Chequing account

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Libra
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 1:30 pm

Chequing account

Мнение от Libra »

Имам чекинг акаунт в Скоуша банк (а също и в ТД Банк) и съм изпратил карти на мои близки в Б-я за да теглят понякога суми от банкомат. Да но ако имам по-малко от 2000 долара в него банката ме чарджи. Ако имам повече ме е страх някой да не реши да си купи нещо по-скъпо за моя сметка. С една дума хем сърби хем боли :wink: Знаете ли как мога да държа под 2000 долара в чекинг акаунт без да плащам ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

открий си сметка в ING DIRECTи им прати картата в БГ
тази сметка е без такси за поддръжка......
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Без такси са и President choice's financial.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Mojesh da napravish joint acount s 4ovek nad 65 godini v RBC nyama taksi
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Da, se obadia na baba si da doide za da otvorite joint account?

:beer: :beer:
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hubavi saveti davate za ING i President Choice.

Zabravjate obache che i dvete firmi njamat gisheta ( branch ) kadeto da depozirate parite kato svarsat v smetkata.

Tezi dve firmi imat samo mashini za depozirane.
Kogato kartata e v BG ne razbrah kak ste depozirate parite.

Moja savet e plastai si taksata ot 3 -4 dolara na mesets i vnasjaj tolkova kolkoto iskas da daris na rodnini.

Njma takav transfer po sveta koito da ne struva nisto.

Otdelno sam chuval za sluchai v koito bankata te privikjava i pita kak taka s tazi karta se tegljat pari ot BG postojanno.
Moze i da ti ja blokirat ako resat zastoto sa naruseni uslovjata na banakata.

Kartopritezateljat e tuk, no e dal kartata na drug, i osven tova e razkril i pin koda.

Ponjakoga i masinta v BG moze da "glatne " kartata ako se zabavi teglistia poveche ot opredelenno vreme ili nabere poveche ot 3 pati gresen kod.

Togava ne moze da vzeme kartata ot bankata zastoto ne e negova , na novite debitni karti ima ime i to trjbva da savpada s tova na tozi koito iska da ja vzeme.

Evtinoto ponjakoga izliza dosta skapo.

Pozdravi

Hullboy
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ами ING може да се зарежда през интернет. Всичко останало се отнася до коя да е банка.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Banki

Мнение от pumpy »

hullboy написа:Zdraveite

Hubavi saveti davate za ING i President Choice.

Tezi dve firmi imat samo mashini za depozirane.
Kogato kartata e v BG ne razbrah kak ste depozirate parite.

Hullboy
от инг дават карта само при поискване от клиента, тоест във всички останали случаи карта не се издава и банкирането става по интернет или телефон 24/7- те все пак не очакват от монреалци, например, да ходят до единствената им машина в града за да теглят и внасят, а и си представи каква опашка ще се извива там, тази за автобусите в пик час ще ни се виждат песен.

няма проблем да си даваш картата на трети лица стига да поемеш пълна отговорност за движението по сметката през това време - личен опит, когато нашите бяха на гости ходих до TD за съвет как да имат достъп до парите си без да се разхождат с тях в джоба и даже ми издадоха втора карта за достъп до моята сметка след като се подписах, че нося отговорност и за нея (между другото бяха много учудени, как така майка ми и баща ми ще теглят и внасят в моята сметка и видиш ли как така им имам пълно доверие :shock: ). когато те си заминаха върнах картата в банката и всичко беше ОК, а те между другото я ползваха и в щатите, а аз в същото време моята тук.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Uchuden sam che v Mtl. ima samo edna masina na ING v Ottawa sa poveche ot 10 no pak e neudobno da hodis do tjah.

Ot Banka do banka ima ogromna razlika no nai vaznoto e tuk.
ходих до TD за съвет как да имат достъп до парите си без да се разхождат с тях в джоба и даже ми издадоха втора карта за достъп до моята сметка след като се подписах, че нося отговорност и за нея (между другото бяха много учудени, как така майка ми и баща ми ще теглят и внасят в моята сметка и видиш ли как така им имам пълно доверие
Povecheto hora vadjat karta ot bankata. Ne kazvat che ste se polzva ot roditeli i rodnini a posle bankata se chudi tozi chovek kade se namira i zasto tegli samo ot BG.

