Англия или Канада - още по-труден избор

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Canada or Great Britain, that is the question

Мнение от AlexAA »

Hi mladeji,
Interesen vapros si obsajdate tuk. Nyamam cherven shrift (ili ne znam kak da go aktiviram), taka che, Sorry. No pak sam jival 2 godini, 3 mesetza i tri dni v London (1993-1995), England kato asylum seeker (za frenski govoreshtite, tova e tarsach na politichesko ubejishte). Jiveya v Canada ot tri godini i polovina. V nachaloto jivyah v Toronto za okolo 15 mesetza. Ot 2001 sam v Calgary. Taka che, vapreki lipsata na cherven shrift, mislya da se izkaja po dilemata Canada or England.
Znachi, chovek tryabva da vidi i dvete mesta za da ZNAE koe myasto shte haresa. Vtoro, vsichko zavisi ot tova kakva rabota ima chovek. NAprimer, az rabotih po stroejite v London (kato labourer), v Toronto rabotih kato Security Guard, sega v Calgary ucha (part time) i si rabotya po spetzialnostta (full time). Rabotya za oil company kato geologist i tarsya natural gas. Razbire se, che shte predpocheta Calgary pred London i Toronto, zashtoto imam byala rabota i se KEFYA maximalno.
Tretoto neshto, koeto reshava izbora na chovek kade da jivee e - kakav climat i kolko golyam grad haversva chovek. London e ogromen, mrasen, skap, hladen i vlajen. Toronto e mnogo golyam, mrasen, skap, goresht prez lyatoto i studen prez zimata i NEVEROYATNO vlajen.Calgary e okolo 1million choveka jiveeshti na plosht kolkoto New York City, chist (vav vsyako otnoshenie-malko bokluk), sravnitelno evtin, studen prez zimata, prekrasen prez lyatoto, suh climate. Vednaj v London me valya dujd (drizzle) 4 sedmitzi NON STOP, ne vidyah slantzeto, shtyah da se gramna. V Calgary e slanchevo 330dni v godinata (Statistika ot 2002). Rocky Mountains sa 150km. Abe s dve dumi KEF mi e tuk v Calgary.
Kato otnoshenie kam emmigrants, Canada pecheli po vsichki pokazateli. Tuk, malko hora mogat da se pohvalyat, che baba mu se rodila v Canada, t.e. vsichki sa doshli v Canada ot nyakade!!! Poradi tazi prichina, tuk te priemat, kato edin ot tyah (az rabotya za american company, based in Canada vache 2 didini i nikoj, ama nikoj ne mi e pravil problem zaradi moya english. V London, sled 2 izrecheniya me pitat ot kade sam i koga shte si hodya!!!
Za men, edinstveniya pljus na Obedinenoto Kralstvo e che, e po-blizo do BG. No i tova e otnositelno, zashtoto ima hora, koito samo misalta za BG gi razbolyava!
TAka che, da obobshtim sega. Ako iskate da se integrirate (kakvoto i da znachi tova) v stranata, da imate passport, elate v Canada. Ako iskate da ste gurbetchii, da napravite pachka i da si hodite v BG, idete v England.
P.S. Tova poslednoto i to ne e absolute truth. Az imam priyateli v London, koito rabotyat I.T. , nyamat shans da stanat podanitzi na kralitzata, imaha documenti za Landed Immigrant za Canada, no si ostanaha v Lodon!!! That is it folks. Vsichko e otnositelno!!!
Cheers
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ako moge da razshirim malko temata ,nyakoy ako e bil v Ispaniya po dalgo vreme ste mi e lyubopitno negovoto mnenie.Az byah na gosti za mesec i polovina predi da doyda v Canada i mi se stori strashno cool.Predstoeshe ni zaminavane za Canada i togava si spomnyam ,che jena mi me pita --;ami kak li ste e vav Vancouver/nie nali za tam letyahme/,a az i vkam kato gledash tuk kakav e ray i kato vzemesh na vpredvit ,che Vancouver i Canada sa parvi v klasaciite za poslednite godini po kachestvo na givot opitay se da si go predstavish .E posle hodih nyakolko meseca sas sinini zaradi otkrovennite si lagi ,no i az v toya moment si nyamah predstava s kakvo ste se zblaskame.vposledstvie mi stana yasna razlikata m/u standart i kachestvo na givot,dve dosta razlichni poniyatiya .Sega imam standart ,giveya v edna ot stranite s nay visok standart na givot ,no ne giveya kachestvenno i problemat ne e v otsastvieto na finikiyski znaci v smetkata mi ,prosto tuk kachestvoto na givot e nisko ,a shtastieto na mestnite hora e ,che ne sa vigdali kachestvoto na givot ,a moeto neshtastie ,che pravya razlikata m/u dvete ponyatiya .Za kakvo li mi tryabvashe da hodya nasam natam po sveta .
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

