Питане

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
krisi_69
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 5:07 pm

Питане

Мнение от krisi_69 »

Ако имам дата за интервю а се явя сама без съпругът ми при условие че аз съм водеща какво ще последва.Нещо се дърпа и не му се идва.Иначе е с хубава професия- ел техник и има 13 год стаж.Казва че там ще е дърво без корен.А аз мисля че на дървото му изсъхват тук листата и няма вода за поливане.


:(живота е бариера пред която стоят един лъв едно муле и една лисица.Лъвът скача,мулето чака а лисицата се промушва.Вие от кой вид сте? 8)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Davai my zor !!!!! :wink:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами ще последва преоценка на кандидатурата ти вече като сам кандидат. При това положение се проверяват най-вече следните въпроси:
- събираш ли сама необходимия брой точки за сам кандидат;
- финансова автономност т.е. имаш ли собствени, а не съсобствени финансови средства и/или недвижим имот;
- писмено декларирано съгласие от съпруга ти за твоето емигриране;
- въпроса с емиграцията на децата (ако имате такива) и дали съпругът е съгласен с това.

Съществува и риска интервюиращия да не му се занимава с всичко описано до тук и да реши, че това си е по начало нова процедура, за която трябва да се подаде нова молба. Този риск нараства, ако няма неоспорими доказателства по някой от по-горе посочените въпроси.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Beky
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 5:45 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Beky »

Az imam edno pitane sa6to po gornata tema,ako imam nasro4eno interview i partnjora mi e vazprepjatstvan incidentno s uvajitelna pri4ina kakvo moje da posledva?
aseto

Мнение от aseto »

Здравей, Krisi 69!Аз имах подобен проблем с жена ми. Просто я беше страх от новото. Опитах се да я разбера. Аз съм на 26 години, от които 8 съм живял в чужбина, а тя не е излизала от България. Много е важно да имате консенсус с мъжа си по тези въпроси, иначе и двамата само ще се мъчите. Опитай се да му обясниш, че дори да не се получи нищо и да сте две-три години напразно в Канада, през същото време в Бг няма да се е случило нищо хубаво, за което да съжалява. От самите нас зависи дали ще се чувстваме като дърво без корен. Колкото и изтъркано да звучи ако си позитивно настроен ще си щастлив навсякъде. Всъщност има един екзистенц минимум /храна,доходи,известна сигурност/ над който вече дали си щастлив зависи само от нагласата. Ако този екзистенц минимум отсъства, както е в България, трябва да си аскет по душа, за да си щастлив.
Друг изход от твоята ситуация няма, трябва да решите проблема максимално бързо, иначе е агония безкрай. Важно е да следваш мечтите си. Има обаче и нещо друго. Няма нищо по-окаяно и безполезно от половинката от чифт. Успех! :lol:
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Beky написа:Az imam edno pitane sa6to po gornata tema,ako imam nasro4eno interview i partnjora mi e vazprepjatstvan incidentno s uvajitelna pri4ina kakvo moje da posledva?
Ами много просто в поканата за интервю Ви изпратиха писмо форма за приемане на поканата за интервю или отказ придружен с причините за него. И Ви насрочват нова дата която до колкото знам вече е задължителна т. е. не можеш да отлагаш повече. Ако вече сте изпратили тази форма с приемане на поканата, а сте възпрепятствани трябва да осведомите Виена за това на Ваше място да назначат друга кандидатура, а Вас да Ви преместят за по-късна дата.
Късмет
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: Питане

Мнение от LaRue »

Поредният семеен проблем, който вместо в семейна обстановка се решава във форума :idea:
Жени, вместо да пишете глупости по форумите защо не вземете да свършите нещо полезно за семейството ...
krisi_69, ще се радваям ако намериш виртуален отговор и си решиш домашните проблеми ТУК.
:beer: :beer: :beer:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ЛаРю, доколкото виждам момичето си го е решила проблема, щом се кани да ходи сама на интервю, ама теб кво те сърби напоследък ?

То не че не изобилства от ..хмм... екзотични въпроси, и аз съм се чудил доста на някои :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Може би екзотиката идва от : "лъв - муле - лисица"; "дърво без корен" ; притчата за "хана на смъртното му легло" и тъй нататък :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

хах явно че трябва в саита наред с другите упьтвания да се пусне и едно "Убеждаване на сьпруг/а за емиграция в Кебек" :)
aseto

Мнение от aseto »

Как ти звучи форум: Укротяване на опърничавия съпруг :lol:
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

aseto написа:Как ти звучи форум: Укротяване на опърничавия съпруг :lol:
Като надпис на Зоопарк! :idea:
Невъзможното е предизвикателство!
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

:lol: :lol: :lol: :lol:
super zvuchi :beer: :beer: :beer:
пак сме тук :-)
Заключено