Три причини поради които се гордея, че съм българин

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
valentin_niagolov
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 9:53 am
Местоположение: Edmonton,Alberta

Мнение от valentin_niagolov »

Prosto ideq,shto ne krustite foruma "Bulgaria- pro i anti"?I bez tova 30% 4e i pove4e ot pisaniata se vurtiat i su4at okolo tazi tema.To ne be anketi i 4udesii,ne biaha obidi na golemi nosove ,na etni4eska prinadlejnost 4ak um da ti zaide.Moje bi stoeiki v Royal museum of Arts v London kudeto bezsmurtnite stihove na Botev"Nastane ve4er,mesets izgree" i t.n sa napisani sus zlatni bukvi,shte si mislite za Argentina,Stoi4kov ili 4e Quebec vi bil nouvelle patrie.Nishto li4no ,ama tolkoz svolo4 se izpisa v toia forum 4e skoro shte se zamislia predi pak da go posetia.Aide sus zdrave. :beer: :beer: :beer:
P.S.Edin suvet kum Botzo,ne znam dali ti predstoi interview oba4e ako spodelish s interviewera tvoite vuzgledi za Bulgaria,po4ti sigurno e 4e shte bude unsuccessful.Sushtoto vaji i za Gez,ako tui gi podgotviash za intervutata,mai 100-te EURO niama da si gi polu4avash. :D :D :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Три причини поради които се гордея, че съм българин

Мнение от miteto »

bis написа:Отдавна мислех да отправя запитване относно това да ли се срамуваме от българския си произход, но вече ме изпревариха. Един от отговорите там беше "..... да гордея се че съм българин...., но с какво се гордеем не стана ясно.
Темата се завъртя около Стоичков и нищо повече.

И така който се гордее че е българин нека посочи поне 3 причини.

Аз лично за себе си мислих мислих и нито една не измислих но пък за сметка на това мога да изброя доста причини поради което се срамувам.
1.Срам ме е че като бях във Франция и им разказвам колко е хубава Бълагрия те ми се смяха че си имаме цар.
2.Срам ме е че като дойде французойката на гости в Бг и още първия ден щеше да направи спонтанен аборт от друсането в маршрутката.
3.Срам ме е че като я оставих сама на плажа без малко да и откраднат детето.
4.Реших да я разведа из Българиа и я водих на Плиска , Мадара, Царевец и т.н. и тя не можа да проумее защо й показвам камъни, попита къде е мавзолея и защо си рушим историята.
Да не говорим че по пътя до София и обратно се молеше да оцелее, щото знаете как се кара по нашите пътища и колко катастрофи стават.
5.Срам ме е че не мога да си работя тук нормално, че държавата гледа на мен първо като на престъпник а не като данъкоплатец, който издържа няколко пенсионера и държавни служители.
6.Срам ме е,че нямам права а само задължения.
7.Срам ме е, че съм принудена да си търся друго място за нормално съществуване
8. Срам ме е, че по телевизията всеки ден когато дават репортажи от български села то там става въпрос за ромите само и че е много важно те да се интегрират щото иначе нямало да ни приемат в европа
9.Срам ме е че земята ще я изкупят турците
10.Срам ме е от политиката която се води от държавата
11.Срам ме е, че тук във форума всеки който е искал с нещо да бъде полезен, това му желание бързо му се изпарява поради факта че бива опсипан с нападки и обиди, всеки се изкарва по- и най-............