Alexaa,iskam da te popitam pravi6 li razlika mejdu statuta ti v Angliq i tozi v Kanada? I samo si predstavi,4e ima6e statuta na postoqnno prebivavast v Angliq! Shvasta6 li razlikata?
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Stan mi interesno- w toq spor . To si e mnogo li4no - koi kade i kakwo predpo4ita . az ste spomena samo nqkoi fakti.
predi -10 dena bqx w zawodite na Rower - ta s kolegata ( germanez) -toi e rabotil za BMW powremeto kogato BMW kupuwa Rower - i toi mi razprawq -imalo e otdelna stolowa - za wsischi sluviteli-otdelna za invineri-za rabotnizi i taka natataka.Kогато БМВ ги купува - немзите премахват това безумие- и в резултат -сумати от ''богоизбраните'' напускат - застото не можели да обядват в една столова с работниците .

та повреме на престоя ми - мнението ми за англи4аните се потварди- обсто взето - не си ли англи4анин - на теб се гледа като на боклук.
независимо колко пластат- там 4ужденеца -винаги си остава 4ужденец.
а дали някои се 4увства стаслив в тая обстановка - това си е негова ли4на работа
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

bravo bate!

Мнение от KolioBalkanski »

bateto написа:Ako moge da razshirim malko temata ,nyakoy ako e bil v Ispaniya po dalgo vreme ste mi e lyubopitno negovoto mnenie.Az byah na gosti za mesec i polovina predi da doyda v Canada i mi se stori strashno cool.Predstoeshe ni zaminavane za Canada i togava si spomnyam ,che jena mi me pita --;ami kak li ste e vav Vancouver/nie nali za tam letyahme/,a az i vkam kato gledash tuk kakav e ray i kato vzemesh na vpredvit ,che Vancouver i Canada sa parvi v klasaciite za poslednite godini po kachestvo na givot opitay se da si go predstavish .E posle hodih nyakolko meseca sas sinini zaradi otkrovennite si lagi ,no i az v toya moment si nyamah predstava s kakvo ste se zblaskame.vposledstvie mi stana yasna razlikata m/u standart i kachestvo na givot,dve dosta razlichni poniyatiya .Sega imam standart ,giveya v edna ot stranite s nay visok standart na givot ,no ne giveya kachestvenno i problemat ne e v otsastvieto na finikiyski znaci v smetkata mi ,prosto tuk kachestvoto na givot e nisko ,a shtastieto na mestnite hora e ,che ne sa vigdali kachestvoto na givot ,a moeto neshtastie ,che pravya razlikata m/u dvete ponyatiya .Za kakvo li mi tryabvashe da hodya nasam natam po sveta .
mnogo dobre si opisal poniatiata
kachestvoto e vajno a ne statistikite
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Gledaj sega vladi. Razbira se, che pravya razlika mejdu statuta mi tuk i v England. Tam byah kandidat za refugee, a tuk veche sam eligible za Canadian Citizenship.
Vaprosat e che, vsichko e otnositelno. Ednistvenite neshta, koito haresah v London byaha english breakfast (ne furaj i mlyako, a bacon, french fries, beans, and eggs) i Guinness (nishto, che go pravyat v Dublin). Az reshih, che nyama da jiveya v England 2 dni sled kato vlyazoh v London. Canada vinagi e bila bez konkurentziya za men. V England nishto ne se e sluchvalo 900 godini. Na teya hora sa im se smraznali DNK-atata, konservativni sa do bezbojie, na emmigrant shte mu tryabvat 2 jivota da se integrira.
Na kratko, ako mojeh da izbiram mejdu permanent leave to remain status in England and Landed Immigrant status in Canada, Canada vinagi shte e No 1. Ako izborat e mejdu bachkane v England i umirane ot glad v Bg, togava England forever!!! Za men vsichko e vapros na strategiya, taktica, i vazmojnostta da izbiram.
Cheers
P.B. BTW, The last thing I want to see is Britain rule the waves again, but that's just me.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

благодаря ви за отзивчивостта

Радвам се AlexAA че най-после си си намерил мястото в живота и работиш по-специалността си, но повечето не са така и нормално е да не са удовлетворени, пък и твоята професия е много специфична и не всеки би я практикувал
anicata написа: I oshte neshto - po tazi programa nai-veche mojesh da zaminesh ako dokajesh /predstavish ,zashtitish/ biznes proekt i razbirase dokajesh parite za tozi proekt ,che gi imash. Ne e nevazmojno,ama e mnogo tegavo. Tova e koeto znam az.

