За Федерална Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

За Федерална Канада

Мнение от RobinHood »

Искам да попитам, ако имам осигурена работа във Федерална Канада и приятел, който да ми попълни съответната декларация, дали това ще има някакво значение за това да ни се развият по-бързо документите със съпругата ми? Питам, тъй като сме решили да пускаме за Квебек, но имаме познати във Федералната част, които могат да ни помогнат със документи и сега се чудим къде ще е по-добре. Имам и втори въпрос: ако пуснем за Федералната част, може ли после да пуснем и за Квебек, пък където стане по-бързо - там да отиваме??? Само да добавя(не съм сигурен дали има значение) че за Федералната част от предварителния тест събираме 79 точки.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

виж тук:http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=20260, май договор ще ти трябва, за да е по-бързо... :roll:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Робин :D

ре6енията си ги взима6 сам -няма кои да мисли вместо тебе..... :D
сега малко разсъждения на глас:
ако иска6 да иде6 наи бързо в Канада- ами след като има6 оферта за работа -ти или съпругата -които е да е там- подава док за работна виса( премам 4е вси4ките док за това са ОК-застот макар 4е тук има пост 4е може да се издаде раб.виса безда е минала одобрение от HRDC -аз ли4но се съмнявам-изклу4ения са определен кръг професии от които много малко хора могат да се ползват )-тва отнема -да кажем -макс 2-3 месеца. и след това лети6.
в канада ве4е можа да подаде6 за ресиденство- по тоя на4ин си наи бързо в Ка.
При тоя слу4аи -единственот гадно е 4е трябва да работи6 за тоя работодател с които ти е раб разре6ително.

Иан4е да подаде6 едновремено и за Федералните и за Явебек е теорети4но възможно -но на практика братята от квебек стом разберат 4е не си Мотивиран да се засели6 ЕДИНСТВЕНО в квебек-99,99% сте те отрежат.А мислля 4е няма ка да скрие6 4е кандидатства6 едновремено и за 2 те места.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

10-х за отговора ти! Да, наистина искаме да отидем възможно по-бързо в Канада, но искаме да отидем със оправен статут,имам предвид да имигрираме ,а не със работни визи. Бяхме вече близо 3 години в САЩ със визи и знам какво е! Искам като ходим да е "КАКТО ТРЯБВА".(не крещя, а подчертавам). :D :beer:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

RobinHood
ами статута на канадската работна виса е доста свободен-но иди и 4ети сам.ина4е естествено 4е договор за работа носи то4ки ама ако приемем 4е от на4ало до края -сте стан е много барзо вси4ко -пак сте мине 1 година-ако твоя работодател е твои 4овек -то сте 4ака-ама ако е в обстия слу4аи ........

а какво зна4и Оправен статут - тука сте си позволя да изразя ли4но мнение.
Пука ми з астатута стига да ми пла6тат добре -стот ако ми пла6тат добре -няма да ми трябва да си сменям работата.

И обратното-голям праз 4е имам статут или даже граждансто -кат иде6 в магазина -не може да палти6 с статут или паспорт -пари искат нали?

както някаде 1 съфорумник бе6е казал- вима6 канадски паспорти и кат огладнее6 ми казва6 -паспорт4е -да и да ям -и то хоп сврвира
:D :D :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Ако имаш работна виза и си в Канада, то процедурата по permanent residence била много по-бърза.
Погледни за справка постингите на Kirilius. А ако ти харесва и в дадената провинция винаги можеш да кандидатстваш и по PNP програмата. Пак е по-бързо.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Spored men e nai-dobre da se podava za work permit i PR ednovremenno po Federalnata...Navremeto (predi dve godini) minah za 11 mesetsa, naskoro saforumnik mina za 6-7 mesetsa, ako se ne laja (i toi prez Bukuresht, niakoi da me popravi ako barkam...)...

A i s work permit v Ca ne e kato da si s work permit v USA...tuk ima nachin da se prehvarlish pri drug rabotodatel, ako nastoiashtia pravi grozni narushenia po dogovora...

Sas zdrave...
Заключено