И за да не ставам много досадна с моите наблюдения спирам до тук.
Сега, понеже въпроса е 3 конкретни причини, поради които се гордея че съм българин:
1. Гордея се със средновековната българска история (били сме ВЕЛИКА държава). И понеже става дума за французи - през 1205 година край днешен Одрин цар Калоян разбива кръстоносната армия, като голяма част от нейните водачи отиват на кино. В тази връзка подкрепям Маверик в призива му за французите и още нещо: много поздрави от мен на наследниците на император Балдуин, граф Луи дьо Блоа и още мноо французки графчета и барончета :D
2. Гордея се, че през 1885 при Сливница СМАЧКВАМЕ подлите сърби, които ни забиват нож в гърба, когато сме тръгнали да се защитаваме от общия тогава враг - Турция. Гордея се, че Балканската война ние сме главния "виновник" за победата над турската имаперия. (Първия боен полет в света - български !). Гордея се, че прадядо ми си е проливал кръвта през Балканската, Междусъюзническата и Първата Световна война. И е оцелял, за да ме има мен днес.
3. Гордея се, че въпреки че сме били мачкани 500 години турско робство, въпреки всички нещастия след това, които се изсипват върху бедна България (заради глупостта на управниците ни и жестокостта на Великите сили - част от които е била и въпросната Франция) ние сме оцеляли като народ и култура.
4. Гордея се, че България е една от страните с най-голяма междуетническа търпимост (пази Боже да не ни стигне това, което стана в Сърбия и Македония)
5. Има и много още неща, заради които се гордея че съм българин, но нямам време сега да ги напиша всичките.
6. И последно, за съжаление има и много неща, от които се срамувам. Твоите точки от 5 до 11 (без 9-та), bis, в по-голяма или по-малка степен отразяват и моето мнение...
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

fe_ya написа:Чудя се на последните теми във форума - явно има силно неориентирани хора сред нас, които търсят собствената си мотивация да тръгнат или да останат - мисля си, че няма да намерят отговора тук - той е силно индивидуален и дали се гордеете с произхода си или не, едва ли е от огромно значение - по-важното е, че не намираме мястото си в родната си страна и няма гаранции, че ще го намерим другаде - това също е силно индивидуално.
Успех в търсенето, а само заради спорта ще кажа, че не мога да не се гордея с произхода си - това е същността ни и да го отричаме или мразим значи да отричаме себе си.
Може би просто трябва да се научим да надграждаме историята и културата си, а не да ги сриваме всеки път, когато смениме посоката.
Може би това е "ключът от бараката" , с това се обяснява най-точно на какво се дължат разгорещените спорове и нападки и каква е рецептата за лекуване!

В друга тема писах, че нито се гордея нито се срамувам, че съм родена на територията на държавата България! Но това няма нищо общо със семейните корени, които имам и най-вече на тях дължа това което съм! Държавата има много по-малък дял в моето формиране като човек и личност!
Живота, историята, хората никога не могат да бъдат черни или бели , те просто са различни нюанси на сивото, защото са смесица от положителни и отрицателни събития, черти, действия! Един прост пример: комуникирам с няколко човека от форума просто защото ми допадат като хора, но зная че те в същото време общуват с други хора от форума, на които аз не харесвам нито писането, нито поведението, нито интелекта! Но това въобще не ме вълнува! Аз съм отговорна само за моите действия и за действията на нашите деца докато са малолетни!
Историята ни е научила, че емиграцията се увеличава, когато дадена държава е в икономически или политически упадък и е в посока към проспериращите държави. Защо никой не емигрира във Виетнам например?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Plamen
Това е форум за имиграция.
az si misleh che e forum za Balgari v Canada?[/quote]
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Imagine there are no countries
I wonder if you can
Nothing to kill or die for
A brotherhood of man

Imagine all the people
living life in peace.

Az se poznavam lichno s edin ot muzikantite na tva parche koito zaradi tapite hippie izpalnenia oshte triabva da raboti na stari godini.
Da, interesno e da si pravish utopichni izmislici kato si milioner kato John Lennon, realnostta e druga.
Utopichno e - kolkoto i krasivo da ti izglejda, ne e v choveshkata priroda da jivee v mir i ravenstvo. AKo prerabotim the human species togava moje ama inache kato komunizma tvoiata i na John Lennon mechtata e obrechena na proval. Da ne govorime che kato niama countries the Wal-Marts of the world shte ni zarobiat savsem i che vsichki shte zamiazame na mexicanci.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