Glasuvam za Anglia-nemoga da ti go opisha zashto ,ama sam go vidiala s ochite si i az bih otishla/izbrala Anglia.

uspeh kakvoto i da reshish!
кажи нещо повече за тези проекти, тази програме за бизнес ли е, защото аз доколкото я разбирам е за специалисти
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Canada or Great Britain, that is the question

Мнение от Canuck »

AlexAA написа:
Vsichko e otnositelno!!!
Cheers
I to mnogo otnositelno i strogo individualno, zatova nyama nujda da se spori. Vseki sam tryabva da preceni kakvo iska i kade shte se chuvstva nay-dobre. Dori 99% ot horata da ti kajat Canada ili Britain, tryabva ti sam da vidish kade te kefi! Az sam za Canada pred Angliya 100%, no tova si e moe mnenie. Poznavam brazilec, koyto e jivyal tam i toy mi kaza, che predpochita Canada 100 pati pred England, a e IT, ne e nyakakv mangal i balak! Az ne sam hodil, no poznavam mnogo anglichani. Ami, prvo che sa super studeni i napravo ne moga da ponasyam britanskiyat angliyski ,drazni me otvsyakade, vtoro, che tam si ostavash chujdenec, a az ne iskam tova, tuk te priemat kato kanadec stiga ti da iskash da badesh takv, a stiga chovek da mu se uchi i da e uporit v Canada sashto moje da raboti kakvoto si iska. Ako mi slojat ey sega na masat britanski i kanadski pasport shte vzema kanadskiya bez da se zamislya. V Britain se pravyat britanski liri, no i cenite sa v britanski liri, a ne v kanadski dolari, ako stava vapros samo za pari. No, i az kato Alexa ne mislya samo za pari, no i iskam da se integriram v obshtestvoto, a tova moga da go postigna tuk, no ne i v Britain. Osven tova, az ne iskam bg novini da cheta daje, kamo li da se vrshtam chesto v taya strana, taka che za men blizostta do bg ne e nikakvo predimstvo, daje e nedostatak, shtoto kolkoto po-blizo do bg jivee choovek, tolkova poveche predrazsadaci spryamo bugarite ima v saotvetnata strana itolkova poveche bg idioti pravyat prostotii da zatvrjdavat the public opinion-prostituciya, obiri, krajbi na koli, nyama nujda da izrejdam nali? Dori v Grciya da jiveeh v bg nyamashe da hodya poveche ot edin pat na nyakolko godini! Taka che, eto vijdate li mes amis, vsichko e individualno, na edin mu haresva da e blizo do bg, na drtug ne, edin iska da pravi pari samo, drug iska da se integrira i v obshtestvoto i da se ottrve ot vischko bugarsko i da bade mesten. Ami togava moje li da se dade universalna recepta kade e nay-dobre?! Ami ne moje estestveno. Ako, byah na tvoe myasto, monny, bih zadal vaprosat si taka: kakvi sa predimstvata i nedostatacite na Angliya i na Canada? I kato gi vidish, preteglyash gi, analizirash ti kakvo iskash, s kakvo mojesh da napravish kompromis i tova e. Az taka napravih oshte deveti klas, kato preteglyah predimstvata i nedostatacite na Belgiya i Canada i stignah do izvoda, che Canada e po-dobre. I ne sajalyavam! No, ne moga da ti kaja, idi v angliya il iela v Canada, tova ti samo mojesh das reshish vaz osnova ne tova, kakvo na tebe ti haresva! Dano da vzemesh i ti pravilniyat izbor za tebe! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Чет Мар 11, 2004 3:42 pm, променено общо 1 път.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

(za Kanuck)

Мнение от laura »

