Pomosht PlS

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pepii
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 11:21 am

Pomosht PlS

Мнение от pepii »

Ako nqkoy znae molq da mi otgovori.Bashta mi e ot 3 godini v Canada Roditelite mi sa razvedeni poluchih formolqri za Canada , medicinski vsichko ok segashnata mu jena i 2-te mu deca ot segashniq brak poluchiha vizi a az ne nqkoy moje li da mi kaji kakuv moje da e problema ?.Ako nqkoy e imal sushtata sadba ili znae molq da mi pishi blagodarq vi predvaritelno.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ako si pod 18 maika ti saglasna li e da imigrirash?

Imigratsionnite davat li niakakvo obiasnenie?

MOje bi prosto tvoiata viza se bavi, ako jiveesh na drugo miasto?

Ne se pritesniavai - Kanadtsite kato tsialo ne razdeliat semeistva osven ako imat MNOGO solidno osnovanie...shte se opraviat neshtata...

Sas zdrave!
pepii
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 11:21 am

Мнение от pepii »

Emi az sum na 20 godini i pratih pasportite zaedno s drugite pasporti i samo na moq nqmashe bita viza.I bez nikakvo obesnenie.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

pepii написа:Emi az sum na 20 godini i pratih pasportite zaedno s drugite pasporti i samo na moq nqmashe bita viza.I bez nikakvo obesnenie.
мисля ако си над 18 просто нямаш право на виза като дете на PR. трябва самостоятелно да си минеш процедурата за имигриране.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Tz, v Kanada vazrasten stavash na 21...moje da bade sponsoriran...

Taka kato cheta nai-veroiatno niakoia kuha leika v posolstvoto prosto e propusnala da bie vizata...inache shtiaha da se obesniavat...

Napishi im e-mail...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

BabaPena и pantata

не познахте и 2 та :D

22години е границата

A son or daughter is dependent when the child:

is under the age of 22 and does not have a spouse or common-law partner;


pepii - а като по горе BabaPena е запитала- от твоята родна маика -има6 ли подпис 4е е съгласа ти да имигрира6?
ако няма6- няма как да стане.

а може и наистина някои бурократ да е забравил -но 4ак пък толкова не вярвам-застото на всяка издадена виса се записва номера на паспорта на които е положена.
pepii
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 11:21 am

Мнение от pepii »

emi dosega vuv vsichkite dokomenti koito sum poluchil i populval nikade ne e iskano podpis ot maykami.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

На 20 години според българските закони си пълнолетен и не ти трябва разрешение от никого

Ето и определението за dependent chiled
Dependent child:
The biological offspring of either parent, who has not been adopted by any person other than their parent’s spouse or de facto
spouse; or the adopted child of either parent.
This child must be:
– less than 22 years old, and neither married (single, widowed, or divorced) nor a de facto spouse; or
– wholly or partly continuously dependent on his parents for financial support, and
- is at least 22 years old, a full-time student*, and with neither married nor a de facto spouse; or
- became a spouse or de facto spouse before the age of 22, and is a full-time student*; or
- is at least 22 years old and is incapable of taking care of himself due to a physical or mental disability.
T.e. дори и да е над 22 години ако е студент на издръжка на родителите си и няма собствено семейство може да замине

Според мен проблема е някаде другаде
Най-добре - звънкай на посолството и ги питай
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

bp_de написа:BabaPena и pantata

не познахте и 2 та :D
MOjem da posporim kak ne sme poznali i dvamata, shtot sponsoriranite sa de facto na 21 kogato startirat protsedurata (osven ako ne otgovariat na spetsialnite uslovia) ama neise... ;-)

Imam nepriatnoto chustvo, che ne zavisimo che momcheto e palnoletno po nashte zakoni, onia shte iskat saglasieto na maikata zashtoto spored tiahnite ne e...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Pomosht PlS

Мнение от VanBC »

pepii написа: ... segashnata mu jena i 2-te mu deca ot segashniq brak poluchiha vizi a az ne nqkoy moje li da mi kaji kakuv moje da e problema ?..
Щом си си изпратил паспорта, значи от посолството са те инструктирали да го изпратиш! Така ли е? Ако е така, тогава би трабвало да ти сложат виза (иначе защо ще искат да им пратиш паспорта :roll:). Щом не са я сложили, би трябвало да ти дадат обяснение защо, така че им подпалвай телефона и е-мейла докато ти обяснят какъв е проблемът!