Защо се гордея, че съм българин:
1. Имам 2 висши образования и разбирам от всичко.
2. Много съм готин и мадамите ми се лепят като мухи на мед.
3. Бачкам в готина фирма и заплатата ми е 3 пъти средната.
4. Моите колеги с по 20 години стаж непрекъснато ме питат за това и онова, което не им е ясно- те знаят, че аз знам всичко.
5. Знам 2 чужди езика и още 10 местни диалекта.
6. Когато пиша на български не правя правописни грешки.
7. Знам кой е Нийлс Армстронг за разлика от 99.9% от американците.
......................................................................................................
Това е да си българин. При това банскалия, наздраве на всички :beer: :beer: :beer:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Ombudsman написа:Кои по-точно не обичаш ? Знаеш ли /за пореден път те питам/ кои са тези така наречени ТУРЦИ, които живеят в България и какво общо имат те с турското робство ? Не мислиш ли, че е абсурдно след 200 години да си мислиш, че това са ТУРЦИ. Те нямат нищо общо с турската култура и език !!! Повечето са помохамеданчени българи от векове. Малката част с тюркски произход, разположена около Кърджали и политически електорат на Ахмед Доган никога не е била с турско национално самосъзнание, а е изкуствено провокирано противопоставянето с българите. Тези хора естествено се вписват в модела на българската нация. Това е така, защото се самоопределят като БЪЛГАРИ. Събуди се ти от призрака на етническата омраза. Такива като теб, слепи и неосведомени създават политическите проблеми, които не съществуват де факто по родните места на тези "турци" и българите, които живеят там !!!!
izviniavai, ne ti biah zabeliazal tozi posting
taka,
tezi hora sa turci i turcite (Osmancite) ne sa nepremenno ot tiurkski proizhod. V rodnia krai na moiata familia ima mnogo takiva turci, imenno turci a ne mohamedani. Mohamedannite sa poturcheni balgari a turcite sa si turci i se razlichavat ot balgarite na vanshen vid koeto me kara da si mislia che sa razlichni i genetichno.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

G_Rosi написа:
В друга тема писах, че нито се гордея нито се срамувам, че съм родена на територията на държавата България! Но това няма нищо общо със семейните корени, които имам и най-вече на тях дължа това което съм! Държавата има много по-малък дял в моето формиране като човек и личност!
Нещо не мога да разбера как така държавата да няма нищо общо със семейните ти корени- според теб какво е държавата? Защото според мен държавата сме всички ние, и ти, и аз, и нашите родители, и учителите, които са ни научили да четем и пишем и да смятаме колко прави 2+2, и университетите, които са ни дали образование, и нашите съседи, с които се караме постоянно или пък се събираме да пием по една ракийка, и лекарите, хубавите и лошите хора около нас, това е държавата. България не е цар Симеон, не е този или онзи политик, това сме всички ние, хубави и лоши, бедни и богати, честни хора и престъпници, и от нас зависи каква ще бъде и как ще живеем в нея.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Tai-Chi-4ko
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:11 pm

Мнение от Tai-Chi-4ko »

Eto 3 prichi:

1) Gordeia se che imam tolkoz grodi sanarodnitzi. Sanarodnitzi, vlubeni vav balgorskoto, bogotvoriashti svoite praroditeli, azbukata si, prirodata, no pri parvata udobna vazmojnost gledat da duhnat ot BG. Pravnutzi na haiduti, koito za razlika ot svoite jertvogotovni predtzi, se iznasiat sas strashna skorost ot mutrite i balgraskite politzi. No triabva da im otdadem daljimoto - haresvat balgarskoto vino i sudjutzite servirani na Kanadska zemia. Gotovi sa da se nahvarlita varhu vseki izkazal se nagativno za obshtata ni rodina. Za smelite i gordi patrioti - nazdrave.
2) Gordeia se sas velikopenoto si obrazovanie i obshta kultura. Mnogo mi pomaga da sam edin stradasht intelektualetz i gord balgarin na sotzial. V kraina smetka v bivshata si rodina sam se usavarshestval tzial jivot v tehniki kato miatane na kufteta s bira na obiad, piene na kafe po 3 chasa i organizirane na firmeni banketi. Vaobshte praktichnite znania koito sam pridobil v chitalishteto v Harmanli ili pak v glavna danachna direktzia Kazanlak me karat da se chuvstvam gord balgarin, raznasiasht smelo pitza iz montrealsite shoseta.
3) Gordeia se s izvestnite si sanarodnitzi i intelektualzti. Mузиката и лириката на Сашка Васева, Кондю, Ванко 1,2,3..и т.н. ме изпълнят с чувство на далбоко преклонение към балгарите на 20 и 21ви век. В крайна сметка нациите се променият и развиват. Машала, Хас мучан на чорабе, барадчед, ръц, ай сиктир.

