като и къщите са погрозни отколкото в другите провинции.
Е за това ставаше въпрос когато писах че в Quebec идват всякакви.
Хубавото на Алберта е че такива като теб са малко! Много малко!
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Изберете сами

Мнение от bone capelov »

Кое е по-важно, да намерш по добър начин да стигнеш до другия бряг или да се хвалиш че опитваш? Умните хора търсят мост по който да минат другите се хвърлят във водата и ако не се удавят стигат до брега но мокри. То и в Куба е хубаво но като работиш за 20$ на месец си по ограничен от най-волната птичка. Пишете цифри ако не сте съгласни с това. Ако не, пишете кога идвате в хубавата провинция ще Ви посрешнем като приятели.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Малък ценоразпис за Едмонтон
-неквалиф. обща работа 10-12д. срещу 8-10 за Монтреал
-занаятчийски проф. практикувани без кетап/бояджии,дърводелци,стр.работници,бетонджии и др подобни/14-18д.
-шофьори +2д. в полза на алберта
Предимство за Алберта -горе изброената работа се намира по лесно от Мтл. и я има в изобилие,но лично мое мнение за 2-3д. плюс не си заслужава човек да си разваля рахатлъка да напуска Хубавата провинция и да идва на село.
Въпроса с оил къмпанитата е друго нещо,там парите са други.За най неквалифицираната работа за която не се искат документи/като строители на скеле и най различни видове общи работници първа година/ заплатите са 18-20д. ,плащат и овертайм 1,5 ,ако си член на юнион дабъл .Проблемът е ,че трудно се взема тази работа поради наличието на много некв. работна ръка и много желаещи за тази работа ,трябва да се конкурираш с целия Ню Брънзуик,Ню Файдланд и останалите селски провинции които се изсипват лятото тук и зимата лежат на шумаж/ънемплоимънт/ по домовете си.Голямо е търсенето на квалифицирани работници,ел,заварчици,монтажници,все занаяти за които се искат кетапи,такива майстори са ценни кадри и ги вземат още от летището на по 30-40д. на час,тук предлагането е обратно на неквалиф.работа ,много позиции ,малко отговарящи на изискванията.
Неудобството на оил къмпаните ,е че са на 300-900км от Калгари и Едмонтон ,а се спи там където се работи ,а не в града ,т.е. по лагери в които има добри условия за живот,дори и камериерки ,но си в пълна изолация от 10-24 дни взависимост от компанията след което следв 4 дни свиждане със семейството и така докато ти писне и направиш някой лев.
Аз изкарах лично един месец /20 раб. дни/ на едно такова место -заплата 18д. на час плюс овертайм 1,5 след 40 часа на седмица -бруто около 5000д. чисто получих 3200,леле данъците леле чудото и за мен не си заслужава престоя там за тези пари
Като цяло обаче тук човек има по големи възможности да изкара по вече пари ,ако се лиши от по нормален живот,но за дълго не става.Аз и заради това като посъбера някой и друг лев дето ми трябва да си купя нещото дето съм си го намислил се връщам в Мтл.Ще се видим на есен в Хубавата провинция. :D :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Като цяло обаче тук човек има по големи възможности да изкара по вече пари ,ако се лиши от по нормален живот,но за дълго не става.Аз и заради това като посъбера някой и друг лев дето ми трябва да си купя нещото дето съм си го намислил се връщам в Мтл.Ще се видим на есен в Хубавата провинция. :D :beer:
Батка, абе от много време ти се чудя на гурбетчийската "логика" и се опитвам да я разбера, ама явно ми липсва достатъчно гурбетчийски мисловен потенциал. Защо в тази част на света бе Батка? Та има места, където се изкарват tax free доходи по-високи от заветните ти цитирани ставки. Да не говорим, че по тези земи е вечно лято и канадската зима е позната колкото проекта СЕТИ за осъществяване на връзка с извънземни. Какъв го дириш тука не знам - да ти прибират половината от гурбетчийския доход, за да го раздават на всякакви социалджии и да помпат тази презряна система.
Не знам, изобщо не го схващам. А в същото време може да се разхождаш из пясъците на Дубай например, да правиш такс-фрий пачки и да си наглеждаш въпросното хотелче или каквото там ще е бизнеса. Я вземи се събуди от този кошмар. :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer: :beer:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

