Статия на българин в The Ottawa Citizen

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

myha написа:Na koi my pyka za pedofilite ve????
A vie neshto ne ste y red !!!!
Kazah vi vie ste BG i ne mojete da izbiagate ot sebe si !!!
Kakvo e vinovna sranata ni che sa ia dokopali komynistite a ?
Vsichko e posledstvie ot neshto ok?
Az mislia che triabva da rabotim otvanka za tazi strana i da ne ia ostaviame na ciganite i tyrcite ne mislite li??
Zashto BG e dokopana ot komunistite vinata ne e nasha,kolkoto i stranno da zvuchi.Drugi hora sa reshili da ni dadat na CCCP.
Absolutno sam saglasen s poslednoto izrechenie na myha.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Муха, тия твои лозунги ми докарват мускулна треска в диафрагмата вече :rotfl:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

bliasaka написа:Absolutno sam saglasen s poslednoto izrechenie na myha.
Блясъчко, би ли обяснил моля те как по-точно трябва да се работи отвънка за благото на Бг :)
Щото и аз имам теза, но ми стана интересно да чуя твоята каква е. На мухата лозунга е игнор, разбира се - логика там няма. :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
bravo

Мнение от bravo »

Kuma Lisa написа:Муха, тия твои лозунги ми докарват мускулна треска в диафрагмата вече :rotfl:
ne samo na teb
:lol: :lol:

muhata, kat zaima6 deca, 6ti zapuka iako za pedofilite.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Kymaaaaa nedei da obijdash :))
Znaesh li kakav ti e problema ?:)))
ne chetesh m/y redovete !!:)))))
I bez da obijdash pls !:)
pozdravi
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Kuma Lisa написа:
bliasaka написа:Absolutno sam saglasen s poslednoto izrechenie na myha.
Блясъчко, би ли обяснил моля те как по-точно трябва да се работи отвънка за благото на Бг :)
Щото и аз имам теза, но ми стана интересно да чуя твоята каква е. На мухата лозунга е игнор, разбира се - логика там няма. :wink:
Ne moga da ti kaja tochno kak (razbira se :lol: ),no nai-malkoto bi bilo kogato ima izbori za BG parlament ne 1/3 ot balgarite v Canada da glasuvat za komunistite,a 0%.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Да бе, то оставаше и между редовете да чета.
Не обиждам, напротив - радвам ти се :wink:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Блясъчко, разбрах те :D

пп. много си любезен тиии :beer:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Yet the world is silent as Russia restores the symbols of the U.S.S.R.,
ami shte e silent sveta, zashtoto kolkoto i da se plue po Rusiq tq si ima svoeta reshavashta rolq na dneshnata politi4eska scena, shte si mal4at, zashtoto vsqka strana si ima suverenitet.
Uspehi za napred na Kanaka i dano da zapo4ne da pishe po temi za koito shte se 4uvstva v svoi vodi, a i da ima uspeha po izkazanite mu mneniq da ima komentar ot priznati istorici, svetila s dokazani trudove :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Aз съм тъп и опУрит да па ке питам:
bgmontreal написа:
Canuck написа:Per aspera ad astra!
Me ne fotto di quebec.
1во не смяташ ли, че има хора като теб, само че те обичат Квебек и ти ги обиждаш (например боко, даже и аз)?
2ро вулгарни думи в тоя форум не се допускат, на какъвто и да е език!
3то как ли ще реагират в Отава Цитизен, като разберат, за отношението ти към Квебек (част от тъй обичаната Канада) без да го познаваш - нещо от рода на патилата ти от комунизма и СССР.

4то като историк би трябвало да го е@@ваш Квебек, защото без него милата ни Канада ще стане пеленаче на 100тина годинки и ще останеш без работа, че и без туй е бъкано с история (без фърст нейшън и инуитите), а без Квебек направо ...


Знам, че "Me ne fotto di" моето мнение, но спазвай приличен тон!

То не беше България, Русия, Квебек
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Good luck Chris Kostov !!!

Иска ми се да не съм ироничен, но не ми се отдава. Тъпо ми е, че в последно време единственият начин в света да се чуе нещо за нас е или криминалната хроника, или някой псевдо-дисидент, използващ всеки повод да се подмаже на новите си господари и работодатели.