Наздраве патриоти и добре дошли в Канада. От тука ще се борим с душманите, така както нашите предци са се борили из Българските балкани. Ще се жертваме един вид, така да се каже.
I pomisli si s sarkazam:
"Shto ne beshe tozi spazam,
malko neshto kat' orgazam!"
Vesi
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:21 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Vesi »

Вчера във в-к 24 часа имаше много интересна статия за българщината.
Понеже вестника не с епубликува в Интернет :cry: се наложи да сканираме по-интересната част от статията за да може да и се насладите :lol: :lol: :beer:

Българските миризми...
► Рози и розово масло
► Чист Въздух, здравец
► Чубрица, дЖодЖен, босилек
► Прясно окосена трева V Мащерка, лавандула
► Цветя 6 градина
► Боб, прясно сварен и гъст
► Пилешка супа и пърЖени ккхртета, в които преобладава хлябът
► Шкембе чорба с чесън, прясно сирене
► Домати, восъчни пити
► Влаковете през лятото
► Пот, восък, дърво, свещи В църква,......
Балканът
► Алкохол и цигарен дим
► Студи пушек
► 100-годишен губер

цветове...
► Убитите и трептящи цветове на лятната мараня
► Зряло Жито
► Хайдушкозелено
► Неопределено червеникаво-кафявите покривки на ресторантите на "Балкантурист"
► Мръснобяло и кафяво;
► Всички цветове, когато потъмнеят
► БакъреночерВено
► Шаренийка
► Кирпичени покриви
► Багрите от чергите на баба

...звуци
► Гугукане
► Щурец, пойни птички В клоните на дърветата
► Бълбукане на планински поток
► Шумът на река Марица, Дунава
► Вятър в клоните
► Шум от лошо работещи двигатели на стари МПС-та
► Шум от коли, похъркване и грухтене
► Кучешки вой, колела на каруца, бръскането на черги в реката и машина за рязане на дърва
► Реч, песни, химнът ,"Само Ботев" псувни, войнишки викове
► Писъци, клаксони, аларми, недоволна тълпа
► Детска глъч
► Камбаната на метоха
► Гайда, кавал, чанове, хлопатари, гъдулка
► Такт седем осми
► Чалга, тъпан, двоянка, Аура

Какво си представяш, когато чуеш „българин”
► Хубава, стройна, млада Жена
► Дъб - духовна и физическа сила
► Изпълнен със сила и достойнство, готов
на всичко, за да защити страната и свободата си
► Добър човек, способен да направи
от нищо нещо.
► Човек, който винаги ще оцелее
► Горделив човек, гостоприемен,
интелигентен,
► Весел, много любопитен и завистлив
► Беден, ограничен, заядлив и болен
► Неспокоен, инициативен, предприемчив
или хитрец, според средата
► Някого, с когото нямам нищо общо
► Човек, които се срамува от своята
народност
► Човек, пренебрегван от останалите
► Черни ходила и приведени напред рамене ,
► "Жив дявол", песимизъм и апатия
► Вечно оцеляващ простак, вечно прецакван свестен човек