Единственото нещо, за което се сещам в момента, е да си пропуснял някакъв срок. Кога си правил медицинския преглед и каква е валидността на паспорта ти?
Obey gravity ... It's the law!
pepii
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 11:21 am

Мнение от pepii »

Щом си си изпратил паспорта, значи от посолството са те инструктирали да го изпратиш! Така ли е? Ако е така, тогава би трабвало да ти сложат виза (иначе защо ще искат да им пратиш паспорта ). Щом не са я сложили, би трябвало да ти дадат обяснение защо, така че им подпалвай телефона и е-мейла докато ти обяснят какъв е проблемът!

Единственото нещо, за което се сещам в момента, е да си пропуснял някакъв срок. Кога си правил медицинския преглед и каква е валидността на паспорта ти?

Da za ovedomqvaneto mi pratiha e-mail no nie vsichkite sme pod edin fail nomer (jena mu , 2-te mu deca i az) i dokolkoto znam jena mu e osnovniq vodesht na tozi fail nomer.A za pasporta mi ima dostatachen srok kakuvto iziskvat a med. mi iztichat oktomvri tazi godina.
pepii
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 11:21 am

Мнение от pepii »

Toy tatko mi zvanql ot kanada v romaniq i mu kazali che tozi koito otgovarql za vizite bil v otpuska do 8.06.2006.



Danebi da e ot tova che men nqma koy da me predrujava a na tqh sa im bili zashtoto maykata e predrujitela ?
lesinia
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 5:53 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от lesinia »

А мен ме интересува, като сме подхванали подобна тема, как стои въпроса, ако искам да взема при себе си племенничката си, която е непълнолетна. Има ли такъв вариант, след разрешение и подписи на родителите и, естествено, или е абсолютно невъзможно по спонсорската програма и трябва да си кандидатства като останалита. Благодаря!
01-11-2005 - изпр.документи - Виена
09-02-2006 - получена дата за интервю
13-04-2006 - интервю - УСПЕШНО!!! ;)
11-05-2006 - изпр. док.- Букурещ - баркодове 13-06-2006
25-08-2006 - медицински - на 07-09 ОК!
09-11-2006-покана за визи; ВИЗИ-05-12-2006!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

lesinia -предлагам ти съвсем добронамерено 3 неста:
1-отива6 тук -http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/index.html и про4ита6 официалната инфо
2-ползва6 търсенето за този форум и вижда6 4е има доста постове по темата спонсориране-практи4еки проблеми и тн.
3- ако и тогава не си намерила отговор на въпроса (в което се смнявам) -все някои сте ти помогне.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

lesinia написа:А мен ме интересува, като сме подхванали подобна тема, как стои въпроса, ако искам да взема при себе си племенничката си, която е непълнолетна. Има ли такъв вариант, след разрешение и подписи на родителите и, естествено, или е абсолютно невъзможно по спонсорската програма и трябва да си кандидатства като останалита. Благодаря!
За да може някой да ти даде точен и пълен отговор, трябва първо да знае какви са ти личните обстоятелства. За да избегнеш споделянето на лична информация, най-добре погледни в сайта на имиграционните където е обяснено кой може да бъде спонсориран:
You can sponsor relatives or family members from abroad if they are:

- spouses, common-law or conjugal partners 16 years of age or older;
parents and grandparents;
- dependent children, including adopted children;
- children under 18 years of age whom you intend to adopt;
- brothers, sisters, nephews, nieces or grandchildren who are orphans; under the age of 18 and not married or in a common-law relationship; or
- you may also sponsor one relative of any age if you do not have an aunt, uncle or family member from the list above who you could sponsor or who is already a Canadian citizen, Indian or permanent resident.


A son or daughter is dependent when the child:

- is under the age of 22 and does not have a spouse or common-law partner;
- is a full time student and is substantially dependent on a parent for financial support since before the age of 22, or since becoming a spouse or common-law partner (if this happened before age 22); or
- is financially dependent on a parent since before the age of 22 because of a disability.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено