"Прикачване"("Присъединяване") към проце

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
emilia
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 4:09 pm

"Прикачване"("Присъединяване") към проце

Мнение от emilia »

Зравейте!
Днес получихме покана за интервю на 11 април от 15 часа.
Обръщам се към всички със следната молба:
Ако сте имали подобна на нашата ситуация или пък можете да ме насочите от къде да получа информация за следното:
Синът ми има навършени 21 години и с приятелката му обсъждат съвместно съжителство... Възможно ли е и по какъв начин приятелката му може да продължи процедурата с нас.
Благодаря предварително на всички.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

не мога да помогна с отговор, и усещам колко ви е тежко


но ми идва отвътре да се избъзикам
"...и снахата ли ще водите?"

весело изкарване на празника
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Прикачване"("Присъединяване") към п

Мнение от Koko »

emilia написа:Зравейте!
Днес получихме покана за интервю на 11 април от 15 часа.
Обръщам се към всички със следната молба:
Ако сте имали подобна на нашата ситуация или пък можете да ме насочите от къде да получа информация за следното:
Синът ми има навършени 21 години и с приятелката му обсъждат съвместно съжителство... Възможно ли е и по какъв начин приятелката му може да продължи процедурата с нас.
Благодаря предварително на всички.
Бих ви посъветвал да проверите внимателно какви варианти имате.
Струва ми се че в този случай има вероятност да ви кажат че след като сина ви има 21 години и е де-факто семеен, то тогава той и семейството му трябва да кандидатстват самостоятелно, т.е. внимавайте вместо да прикачите снахата, да не ви кажат че сина ви отпада от вашата процедура.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: "Прикачване"("Присъединяване") към п

Мнение от LaRue »

Koko написа:
emilia написа:Зравейте!
Днес получихме покана за интервю на 11 април от 15 часа.
Обръщам се към всички със следната молба:
Ако сте имали подобна на нашата ситуация или пък можете да ме насочите от къде да получа информация за следното:
Синът ми има навършени 21 години и с приятелката му обсъждат съвместно съжителство... Възможно ли е и по какъв начин приятелката му може да продължи процедурата с нас.
Благодаря предварително на всички.
Бих ви посъветвал да проверите внимателно какви варианти имате.
Струва ми се че в този случай има вероятност да ви кажат че след като сина ви има 21 години и е де-факто семеен, то тогава той и семейството му трябва да кандидатстват самостоятелно, т.е. внимавайте вместо да прикачите снахата, да не ви кажат че сина ви отпада от вашата процедура.
Коко е съвършенно прав.
Ако е семеен кандидатства отделно и има опасност вместо "Присъединяване" да се получи "Разчленяване" на вашата процедура.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Мисля, че най-добрият вариант е синът ви да изчака докато цялото семейство (без снахата) получите визи и отидете в Канада. След като веднъж стане канадски Permanent Resident, синът ви може спокойно да се върне в БГ, да се ожени за приятелката си и след това да я спонсорира да кандидатства по семейната категория.
Obey gravity ... It's the law!
Заключено