А по въпроса дали се гордеем или не че сме българи - смятаме да запазим това за себе си- прекалено лично е.
Все пак човек не може да избере родителите си и къде да се роди, НО МОЖЕ да избере къде, с кого и как да живее :wink: :wink: :beer: :twisted: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

az se seshtam samo za dve pricini ,koito me karat da sam gord s proizhoda si ,parvata e che se gordeya s lyubovta si kam otechestvoto si i vtorata ,che kato mi svarshi gurbeta tuk se vrashtam tam kadeto mi e mestoto i Balgariya ste ima vazmognostta da se sdobie s oshte edin bogat balgarin day boge.Poslednoto go pogelavam na vsichki vi ,po dobre bogati balgari v Balgariya otkolkoto bedni fakani imigranti v Canada .I oshte neshto Turcite na vremeto sa ni pomohamedanchvali nasilstvenno i krav se e lyala i pak sme uceleli ,a nyakoi balgari se pokanadchiha dobrovolno,ami to utre ako doyde na moda da se popederastvate i pederasti li ste stanete.I to kato gledam kvo se ukazva,edno e...e se izkarava ,ama posle srama golyam.Az predpochitam da ne se sramuvam zaradi tova i ne davam da me e..t.
micul
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:07 pm

Мнение от micul »

3 prichini da se gordeia , che sam balgarin :
1 . Irakli
2 . Varvara
3 . Kamen briag
I oshte mnogo drugi , koito gi prochetoh v predishnite otgovori .
Na chovek maistoto mu e tam kadeto ima niakoi nujda ot nego...
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

micul написа:3 prichini da se gordeia , che sam balgarin :
1 . Irakli
EEEEEeeeeeeeeeeeeeee Micul
Ti si moi chovek...shtom hodish na Irakli...egati...bravo.

BIS
BLAGODARIA ZA TEMATA. ZABRAVIAM ZA VSICHKI NESHTA, KOITO SA BILI KONFLIKT MEJDU NAS. BRAVO NA TEB. Dori i temata da ne e porodena ot moqta, az ti blagodaria ot vse sarce, che q pusna tvoqta!!!

A eto i otgovorite za nacional-moralistite:
KolioBalkanski kato kaza Slivnica, da ne bi da si misleshe sa slivova (v kraga na shegata)!!!
Kolio napisa:
Ombudsman, nie sme bili 500 godini pod tursko robstvo, aide sabudi se i spri da gi zashtitavash
noramlno e da ne gi obichame tochno kakto evreite ne si kupuvat germanski koli!
Bravo Kolio - s teb sam. Eto oshte neshto, zaradi koeto uvajavam balgarite - ne moga da obicham turci... ne sam rasist... no ne moga...sorry!!!
----------------------
Petia napisa:
3. Гордея се, защото имам истински приятели, приятели с които мога да споделя всичко и мога да се веселя и да плача, без да се притеснявам какво ще си мислят утре за мен, нещо, което така и не съм открила тук до сега.
Oooo Petia - ela s tezi si priateli v Bg i si nameri rabota za 40-50lv poveche ot tiah i posle im gledai seira!!! Da plachesh kazvash s tiah - interesno. Nali znaesh, che priatel ne e tozi, koito ti barshe salzite, a tozi koito ne te kara da plachesh!!!!?????!!!!
----------------------
Sneji napisa:
Петя, аз пък се подписвам под твоите думи и ще добавя, че се гордея с предците си - със способността им да оцеляват, с мъжеството им, с упоритостта им, с обичта им един към друг! Ще се постаря да предам тази гордост и на дъщеря си, да знае от къде идва и какво носи в кръвта си!
Oooo Sneji - tuk mneniata ni savpadat - balgarite sa narod, koito moje da ocelee kakvoto i da stava, ama kakvoto i da stava s nego...te shte oceleqt...za tova se vazhishtavam na nas - balgarite!!! Nishto, che edva li niakoi shte se seti da napravi neshto po vaprosa, koito go smushtava, nali shte ocelee!!!
---------------------
Zashto kazvate - da si niamash rabota s balgari tuka, i v sashtoto vreme tolkova mnogo obichate vsichko balgarsko...kakvo vsashtnost obichate, a? Chudno?
----------------------
Za hutbola spor niama - mnogo sme dobri, osobeno po stadionite - sled mach danakoplatcite se proshtavat sas niakoq druga hiliadarka, za da se popraviat izpochupenite sedalki...da se izlekuvat prebitite zapaliankovci...ili da se pogrebat pochinalite (da - tova e istina) ot bombichki, buhalki, orajie i drugi takiva!!! A tezi, koito imat televizor i gledat hutbol, stoqt pred ekranite, za da nabludavat nai-goliamoto shou, koeto moje da se vidi samo tuk - futbolisti goniat sadiata, za da go prebiaqt, a fenove go zamiarat s kamani, kakto arabite prebivat jenite si, zadeto bili bez zabratka...
----------------------
Zashto Hristo Stoichkov napusna Bg - kazahte zashtoto otvliakli bratovchetka mu li, koq tam ne pomnia...da ama ne!!! Az shte vi kaja zashto: ami zashtoto tipichna balgarska cherta e, kogato niakoi talantliv sanarodnik se izdigne kakto v obshtestvoto, taka i v lichen i/ili profesionalen plan, to toi biva hulen, hokan i rugan, dokato ne se izpari na selo ili v chujbina. Ta tova propadi Stoichkov. I tai-kato toi e balgarin, kolkoto i da mrazi Bulgaria, koeto e jivata istina, kakvo stana v USA - schupi kraka na momcheto na edna trenirovka, hmmmm - zamislete se!!!
----------------------
Ombudsman napisa:
bis, ти да не мислиш, че си единствената, която има познати французи, които са пътували и живели в България. Ето ти един сайт: http://www.bulgaria-france.net, където французи описват ВЪЗХИЩЕНИЕТО си от страната България, от нейната култура и природа, от българите, с които живеят и работят.
A ti Ombudsmanke, ti da ne mislish che viarvame na vseki francuzin ili evropeec, koito doide i ni razkazva prikazki ot 1001 nosht, podobni na: Oleleleeee, uchuden sam ot vas i vashata prekrasna strana, otbeliazala takav goliam ikonomicheski rastej!!! Kak go postignahte??? Vijdam samo napredak v dobra svetlina v Bulgaria...bravo na vas!!!"
Takiva se qvqvat po televiziata vseki den, no kakto beshe kazano - elate da vidite i osaznaete realnostta. Taka shte razberete goliamata kuhina v tezi dumi na evropeicite!!!

