Идеи за заглавия на филми за сваляне?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

зан4и ако е в хаи денсити формат - няма ка да стане вна Двд без да се ореже. в профаила на вси4ки евтини софтове дето правят двд -е описан какво да е садаржанието на изходния фаил. 720 по 576за пал и при вас 720по480 маи бе6е за нтсц.
спасението е -компресиране с Xvid -toi poddarva podewe ot nonormalnata dvd rezoluziq.
оба4е полу4ения фаил може да се гледа само на ПЦ-по понятни при4ини.

аз много уважавам братята руснаци- автора на ави2двд е руснак доколкото разбрах -но сте го тествам и тогава :-)
а тест е -правя двд и отивам в магазина -и там има поне 10 двд плеера -и пробвам-от сакпите та до ку4а марка. :-)

сега -с двдлабпро няма НИКАКВИ проблеми с бг субтитри-прави ги без проблеми- то на мене други суб не ми и трябват :-)
преди пробвах с лабпро вер 1 сега си намерих 1.53
вер.1 си е багава та няма накаде-100% дано да са фикснали поне някои багове в 1.53

правих двд и с ифоедит-става без проблем -на пц си има бг субттитри -ама на ку4а марка плеер няма . та затова не сам мноог оптимистс фрее софта.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

bp_de написа:зан4и ако е в хаи денсити формат - няма ка да стане вна Двд без да се ореже. в профаила на вси4ки евтини софтове дето правят двд -е описан какво да е садаржанието на изходния фаил. 720 по 576за пал и при вас 720по480 маи бе6е за нтсц.
спасението е -компресиране с Xvid -toi poddarva podewe ot nonormalnata dvd rezoluziq.
оба4е полу4ения фаил може да се гледа само на ПЦ-по понятни при4ини.
te tia filmi sa tochno takiva oburnati v Xvid i namaleni do 4.4 GB.
no kato sa HDTV predpochitam da gi gledam na po-goliam ekran i gi obrushtam v DVDta. avi2dvd se spravia ako zvuka e 5.1 no s DTS ne moje.
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Аватар
RADOSTIN69
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 7:54 pm
Местоположение: sliven-BG
Обратна връзка:

Мнение от RADOSTIN69 »

КОНВЕРТИРАТЕ ФАИЛ-А С WINAVI В DVD ФОРМАТ-КАТО СУБТИТРИТЕ СЕ ЛЕПЯТ ДИРЕКТНО НА ФИЛМА
после с програмата NerovisionExpress3 си ги записвате на DVD като може да съберете от 2 до 4 филма на 1 диск
всички програми съм пробвал-това е най-доброто
- Момчета, имаме ли повод да пием?
- Повод има! Пиене няма!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

в4ера успях да си намеря 1 такав филм -
компресиран с Xvid с резолуция- 1000х 840
бахти слу4ая- 4,4Гб компресиран фаил !!!!!!!!!!!!
на LCD TV около 1 метар голямо-което може да направи 1200х1000-имаме едно тука за демо работи-има ефект.наистина може 4овек да 4ете и види ясно малки детаили от 3 метра.
ама тва ТВ струва все осте кам 7 или 8000 ЕУР

тестваь го на 19ин4 лцд с састат резолуция-пак е добре ама ако си по дале4е -просто детаилите са малки и не се виждат
на всякакви останли монитори и телевизори -просто няма смисал -или не поддаржат резолуция без зна4ение 4е са големи или са малки и ефекта е нулев-е освен ако не е мазохист да гледа филм от 50 см :-)

така 4е ползата от Хаи денсити ТВ засега е минимална. :-)
Просто няма смисал- на 4 гб си влиза и обикновено Двд

е като пуснат Блу диск маи бе6е -29 Гб
и саответсвастите плеери - няма проблеми сте се вазползваме :-)

кам RADOSTIN69
всеки си има вкус -ама ли4но на мен да вкарам субтитри в картината -ми барка в здравето -не мога да понасям такова несто:-)
а и ако формат а накрая е ДВД -кав е проблема да се добавят носмални суб на двд-които могат да се OFF :-)
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

RADOSTIN69 написа:КОНВЕРТИРАТЕ ФАИЛ-А С WINAVI В DVD ФОРМАТ-КАТО СУБТИТРИТЕ СЕ ЛЕПЯТ ДИРЕКТНО НА ФИЛМА
winavi e ok za povecheto filmi
no ima niakolko problema ne mi gi pravi sus Dolby 5.1 ili DTS zvuk.
dokato avi2dvd niama problem pone s 5.1
subtitrite sa samo vgradeni
inache e burza,no polzva procesora pochti na 99% i pochti vsichko drugo na PCto spira
osven tova s winavi 3 4 puti mi se sluchi da napravi DVDto do 99% i do tam :)
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Заключено