sta6

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
nikos
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 2:08 pm

sta6

Мнение от nikos »

v momenta u4a v tehni4eski universitet v germania,na angliiski,iskam liatoto da karam sta6 v canada,ot kude moga da polu4a info?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: sta6

Мнение от Koko »

nikos написа:v momenta u4a v tehni4eski universitet v germania,na angliiski,iskam liatoto da karam sta6 v canada,ot kude moga da polu4a info?
Тук е много разпространено студентите да работят лятото, къде по специалността си, къде обща работа. Само че в твоя случай, ако правилно разбирам, нямаш разрешение за работа в Канада. Всъщност пред канадските власти няма да имаш никакъв статут. :(
Може би трябва да опиташ директно по фирмите в твоя отрасъл - да им изпратиш резюме къде и какво учиш и какво те интересува като лятна работа, но според мен ще е много трудно, да не кажа невъзможно.
Друг вариант е да търсиш някаква програма за обмяна на студенти, но това е нещо което трябва да провериш в университета където учиш - дали имат някакъв сходен университет в Канада и съответно да опитваш някакъв стаж през канадския университет.
Може би има и други варианти, но аз поне не се сещам.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Ще ти кажа какво бих направила аз. Избираш си град, в който искаш да караш стажа, правиш си списък на всички фирми от бранша, които имат офиси в този град, проверяваш им сайтовете за официална информация за стажове, ако нямат такава ги питаш конкретно. Понякога има информация за фирми, които набират стажанти като обява в университетите, но това трудно би го проследил от Германия.
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Опс, Коко ме е изпреварил :).
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Petia написа:Опс, Коко ме е изпреварил :).
:D :D :D
:thumbsup:
Аватар
bat Nicky
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 1:08 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bat Nicky »

Изображение

Така и не се научих да слагам картинки :roll:
Може ли някой да обясни с думи прости как става номера, че Пламен вече го побиват тръпки като чуе за мен :cry:
Животът е болест, предавана по полов път и със 100% смъртоносен изход. Лекарство все още няма открито !!!
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Университет?

Мнение от laura »

Ние обикновено имаме "summer students" от Европа, които карат 3-до 6-месечен стаж при нас в катедрата (работя в съвсем друга област). Начина, по който става обмяната е чрез директна връзка с ръководителя на катедрата или чрез програми между двата университета. Финансирането може да бъде от едната или другата страна. За това е достатъчно да имаш студентска виза, т.к. не получаваш "заплата".
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bat Nicky написа:Изображение

Така и не се научих да слагам картинки :roll:
Може ли някой да обясни с думи прости как става номера, че Пламен вече го побиват тръпки като чуе за мен :cry:
Някъде назад във форума за Квебек има тема на Kiwi с много точно обяснение за това как се пускат картинки. Ако пак не става, питай го него.
Заключено