моля за съвет!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
home
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 3:40 pm
Местоположение: Montreal

моля за съвет!

Мнение от home »

Аз съм водещия кандидат.Водя се на работа в семейната ни фирма.Мъжа ми е собственик и е бил пенсионер по болест през последните три години.Но вече не е(можем да представим документ за това, т.е. че вече е излекуван).Моля да ме посъветвате дали това ще се отрази на кандидатурата ни.Ще съм много благодарна на всички,които дадат мнение по въпроса.Предварително благодаря.Успех на всички. :?
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: моля за съвет!

Мнение от AniK »

home написа:Аз съм водещия кандидат.Водя се на работа в семейната ни фирма.Мъжа ми е собственик и е бил пенсионер по болест през последните три години.Но вече не е(можем да представим документ за това, т.е. че вече е излекуван).Моля да ме посъветвате дали това ще се отрази на кандидатурата ни.Ще съм много благодарна на всички,които дадат мнение по въпроса.Предварително благодаря.Успех на всички. :?
Според менр, щом имате документ, с който доказвате, че вече е излекуван и ако в момента не боледува от някаква сериозна болест няма да имате проблем, още повече, че след успешно интервю има медицински прегледи, които ще докажат, че той вече не е болен. Мисля, че е най-добре да драснете един e-mail до посолството във Виена и да направите същото запитване, за да знаете дали има някаква вероятност да ви направят проблем заради това. Там ще ви дадат най-точен отговор на въпроса. Успех :thumbsup:
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Zavisi kakva bolest, ama shtom ste stignali do medicinski naj veroiatno niama da e problem. Tova bi triabvalo da e ochevidno. Nali na interviewto razpitvat za ztaz i t.n.
Niama kakvo da pitate Viena, Moskva ili Zanzibar.
Otivajte na medicinski pa kakvoto sabia pokaze.
Ako ste skrili, prodalzavajte da kriete.
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Re: моля за съвет!

Мнение от womanEZ »

home написа:Аз съм водещия кандидат.Водя се на работа в семейната ни фирма.Мъжа ми е собственик и е бил пенсионер по болест през последните три години.Но вече не е(можем да представим документ за това, т.е. че вече е излекуван).Моля да ме посъветвате дали това ще се отрази на кандидатурата ни.Ще съм много благодарна на всички,които дадат мнение по въпроса.Предварително благодаря.Успех на всички. :?
На какъв етап сте от процедурата? Ако действително сте преди медицински - отивайте във Вита и каквото сабя покаже! Ако сте на етап първи документи - дали съпругът е бил в пенсия по блест няма кой знае какво значение, ако през това време е работил като фирма. Даже това може да направи добро впечатление на интервюто, че човекът е пробивен - независимо от заболяването си е намерил поприще да се труди и развива. Ако обаче не е работил и не се е самоосигурявал, а е бил осигуряван като песиониран по болест, това може да ви създаде главоболия относно събирането на години стаж, както и да се възприеме зле на интервюто. Иначе от Виена ако събирате точките ще ви поканят на интервю. Н ще трябва добре да се подготвите и да опровергаете впечатлението, че мъжът е професионално неконкурентен. Фактът че е излекуван е голям плюс. Не е добре да го подсилите с някаква трудова дейност за същия период. Относно съвета да пишете до Виена, не мисля, че ще има ефект. Някъде назад във форума съм чела за зазаден на Виена въпрос относно здраве и евентуални медицински пречки ппред бъдеща кандидатура и Виена отговорили, че не са компетентни по въпроса и това се удостоверява при мед. прегледи. Виена ги интересува имате ли достатъчно точки за възраст, сем. положение, деца, образование, трудов стаж и език. А не дали сте здрав или болен.
Заключено