зарежи го Дубай, ела в сърцето на Европа, първото евро дънък плащаш на около 3000Е заплатка, кеф ти Парих,Брюксел,Амстердам всичко ти е на 350км.Пък ваканциите на Златни са по 130Е, има-няма една вечеря с бар :D
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:
bateto написа:...
Като цяло обаче тук човек има по големи възможности да изкара по вече пари ,ако се лиши от по нормален живот,но за дълго не става.Аз и заради това като посъбера някой и друг лев дето ми трябва да си купя нещото дето съм си го намислил се връщам в Мтл.Ще се видим на есен в Хубавата провинция. :D :beer:
Батка, абе от много време ти се чудя на гурбетчийската "логика" и се опитвам да я разбера, ама явно ми липсва достатъчно гурбетчийски мисловен потенциал. Защо в тази част на света бе Батка? Та има места, където се изкарват tax free доходи по-високи от заветните ти цитирани ставки. Да не говорим, че по тези земи е вечно лято и канадската зима е позната колкото проекта СЕТИ за осъществяване на връзка с извънземни. Какъв го дириш тука не знам - да ти прибират половината от гурбетчийския доход, за да го раздават на всякакви социалджии и да помпат тази презряна система.
Не знам, изобщо не го схващам. А в същото време може да се разхождаш из пясъците на Дубай например, да правиш такс-фрий пачки и да си наглеждаш въпросното хотелче или каквото там ще е бизнеса. Я вземи се събуди от този кошмар. :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer: :beer:
Прав си, ама има някои подробности. Местата където канадската зима не е позната са обикновемнно там където въобще няма зима. Та там обикновенно е малко по-горещо от нормалното и гурбетчийската работа е на открито, та не знам кое от двете е по-добро - студ или горещина. Според мен нито едното.
На тези места обикновенно стрелят - Нигерия, Алжир, Саудитска Арабия, Ирак или Йемен (списъка не е пълен)не са места на които спиш и работиш спокойно за разлика от Алберта.
Батката вече се усеща къде е ключа от палатката, щом е разбрал че в Алберта има страхотен глад за квалифицирана работна ръка. Остава и той и другите да си налегнат парцалите и да се квалифицират и да спрат само да мечтаят за големи пари с малко работа и без знания.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Прав си адаш по принцип за квалификацията,обаче за мен не се отнася .В моя бизнес аз съм квалифициран достатъчно,имам всички лайсъни които ми дават право на работа и нямам нужда от още квалификация ,освен от стаж за да ми расте заплатата .В моята област заплащането в цяла Канада и УСА е еднакво с малки разлики например +2 долара или 0,02 цента на миля в полза на Алберта ,което е недостатъчно да ме задържи по каубойските провинции за сметка на Цивилизования Изток.Точно тази теза развих и по горе ,че за долар, два + които могат да се изкарат тук човек няма нужда да си разваля рахатлъка,особенно пък ако има намерение да купува пропърти ,тогава тези 2д+ му излизат 4-.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Е що пък Кебек да е "Хубавата провинция"?????????

Аз ако ще мърдам от най-хубавата ще ходя в Алберта...не в Кебек...


AlexAA написа: Ша взема да отскоча до този прословут Монреал да видя ква му е културата и архитектурата, щото ми писна да слушам как всички на запад сме каубойци а пък вие на изток сте всичките с Оскари и Нобелови награди за литература.
Наздраве
Ти пък...изобщо не се лъжи да се подмяташ из Монреал. Незнам колко голяма е културата там......аз бях преди месец там и ако рововете по улиците и боклуците са Култура...
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Е точно тези от Торонто ли ще говорят за боклуци по улиците...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Blizo ot 1 sedmiza sam v Calgary, a pak idvam ot Velikiyat Montreal-smelo moga da tvardya,4e gradat izobshto ne e selo ima si i kafenetata , i zavedeniyata, 4e dage se i pushi v nyakoi ot tyah.......Mnogo e 4isto, podredeno, i pak povtaryam izobshto ne e selo-pila sam bira v 12h. ve4erta i beshe palno s narod.Montreal si ima svoite krasoti, no sa nyakak si zahabeni, zanemareni, zastaryali.....Calgary e mlad, razvivasht se grad s mnogo pove4e vazmognosti za razvitie ot Mnt.I slava Bogu se govori samo edin ezik.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

dakel1 написа:Blizo ot 1 sedmiza sam v Calgary, a pak idvam ot Velikiyat Montreal-smelo moga da tvardya,4e gradat izobshto ne e selo ima si i kafenetata , i zavedeniyata, 4e dage se i pushi v nyakoi ot tyah.......Mnogo e 4isto, podredeno, i pak povtaryam izobshto ne e selo-pila sam bira v 12h. ve4erta i beshe palno s narod.Montreal si ima svoite krasoti, no sa nyakak si zahabeni, zanemareni, zastaryali.....Calgary e mlad, razvivasht se grad s mnogo pove4e vazmognosti za razvitie ot Mnt.I slava Bogu se govori samo edin ezik.
Леле ти изби рибата .... и франкофоните покрай нея! :D
Изменник! Как можа!
:D
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Lub0 написа:Е точно тези от Торонто ли ще говорят за боклуци по улиците...
Аз не живея в Торонто. Но ходя в Даунтаун поне 2-3 в седмицата и такива въргалящи се вестници и боклуци не съм видяла.....

Все едно де...аз съм си там дето ми харесва...затова хората имат избор...но от Калгари съм мнооооого по-впечатлена отколкото от Монтреал....и да се убеждават хората, че Аберта било простащина и селяни..а пък виждаш ли Кебек е толкова извисено и културноооо.....никой не мож го стигна.....как пък не....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Заключено