I ne zabraviai da vidish tezi saitove, koito davash dali ne sa sobstvenost na niakoi star balgarin, kato Silvi Vartan, koito si misli, che pazi nacionalna gordost i samochuvstvie, jiveeiki si dobre tam niakade....
-------------------------
Ombudsman napisa:
Не мислиш ли, че е абсурдно след 200 години да си мислиш, че това са ТУРЦИ. Те нямат нищо общо с турската култура и език !!! Малката част с тюркски произход, разположена около Кърджали и политически електорат на Ахмед Доган никога не е била с турско национално самосъзнание
Sajaliavam, naistina.. No ti si tolkova dalech ot istinata, che ne mojesh daje da si predstavish...Ami v tvoq velik universitet, deto si go zavarshila s otlichen, veche na turski se prepodava be jena!?!?!?!?! Novini na turski varviat po nacionalnia TV kanal i vseki treti brashtolevi po centara na Varna tehnia gnusen ezik...Aide ne se izlagai, che ti zapochna da stavash jalka, ne az....
-------------------------
survivor napisa:
1. Заради писатели като Йовков, Емилиян Станев, Павел Вежинов, Никола Вапцалов, Яворов и още много други.
2. Заради песни като "Притулила се планината".
Zaglasen sam napalno. Za sajalenie elita na Bg - politicite i t.n. ne mogat da nameriat sredstva da izdadat albumite na "Troiza Balgarka" i sviatite Bg pesni i glasove, na koito tolkova darjim vsichki. I taka, te sa prinudeni da peqt i izdavat albumi v Qponia... hmmmm - zamislete se!!!
----------------------------
maria29 napisa:
I taka Argentinetzo, ti do kolko si zapoznat s istoriata i proizhoda na Quebec?
3. prostitutki- da,da totchno taka. mojech da se porazrovich i da vidich tche frenskia kral za da uvelitchi frenskogovoriachtoto prisastvie tuk izprachta 42 frenski prostitutki koito za 20 godini utroiavat naselenieto tuk.
Bravo na frenskia kral - taka se pravi politika...ne s kradene!!! Ama nashite niamat tolkoz sivo veshtestvo!!!
Ami Maria29 da ti kaja i na teb - pogledai malko Bg savremenni novini, za da vidish kolko Bg momicheta otivat da prostituirat iz Evropa i za da razberesh kolko nazad otiva nashata "velika" darjavichka...
--------------------------
Miloto napisa:
Баща ми никога и за ден е е съжалил, че не е заминал в онази нощ.
Имал е прекрасни години, за които може да напише книга. А неговият приятел цял живот е бил чужденец, далеч от родината си, далеч от приятели, далеч от семейството си.
Аз също съм имала късмета да се родя в страхотно семейство, да имам прекрасни родители, които са ме научили да уважавам както ближния си, така и родината си, така и себе си.
Имам прекрасни и верни приятели, прекрасни моменти, неща за които тук не могат и да си помислят.
Ti zatova si sashto v Montreal, nali!?!?!?! E, tuk naistina se smqh s glas!!!
----------------------------
valentin_niagolov napisa:
Edin suvet kum Botzo,ne znam dali ti predstoi interview oba4e ako spodelish s interviewera tvoite vuzgledi za Bulgaria,po4ti sigurno e 4e shte bude unsuccessful.Sushtoto vaji i za Gez,ako tui gi podgotviash za intervutata,mai 100-te EURO niama da si gi polu4avash.
I za teb imam otgovor - veche sme selektirani, kakto Botzo, taka i az...ta nali sme balgari...znaem kakvo koga da kazvame - vinagi vsichko znaem i razbirame. Eto oshte edna cherta, koqto haresvam u balgarite.
--------------------------------
G-Rosi napisa:
Защо никой не емигрира във Виетнам например?
Qvno i ti ne gledash Bg televizia. Abe kakvi balgari ste vie? Na men shte mi izprashtat zapisani moite lubimi predavania ot BgTV, za da ne kasam vrazkata s rodinata. A ti? Ima edno predavane za teb: "Drugata Balgaria" - popitai priateli tuk i te shte ti kajat, zashtoto vseki go sledi s interes - pokazvat balgari v chujbina. A do prednata sedmica se chudeh dali ima izobshto balgari v Kazakstan i koi vaobshte iska da otide tam. Oooo kakvo vidiah - ne samo, che ima nashi tam, no i sa dosta po-dobre ot nashite tuk!!!! Vav Vietnam shte e sashto taka!!!
--------------------------------
Joro napisa:
Защо се гордея, че съм българин:
2. Много съм готин и мадамите ми се лепят като мухи на мед.
3. Бачкам в готина фирма и заплатата ми е 3 пъти средната.
Evala Jore, che nameri tolkoz prichini....
No vse pak:
Tova e taka, ne zashtoto si gotin, a zashtoto - ti si go napisal v tretata si tochka. I bez da ti go kazvam si go znaesh...
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

