za mobilnite telefoni v canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Aries написа:В момента Роджърс имат промоция при която ако вземеш два телефона (един за теб и един за жена ти) и оставаш в минутите за месеца (без ограничение между двата телефона и 200 към останалите) сметката ти излиза около 56 долара. Минутите над 200 се пращат по 30 цента (и входящите и изходящите).
Telus съюо имат подобна оферта: 2 безплатни телефона, 2500 минути между двата телефона, 175 минути други разговори по всяко време. Пълната сметка (вкл. connection fee, 911, GST, PST и т.н.): $52-53 на месец. Уловката: 2 или 3-годишен договор и добра кредитна история :oops:.
Obey gravity ... It's the law!
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Edin suvet Pepon, ne si vzimai nikakuv telefon ot BG. Kato doidesh tuk na miasto shte vidish kakvo e. ne ti tribva telefon ot BG:):):), tuk si ima vsi4ko
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

VanBC написа: $52-53 на месец. Уловката: 2 или 3-годишен договор и добра кредитна история :oops:.
Да, и при Роджърс е така - 2-3 годишен договор. Относно второто - при наличие 2х50 долара (и все пак някаква кредитна карта, пък било то и секюрити) Роджърс са склонни да се смилят над брата имигрант :lol:
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Ако си имаш трибандов телефон, който работи и в Европа и в Канада си купи една предплатена карта
http://www.vivatel.bg/bg/personal_prepaid.php?sid=25
МЕЖДУНАРОДЕН РОУМИНГ си е доста удобно нещо по време на пътуване по света! От опит го зная!
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Krassiiv написа:Извън светлосиньото няма население, а в горите за к'во ви е.

Аз съм с фидо и на свякъде където съм ходил има покритие. Разхода на месец е около 45 кинта, а ако си извън home network (т.е. извън града си) плащаш като long distance + всички входящи.

Но аз съм доволен.
Нали това й казвам на Илиана, че Файдо е с достатъчно покритие, невярвам някой новодошъл да хукне веднага командировки по тимносиньото покритие на Файдо Лично аз от момента в който съм в Канада, почти 2 години, имам сити безлимитен пакет на Файдо, дори нямам домашен телефон, и ми е страшно лесно при местене в ново жилище, нямам главоболия и разправий с Бел и не се налага да ми сменят телефонния номер при всяко местене, това трябва да се има впредвид също , при пътуването ми до Монтреал по магистралата 401 наистина в гората няма покритие.....на кой му пука за дивите животни :lol: :lol:
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Leni написа: че Файдо е с достатъчно покритие :lol: :lol:
a kakvo li kazvat tezi deto te tursjat ot telefonen avtomat za 25 centa - kolko monetki trjavba da pusnat dokato se svargat s teb ?
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

ne ti razbiram vaprosa
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

G_Rosi написа:
Leni написа: че Файдо е с достатъчно покритие :lol: :lol:
a kakvo li kazvat tezi deto te tursjat ot telefonen avtomat za 25 centa - kolko monetki trjavba da pusnat dokato se svargat s teb ?
Една, ако е в зона с покритие.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

10х на всички само че пак не разбрах на колко мегахерца работят телефоните в Канада.защото тук казват че телефоните там работили на 850 мх а моделите подържащи тази чистота са малко и предимно мотороли. примелно е този http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=716 за колко там може да се намери втора ръка и има ли смисъл да копувам телефон от тука ???
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Два банда Европа - 900/1800
Трибандов - 900/1800/1900
Четирибандов - 850/900/1800/1900
http://www.comparecellular.com/compare_ ... ers.asp?l=
Последно промяна от G_Rosi на Съб Дек 17, 2005 8:23 am, променено общо 1 път.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

speedy написа:
G_Rosi написа:
Leni написа: че Файдо е с достатъчно покритие :lol: :lol:
a kakvo li kazvat tezi deto te tursjat ot telefonen avtomat za 25 centa - kolko monetki trjavba da pusnat dokato se svargat s teb ?
Една, ако е в зона с покритие.
а ако се движи из Монреал много често няма да е в зоната на покритие
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

pipon написа:10х на всички само че пак не разбрах на колко мегахерца работят телефоните в Канада.защото тук казват че телефоните там работили на 850 мх а моделите подържащи тази чистота са малко и предимно мотороли. примелно е този http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=716 за колко там може да се намери втора ръка и има ли смисъл да копувам телефон от тука ???
Nai-masovata GSM chestota v Canada e 1900MHz. Ako telefona ia ima shte raboti.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз съм със Фидо. Телефонът ми е купен от България. По мои впечетления за сега нямам покритие в метрото, там където се движа над земята из Монреал за сега имам покрития, по магистралите имам , на Бромонт и Сент Савьор имам ,на къмпингите на който съм ходила нямам.
Роджърс и Фидо май сега са едно и също,аз има на екрана лого и на двата оператора,що не знам. :nenam:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

za mobilnite tel

Мнение от pol »

v kanada vsichki tel.firmi sa hubavi niama izmami evtini sa s koiato ida si vse shte e dobre. mobilnia tel. e nugda tuk,a ne fuknia
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

a kakvo li kazvat tezi deto te tursjat ot telefonen avtomat za 25 centa - kolko monetki trjavba da pusnat dokato se svargat s teb ?
Ti moje6 i v Kitai da si, tezi koito te tarsiat pak 6te platiat samo 25 centa, ostanaloto si go pla6ta sobstvenika na mobilnia tel. Sa6toto e kato s mejdunarodnia rouming. A ako si v zona bez pokritie 6te te prati na voice mail ili ako niama6 - 6te kaje 4e abonata e "temporary unavailable"
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено