TARSIA VIDEO CARTA NA PCI SLOT

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

TARSIA VIDEO CARTA NA PCI SLOT

Мнение от hankroum »

ABE KUPIH SI EDNA IMIGRANTSKA BRAKMA PC ZA DA STAVA ZA I-NET AMA SE OKAZA 4E VIDEOKARTATA E GOLA VODA I NE MOGA DA GO VARNA 6TOTO ME REJAT S 25% OT TOVA KOETO SAM PLATIL.I FILMITE GI NAKASVA JESTOKO.
PC-TO E NA 733MHz
128ram
HDD 10GB
LAN CARTA 100MB
CD I FLOPY
VIDEO CARTA NA DANOTO 4MB
IMAM SAMO PCI SLOTOVE I KUTIIKATA NA KOMPUTARA
MI E MALKA. KOMPUTERA MI E IBM
TA TARSIA OT NIAKADE DA SI KUPIA VC MOJE I VTORA UPOTREBA
16MB ILI POVE4E ZA PREDPO4ITANE 32MB ILI 64MB
I-BAY NE MOGA DA PAZARUVAM.
BLAGODARIA PREDVARITELNO
Последно промяна от hankroum на Нед Окт 23, 2005 11:04 am, променено общо 1 път.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

на тая машина филмите трябва да вървят, освен може би някой най-новa откачена Xvid компресия. Пробвай да смениш кодеците, плейъра, Windows и тям подобни. Декодирането на филмите зависи от процесора, видеото може да е и 1 MB, а този процесор стига за целта.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

c200 написа:...видеото може да е и 1 MB...
:shock:

Abe c200, predlagam da otide6 da nastroi6 na 4oweka ne6tata, ama sloji karta 1 MB, 4e da warwi dobre :"))))
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Абсолютно прав е c200, машината трябва да може да плей-ва филми без никакъв проблем... Със сигурност знам, че 2 МБ карта е достатъчна, за 1 не знам (по-скоро предполагам, че ще работи, но не съм сигурен, защото не съм пробвал).
А PCI карта с повече от 2 МБ памет не мисля, че може да се намери... Евентуално 4, но това пак не я прави по-добра от вградената.
hankroum, пробвай преинсталация на кодеците наистина, ако не стане - тогава на Windows-а...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

PoLuX написа:Абсолютно прав е c200, машината трябва да може да плей-ва филми без никакъв проблем... Със сигурност знам, че 2 МБ карта е достатъчна, за 1 не знам (по-скоро предполагам, че ще работи, но не съм сигурен, защото не съм пробвал).
А PCI карта с повече от 2 МБ памет не мисля, че може да се намери... Евентуално 4, но това пак не я прави по-добра от вградената.
hankroum, пробвай преинсталация на кодеците наистина, ако не стане - тогава на Windows-а...
Tia ma6inata moje da play-wa filmi, no waprosa e dali 6te bade na Full screen. S Windows XP e malko werojatno pri 128 MB RAM, dori s 256 ne e mnogo jasno kakaw 6te e rezultata.

Moja sawet e da ne se inwestirat pari w tozi PC, samo za da tragne Wideoto.
Re6enie moje da ima s Win98 i filmi, neiziskwa6ti posledni modeli codeci

:beer:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

PoLuX написа: PCI карта с повече от 2 МБ памет не мисля, че може да се намери... Евентуално 4, но това пак не я прави по-добра от вградената.
hankroum, пробвай преинсталация на кодеците наистина, ако не стане - тогава на Windows-а...
http://www.tigerdirect.ca/applications/ ... CatId=1603

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

ако е за екстремни спортове въпроса, един приятел гледа от години на следната машина
Celeron 300 Mhz/ 256 RAM/HDD 2.1 GB/video S3 2MB
ползва една версия на Линукс, която се зарежда директно от CD барабар с кодеците и плейъра - Knoppix.
И с Win 98 се бореше, ама новите кодеци не бачкат като хората.

За този IBM според мен е добре Windows 2000 като по-лек от ХР.

Ако има 256 РАМ и ХП ще е добре - личен опит с Duron 750 което всякак е по-слабо от P III 733

P.S. Хан Круме, ако е от серията 300L, погледни пак за AGP slot, повечето имат, ама не на платката с PCI/ISA, ами направо на дъното и ламаринката на видеокартата се реже с ножовка за да се събере :)
В такъв случай направо купуваш една AGP с TV-Out за 40$ и ще гледаш на телевизора
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Prepory4vam Crystal Player za gledane na filmi.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Haresaha mi tezi re6enia :"))

Ako se dobawi i pamet, niama na4in da ne warwi, no zawisi i ot danoto sa6to, taka, 4e ... umnata s inwesticiite :"))
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

nakasva mi filmite kato go zasilia na goliam ekran.
ina4e na malak varvi ama ni6to se ne vidi.
sa tova 4e niama AGP slot sam siguren 6toto go otvorih ve4e i vidiah 4e imam samo dva prazni PCI slota i tova - pak i kutiata mi e malka i ne moga da vzema visoka karta.
blagodaria za savetite.
no vse pak sam te6il da vzema Video Carta okolo 32MB

EVTINKO KATO ZA IMIGRANTI !!! :D
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

DivX High Definition Requirements
2.4 Ghz processor or equivalent
384 MB RAM
64 MB Video RAM
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Круме, чак 32 МВ трудно ще намериш PCI, пък и ще да е възскъпа, ама виж тук нещо по-реалистично - Ati 4 MB за 10$

http://www.dantech.ca/en/computer-parts ... video-card

П.С. сетих се още нещо - пробвай и с деинсталиране/реинсталиране на DirectX
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Изумен съм :-) освен от факта, че са на PCI, и от цените им :-)
peter
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 5:59 am

Мнение от peter »

Такъв проблем да накъсват филмите на цял екран и да работят в прозорец съм го виждал на компютри с вградена видеокарта базирана на Intel 810 или 815 чипсет, които работят с драйвера които инсталира по подразбиране Windows XP. Проблема се реши като инсталирах драйвери за видеокартата които изтеглих от саита на Интел.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

ре видео PCI

Мнение от jet »

вариант 1. порови се из БИОС-а и виж дали няма опции за промяна на размера на видео-РАМ-а. Най-вероятно видеото ползва видеопамет от системната РАМ. Повечето биоси имат опции какво парче да взима от системната памет. Така може да се избере повече видео рам за сметка на системната.

вариант 2. свали си този имидж
http://d.linux-bg.org/download/distros/ ... g-subs.iso

и го опечи на CD. Получава се бутващо CD. ако заредиш от него ти пуска
една мини Линукс системка специално за гледане на филми, ДВД-та, мп3, снимки. Супер олекотена.
Това чудо няма прошка за филмите, не съм попадал на филм дето да не може да го плейва. Бъкан е с кодеци. Тази версия е с БГ субтитри.
имиджа е само 14М-става и на малко ЦД (3")
Заключено