Pozdravi

Hullboy
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Именно! И след това се учудват, че сметката им е блокирана.
Според мен е много по правилно директно да се каже в банката - така и така, ще правя това и това.
Нали за това са и таксите при теглене в чужбина! Има ли някакво значение дали вие теглите или вашите родители.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Banki

Мнение от VanBC »

hullboy написа: ... Zabravjate obache che i dvete firmi njamat gisheta ( branch ) kadeto da depozirate parite kato svarsat v smetkata.

Tezi dve firmi imat samo mashini za depozirane.
Kogato kartata e v BG ne razbrah kak ste depozirate parite...
hullboy написа: ... Otdelno sam chuval za sluchai v koito bankata te privikjava i pita kak taka s tazi karta se tegljat pari ot BG postojanno.
Moze i da ti ja blokirat ako resat zastoto sa naruseni uslovjata na banakata.

Kartopritezateljat e tuk, no e dal kartata na drug, i osven tova e razkril i pin koda...
Всичко това са бели кахъри 8) !

Сметката се отваря на името на двама човека (joint account) и се вземат 2 карти. Едната се праща в България, другата стои в Канада за да се внасят пари в сметката.

След като има 2 карти, няма нищо нередно двете карти да са в различни държави. Например, банката не може да ми държи сметка защо жена ми си върти синджирчето по българското черноморие, а аз от тук и внасям пари в сметката :D!
Дори и да си дам картата на някой друг и му кажа кода, отговорността си е изцяло моя и банката пак не може да ми се бърка.
Банката не е луда да ти блокира сметката при положение, че за всяко теглене от банкомата ти взема комисионна :wink:!

Гълтането на картата от банкомата си е риск който съществува за всички карти и навсякъде по света :nenam:. Ако някой български банкомат глътне картата която съм дал на родителите си, ще мина през банката, ще я обява за изгубена и точно след 5 минути ще имам чисто нова карта която до няколко седмици ще е в България в ръцете на родителите ми 8).

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdrasti VanBC

Ne vsichki sa semeini kak taka gi vadite po dve karti?
Ako ne si semmeen?
до няколко седмици ще е в България в ръцете на родителите ми
I ako e vazno da se poluchat parite prez tezi njakolko sedmitsi ?

Ima 2 po inteligentni nachina da se prastat pari, bez vsichki tezi riskove.

Struvat malko poveche no njama objad bez pari.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Banki

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:...

Ne vsichki sa semeini kak taka gi vadite po dve karti?
Ako ne si semmeen?
...
Къде банките налагат подобно ограничение? Аз мога да направя джоинт акаунт с когото си поискам. ;)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Banki

Мнение от VanBC »

hullboy написа: ... I ako e vazno da se poluchat parite prez tezi njakolko sedmitsi ?

Ima 2 po inteligentni nachina da se prastat pari, bez vsichki tezi riskove.

Struvat malko poveche no njama objad bez pari ...
Спешните случаи са си спешни случаи и за тях си има съответните (по-скъпо струващи) варианти, но това са изключенията и тема на друга дискусия. В момента говорим за това как може с минимални разходи да се пращат редовно малки суми.

А иначе е ясно, че колкото повече пари похарчиш, толкова по-пишен ще е обяда :D!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hora cheta I ne vjarvam na ochite si.
Izliza che za da spestite 3 - 4 dolara na mesets kolkoto struva taksa za podarzane na smetka s po malko ot 1000 $ v kojato I da e banka vie pravite slednoto:

Otvarjate smetka v ING ili President Choice zasototo bila bez mesechna tkasa ot 3 dolara na mesets.

Ili zanimavate njakoi vas priatel, ( ne chlen na semeistvoto vi )
Tozi chovek otsastva ot rabota, gubi si vremeto s vas da hodi po ofisi na President Choice kadeto da se otvori smetka za dvama za da moze ednata karta da ostene v Canada I da se vnasjat pari prez masina sled kato drugata se prati v BG

Tam toiz vasi priatel si dava ei taka vsichki lichni danni adres, tel. SIN.#

Vie pak si kazvate vsichki danni pred nego, toi znae nomer na karata, PIN #
Pravite se tam, na obratni, na vlubenni, ziveesti zaedno ili kakvoto i drugo da e.

I vsichko tova za da spestite 3 $ na mesets.

Izvinete me no tova sa smetki na hora s drebni dushitsi nai meko kazano.

Napravo ne znam ako njakoi me pomoli men da si gubja vremeto da hodja v ofis na President Choice da otvarjame obsti smetki za da spestim 3 dolara na mesets kakvo ste mu kaza.

Radvam se che njamam takiva priateli s takiva drebni dushitsi.

Pozdravi

Hullboy
Заключено