Още веднъж good luck Chris, не си първият, няма да си и последният.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

bravo написа:men pak ME E SRAM 4e sam bg, sram me e za6toto:
vidiah kak 1 sem. na6enci si donapalni 6taigata s iabalki, 6tot gi davaha na 6taigi a ne na kilo, kak se kefaha na KELEPIRA
kak mriaha za soc. pomo6t,6tot da si go varneli na d-vata deto im vzela pari .
samo det ne se tupaha v gardite da vikat BULGAR
Убеден съм, че всеки народ си ги има тези индивиди, въпроса е, че ти познаваш българите... Не трябва да се правят общи изводи от такива ситуации... Аз примерно не съм виждал българи да правят такива неща, виждал съм други хора да правят какви ли не простотии тук по магазините (не ги знам какви са, но не и българи)... Но не мога да кажа - българите сме цвете, да се срамуват останалите...
Има всякакви хора, и не мисля, че произхода им е от голямо значение.
Българите, с които съм се запознал тук, са интелигентни и възпитани хора. С гордост мога да казвам на всеки, че съм българин, дори и без да се позовавам на историята ни.
Иначе ако говорим за икономика, политика и т.н. в България - това са други неща, за които определено нямам положително мнение (аз и без това не обичам да ги обсъждам тия теми).
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Аз имам резервации към Канака, по ред причини; освен това не съм в 100% съгласна с отношението, което проявява в статията/интервюто, но въпреки това мога само да го поздравя!
Когато вие се откроите по някакъв начин от тълпата, когато покажете, че и другите ви забелязват, а не сте си единствения фен, тогава ще имате право да се заяждате с него и да ги критикувате за дребни нещица. Браво на момчето!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

Здравеите,

Аз съм нов потребител в този форум, въпреки че съм от 3 години в Канада, иавярно през този пеиод не сам успял да намеря време да чета подобни форуми :)) По принцип и не мислех да участвам лично, но само да прочета някои мнения на мои сънародници по едни или други въроси, та правейки това попаднах на този thread и понеже едва не си умрях от смях реших и аз да пусна едно мнение... Когато прочетох статията на canucka бях много учуден дали това за което той говори е факт, цитирам:
"I wonder what would be the reaction of most countries, including Canada and the United States, if Germany decided to make the swastika the flag of the German army and the German authorities launched a mass restoration of Nazi monuments and symbols...." ?!?!?,
както и от вашите мнения и реших да проверя кои символи на СССР в действителност са били реставрирани.... след доста търсене в руската преса и google разбрах, че през 2003 година в Русия е възстановена звездата като армейски символ (червеното знаме никога не е било отменяно като армейско знаме на Русия, но в предишни години е имало друга емблема).... Лично аз не смятам че петолъчната звезда е комунистически патент, според мен е един от наи-използваните символи в света (за добро или за зло) и със сигурност най-използваният армейски символ (употрбява се например още от САЩ, Иран, Ирак, Сирия, Китай и на много други места). Не намерих никаква информация за промяна на другите гербове и затова реших да намерия статията в Otawa Citizen, която Canucka споменава. Ето и линк кам нея: http://www.ocnus.net/artman/publish/article_21310.shtml
Интересното е че там не се говори за никаква "реституция" на СССР символите, а се коментира факта, че тези символи са много популярни в конфекцията и в частните заведения, цитирам:
"These are the creations of the past but the production of Soviet iconography is brisk even now. Soviet themes are the decor of choice in some of the most modern restaurants and nightclubs. Chic boutiques sell leather CCCP jackets at costs four times the average monthly wage and uber cool clubbers dance until dawn in fashions made trendy by Red Stars and Soviet medals. Countless kiosks and street stands peddle an impressively vast array of communist-themed gewgaws, from KGB fridge magnets to October Revolution caps and Stalin T-shirts....
.... More often, though, these symbols have as much meaning as Dada art. They are ironic, silly, absurd. If bright young things wear the Hammer and Sickle on a Saturday night at a club, one of the hipsters says, "it only means it was in the latest Dolce & Gabbana collection."".
Е, според мен нищо ново под слънцето, тези символи бяха много популярни и в Европа преди повече от 10 години в разгара на new wave fashiona... Та цялата тази дандания с тези статии и вашите прочувствени мнения ми напомня на няколко вица, като ще си позволя да цитирам най-краткият от тях: "Срещнали в 1985 г. тайгата човек облечен в красноармейска куртка с надпис "ЧК" и като разбрали че той бил революционер-ленинист му обяснили че комунистите отдавна били изгонили белогвардейците, а той: "Така ли, че ние още взривяваме влакове!!!"" Та така - появява се статия в Канадски вестник, коментираща добре брадясали сабития, някакав Българин, дето през 1990 е бил на 14-17 годишна вазраст се цепи:
"Yet the world is silent as Russia restores the symbols of the U.S.S.R., and President Vladimir Putin additionally offends millions of victims of the terrible Soviet regime and numerous countries in Europe and Asia, former Soviet satellites and victims of the ruthless Soviets, by making outrageous speeches and restoring hammer-and-sickle banners for the army. Nobody protests and nobody boycotts Russia. That's a shame....
.... I come from Bulgaria, a former Soviet-bloc country. I still remember that on Nov. 10, 1989, the spooky communist regime in Bulgaria crumbled. It's a day I can't forget and it is always a reminder to me about what communism was. I don't want to experience it again. Nor do I want to see the symbols of unpunished criminals."
И после започват коментари за и против "реституцията" на символите във вашият любим форум... ами как да не си падне човек от смях - явно доста хора ги мързи да видят за какво става вапрос, но не и да дадат своето достолепно мнение, все пак това е нашенски обичай - не е важно какво пише в книгите, обаче щом комшията Пенчо го е казал то е 100%-това истина (той пак го бил чул от негов колега, дето го прочел в някакав вестник и т.н. - няма самнение в достоверността му :))))
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