Ето няколко доста повече от три:
1. Когато цял свят са били само племена българите сме имали идея за държава и държавност наречена България!
2. Много преди да се появи Християнството а с него и единобожието българите сме имали идеята за единния бог и идеята за единоначалието въплатена в Тангра (който не е "някакав си бог", а е всичко видимо и невидомо на земята) - представете си каква духовна култура е необходима за да се стигне изобщо до такава идея по онези времена, камо ли да се превърне тази идея в религия!
3. Българите - велики учени още в древността - изчислили дължината на годината чрез хилядолетни наблюдения на звездите и планетите с точност много близка до тази на савременните изчисления. Дали на света слънчевия календар който ползваме и до сега (за тези които не знаят да прочетат "Календар и Слово") и на които се е облегнал папа Григории за да ваведе т.н. "Григориански" календар (пак в същата книга)
4. Невероятни мирновременски градители на материално и духовно. В сащото време страшни воини мачкали и разплаквали всички велики армии в древноста и в по новата ни история въпреки че сме отстъпвали винаги по численост.... ДУХЪТ БЪЛГАРСКИ Господа и Дами е побеждавал - ДУХЪТ БЪЛГАРСКИ - това което липсва (и не само това) на някои от пишещите в този форум!
5. Гордея се че френските крале са се клели върху българско евангелие (исторически факт дето не го споменават много много във Франция), написано от някои черноризец подобен на Паисии дето сигурно и той би написал "О, неразумнии Юроде поради что се срамиш да се наречеш Болгарин"
6. Гордея се с хора и духовници като Патриарх Евтимии които така е респектирал дори много виделите турски поробители че не са успели да го сасекат и дори те вярвайки в провидението са го освободили!
7. Гордея се с хора като Левски и Ботев и не позволявам на никой кретен или малодушник само за да се почуства нещо равно на тях да се опитва да ги прнизи до собственото си ниво вместо да се издигне до тяхното!
8. И що се отнася до емиграцията - хората които са емигрирали не значи че са забравили или не правят нищо за България. Хан Аспарух наречен с новите ни термини също е емигрант, но какво, да не би да е станал византиец или за по лесно или да си е сменил името - НЕ!

