Dokument za sudimost ot druga durjava?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Krastev
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 9:03 am

Dokument za sudimost ot druga durjava?

Мнение от Krastev »

Razbrahme, 4e pri kandidatstvaneto za Quebec triabva da imame dokument za sudimost ne samo ot BG, no i ot drugi durjavi, kudeto sme jiviali nad 6 meseca. Sus suprugata mi sme rabotili v South Korea 8 meseca, no niamame ideia kak da se doberem do takuv dokument sega. Niakoi ima li predstava?
Blagodarq za otdelenoto vreme!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Съвет:
Спестете им тази информация,че сте работили 8 месеца в Корея и няма да имате проблеми със свидетелството за съдимост или справката от тамошната полиция да го наречем.
Ние си спестихме престоя в Обединеното Кралство от година и кусур по две причини.Първата е тази за която говорим в момента,а втората е защото не бяхме сигурни с какво око ще погледнат франкофоните на "английската ни закалка".
Всичко мина добре.
Ако сами не се набутвате да им давате допълнителна информация,която те иначе няма как да засечат, няма и как да ви развъртат повече.
Затрупайте бюрократа с инфо която имате и ви е лесно да докажете за да направите "уважение" на дребната му душичка,но не се увличайте прекалено много.
Лично мнение!
Док.......
TROUBLEMAKER
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Dokument za sudimost ot druga durjava?

Мнение от beckythomas9 »

Krastev написа:Razbrahme, 4e pri kandidatstvaneto za Quebec triabva da imame dokument za sudimost ne samo ot BG, no i ot drugi durjavi, kudeto sme jiviali nad 6 meseca. Sus suprugata mi sme rabotili v South Korea 8 meseca, no niamame ideia kak da se doberem do takuv dokument sega. Niakoi ima li predstava?
Blagodarq za otdelenoto vreme!
Ако не се лъжа, става въпрос само за последните 5 години преди кандидатстването (това по далечни спомени). В сайта на имиграционните има и страница, където са посочени страните откъдето НЕ може да се получи такова свидетелство. Става въпрос за полицейски документ, к. удостоверява, че не сте търсени за престъпления в съотв. държава.
valval
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 9:59 am
Местоположение: bg

svid,za sudimost

Мнение от valval »

kakto pisax i predi ,i na men mi iskaxa takova svidetelstvo,makar ,4e bqx v cyprus predi 10 godini!!! taka, 4e ne stava qvno vupros za poslednite 5 godini..az go napravix,blagodarenie na moq bratov4edka,omujena tam.no vse pak cyprus i south korea sa dve suvsem razli4ni durjavi,nali??na men ot bukure6t mi kazaxa, ili ot cy konsulstvo v bg da tursq sudeistvie,ili li4no da si govzema ot cy :roll: napravo mi prozvu4a tvurde ekzoti4no))zatova po-dobre ne pi6ete,a ako ste pisali, togava dosta 6te vi e trudno,bez tozi dokument edva li shte vi,,,aide da ne gadaq,,
uspex!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Сега наистина е 10 години. Виж тук:

http://www.cic.gc.ca/english/applicatio ... 527e3.html
kartush
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:44 am
Местоположение: sofia

Мнение от kartush »

tai kato i na men shte mi triabvat takiva dokumenti ot Egypt (tam sam prekarala 4 godini) pitah v kanadskoto konsultvo v Sofia. ot tam mi pratiha e-mail che moga da si izvadia takav dokument ot egypetskoto posolstvo tuk v Sofia. ta predpolagam che tova se otnasia za vseki koito e prekaral poveche ot 6 meseza v chujbina po edna ili druga prichina.
uspeh
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

такива документи се вадят през министерството на външните работи. аз си извадих такова за годините, дето съм бил в Унгария. приемната на външно министерство беше близо то орлов мост. мисля в сайта на министерството имаше телефони за връзка - обаждате се и питате.
но отнема време - на мен докато ми го издадат и канадците ми бяха пратили медицинските. тоест бешея няколко месеца това издаване.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Заключено