И още едно продължение: лично аз нямам нищо против автора canuck, даже много му се кефя че човека много харесва мястото в което се намира... Знам по принцип щастието може да се формулира единствено по този начин: "Човек е щастлив, когато е щастлив!" и че това е много относително понятие - за един щастието означава едно, за друг - друго. Така че си представям че ако някой се чувства много добре като Канадец и живее на това място, то тогава би се очаквало той да е щастлив, в което няма нищо лошо (дано се случва на повече хора да са щастливи от това, което са и имат). Но все пак една малка критика - след като той преследва академична кариера като историк е добре наистина да цитира фактически събития и да бъде прецизен в публичните си прояви - аз например не бих желал детето ми (ако имах такова) да баде с промит мозък и да му бъдат преподадени несъществуващи събития като чиста монета в часовете по история (най-малкото в университет). Нито пък споделям това мнение:
" A, tova kakvo sam vidyal ot komunizma e nelep vapros. Po taya logika ne tryabva da ima istorici. Na vaprosa zashto bulgarski jurnalist ili istorik se vazmushtava, kogato turcite praznuvat yubiley ot sazdavaneto na Osmanskata imperiya, po vashata logika mojete da go pitate "ti koga si jivyal po tursko be, che kritikuvash tolkova mnogo? Znaesh li kakvo hubavo beshe, imashe mnogo manja, bashtata beshe chorbajiya i me prati da ucha vav Vienna, turcite pazyat granicata i nyamashe nujda da hodim voynici, abe imashe si i hubavi strani".
По мое мнение историята е много вайен предмет, защото ни дава вазмойност да се учим от грешките (или предимствата) на миналото, но затова не трябва историческите събития да се оцветяват в политическият отенък на деня (което за сажаление е факт навсякъде - canuck, поправи ме ако греша)... нито пак грешките на миналото трябва да се използват като оръжие за запазване на стара омраза, независимо дали става въпрос за СССР, Турция и т.н. - моето мнение е че в света са водени много войни и има много народи, които са били потърпевши от други по едно или друго време... чудесно е обаче да помним старите грешки, но да забравяме старите рани за да можем да живеем добре занапред, това за мое щастие е световна политика до голяма степен, иначе би било много трудно да стане така, че например Англия и Франция да бадат в един съюз и все още в последната да има хора, които уважават Наполеон Бонапарт, а в първата Кралица Виктория :)
Както и един последен съвет към canuck-а: добре е да четеш внимателно статиите, които коментираш, както и да познаваш горе-долу информацията, на която се позоваваш, особенно ако преследваш академична кариера, за което ти желая успех. Гръмките изрази и клишета са за политиците, не за историците :)
Колкото до предимствата и недостатъците на комунизма, все още не е минало достатъчно време те да бъдат оценени... Ще припомня факта, че френската буржоазна революция е била потушена с много жертви (самата тя е допринесла за много такива също), което не е попречило 100 години по-късно монархията отново да баде заменена с република, било то за добро или за лошо :)
Заключено