Не е страшно да си смениш гражданството, някои го правят за да оцелеят физически, но ако с това се опиташ да си смениш душата и да забравиш корените си тогава е страшното! За такива хора има една много добра българска дума РОДООТСТЪПНИЦИ - както виждате тук не става дума за държава политика и т.н. става дума за РОД и РОДИНА които няма как да променим!
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

Ето няколко доста повече от три:
1. Когато цял свят са били само племена българите сме имали идея за държава и държавност наречена България!
2. Много преди да се появи Християнството а с него и единобожието българите сме имали идеята за единния бог и идеята за единоначалието въплатена в Тангра (който не е "някакав си бог", а е всичко видимо и невидомо на земята) - представете си каква духовна култура е необходима за да се стигне изобщо до такава идея по онези времена, камо ли да се превърне тази идея в религия!
3. Българите - велики учени още в древността - изчислили дължината на годината чрез хилядолетни наблюдения на звездите и планетите с точност много близка до тази на савременните изчисления. Дали на света слънчевия календар който ползваме и до сега (за тези които не знаят да прочетат "Календар и Слово") и на които се е облегнал папа Григории за да ваведе т.н. "Григориански" календар (пак в същата книга)
4. Невероятни мирновременски градители на материално и духовно. В сащото време страшни воини мачкали и разплаквали всички велики армии в древноста и в по новата ни история въпреки че сме отстъпвали винаги по численост.... ДУХЪТ БЪЛГАРСКИ Господа и Дами е побеждавал - ДУХЪТ БЪЛГАРСКИ - това което липсва (и не само това) на някои от пишещите в този форум!
5. Гордея се че френските крале са се клели върху българско евангелие (исторически факт дето не го споменават много много във Франция), написано от някои черноризец подобен на Паисии дето сигурно и той би написал "О, неразумнии Юроде поради что се срамиш да се наречеш Болгарин"
6. Гордея се с хора и духовници като Патриарх Евтимии които така е респектирал дори много виделите турски поробители че не са успели да го сасекат и дори те вярвайки в провидението са го освободили!
7. Гордея се с хора като Левски и Ботев и не позволявам на никой кретен или малодушник само за да се почуства нещо равно на тях да се опитва да ги прнизи до собственото си ниво вместо да се издигне до тяхното!
8. И що се отнася до емиграцията - хората които са емигрирали не значи че са забравили или не правят нищо за България. Хан Аспарух наречен с новите ни термини също е емигрант, но какво, да не би да е станал византиец или за по лесно или да си е сменил името - НЕ!

Не е страшно да си смениш гражданството, някои го правят за да оцелеят физически, но ако с това се опиташ да си смениш душата и да забравиш корените си тогава е страшното! За такива хора има една много добра българска дума РОДООТСТЪПНИЦИ - както виждате тук не става дума за държава политика и т.н. става дума за РОД и РОДИНА които няма как да променим!
Заключено