Въпрос за паспорт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Въпрос за паспорт

Мнение от ljoni »

здравейте съфорумци!
Моля за съвет ако някой е имал подобен проблем.Предстои ни изпращане на документите в Букурещ, но валидността на моя паспорт е до 10.2006. Какво бихте ме посъветвали: да си сменя сега паспорта или преди да го изпратя за виза да го подновя така че визата да я сложат в новия.Дали ще има проблем ако започнат да ми разглеждат документите и ме заведат с един номер на паспорт а изпратя друг.За интервюто например съпругът ми беше със сменен паспорт, и не му направиха никакъв проблем, но как ще е в Букурещ???
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Не си сменяй сега паспорта, а като ти пратят писма за визи. Ние бяхме същия случай, никъде не се изисква при подаване на документи международният паспорт да има валидност. Успех!
Let it go...
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

vaptos za pasport

Мнение от pol »

ne se kosete shte vi priberat.kakvi li ne sa pribrali
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

благодаря

Мнение от ljoni »

Ivet, благодаря за бързия отговор .
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

за влизане в Канада се изисква българския пасрпот д абъде валиден поне 6 месеца от датата на влизането .
евентуалния ви проблем може да дойде на границата . по-добре му удължете срока .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Мои приятели направиха точно както съветва Ивет - смениха си паспортите преди да ги изпратят за визите. И е по-удобно от удължаването, защото да сменчш паспорт в Канада се оказва доста дълга процедура...Хората чакат по половин година!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Освен това както ще увидите в писмото за визите, паспорта трябва да е валиден поне още 12 месеца, за да издадат виза (това изискване е различно от споменатите 6 месеца за влизане в Канада).
Т.е. сменете го като наближи писмото за визите.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

Със съпругът ми си сменихме паспортите веднага след като получихме О.К. на медицинските. Когато ни изпратиха писмото-покана за визи бяха отбелязали, че паспортите ни трябва да имат минимум една година давност от датата на медицинските.
Заключено