Защо смяташ, че англичаните са студени хора? Според мен не бива да се генерализира. Аз имам много близки приятели, които са англичани и изобщо не са студени. Напротив, много са мили и всеотдайни. За разлика от теб, мен ме дразни 'северно американският" английски. :lol: Иначе напълно съм съгласна, че Канада е по-лесна за интегриране и за "преуспяване", каквото и да значи то. И все пак, човек се чувства най-добре там, където има достатъчно средтва за да живее нормален живот, да има добър статут и където има близки и приятели.
Лаура
The Great Bastun
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:08 am
Местоположение: ПАМПОРОВО, БОРОВЕЦ И МОРЕТО !!!

ha-ha

Мнение от The Great Bastun »

Canada,

Ako ne beshe tolkova lesna i elementarna imigratcijata v tazi dyrszava, nadali shtjahte da komentirate.
Edinstvenija, neosporim i mnogo vaszen fakt e, che naj-lesno se zaminava za Quebec( i ot tam za tcjala Canada) i naj-lesno se vzima statut i docs. TOVA E NAJ-GOLYAMOTO PREIMUSHTESTVO NA CANADA. NE GO ZABRAVJAITE.
DO 20 GODINI TAM SHTE E PYLNO SYS VSYAKAKVA SGAN I CANADA NJAMA DA E TOVA KOETO E V MOMENTA !!!

Ei Canuck, kak si ???
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Tya i sega ne e tova koeto e bila predi 20g.,mnogo vidima i ryazka e granicata m/u bedni i bogati .30% ot naselenieto sa imigranti ,sbirstayn ot cyal svyat i pochti v cyalata si chast popadat v parvata citirana grupa.Takova ryazko razdelenie na klasi ne sam vidyal ni v Garciya,Italiya ,Franciya ili Ispaniya,za po na sever v Evropa da ne govorim.Tova e imigrantskata politika na toya kontinent,da usiguri eftina rabotna raka ,koyato da poddarga visok standart na bogatata kasta i visoki pensii na pensionerite/ne vsichki/.Spored men toya eksperiment nyama da izdargi i ne samo zashtoto stranata sled 20-30g. po etnicheski priznak ste napodobyava afroaziya /znaem ,che golyamata chast ot tova naselenie ne se adaptira i civilizova ,po skoro nalaga sobstvennite si poryadki na givot i gi utvargdava /.Takava ime e politikata ,imat nugda ot hora i lesno ni priemat ,instituciite ni sadeystvat za vsichko i ni pomagat da se adaptirame,vzemat ni na rabota i se dargat s nas korektno ,zashtoto imat nugda ot nas,no skrit rasizam ima ,ne izrazen pod formata na skinarski izpalneniya ,no dostatachno zabelegim ot hilyadite primeri s koito vseki edin ot nas se e zblaskval .Darganeto ni na distanciya,nedoverieto s koeto ni priemat rabotodateli i mestno naselenie,obshtestvoto kato cyalo ni e prielo,t.e prielo e politikata na dargavat,no v individualen plan neshtata sa mnogo po razlichni.ne sam bil v Angliya i nyamam predstava kolko hladni sa anglichanite,no i tuk situaciyata ne e po razlichna ,yavno na nas ni se iska da ne e taka ,ta vse si pravim da si vyarvame.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

bravo bate

Мнение от KolioBalkanski »

"znaem ,che golyamata chast ot tova naselenie ne se adaptira i civilizova ,po skoro nalaga sobstvennite si poryadki na givot i gi utvargdava "
imenno

a za skritia rasizam si prav - az sam priatel s mnogo mestni kanadci i moga da garantiram che milite ochi i corectnoto povedenie sa samo maska
razni hora (kato teia koito sporiat s men) sa kupili propagandata neznaeiki che tezi koito im ia prodavat sami ne ia izpoviadvat
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Re: Canada or Great Britain, that is the question

Мнение от vladi64 »

[quote="Canuck V Britain se pravyat britanski liri, no i cenite sa v britanski liri, a ne v kanadski dolari, [/quote]

Точно така,само с едно уточнение;в Англия се правят британски лири и цените са в британски пенсове, в канада цените са в канадски долари,а заплатите в канадски центове :D :D :D :beer: - 2$ наи- евтината в магзина,2.70GBP наи-скъпата в кръчмата. В първия случаи работиш за 60$,в другия за 60GBP...... :( :(
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Canada or Great Britain, that is the question

Мнение от KolioBalkanski »

vladi64 написа:[quote="Canuck V Britain se pravyat britanski liri, no i cenite sa v britanski liri, a ne v kanadski dolari,
Точно така,само с едно уточнение;в Англия се правят британски лири и цените са в британски пенсове, в канада цените са в канадски долари,а заплатите в канадски центове :D :D :D :beer: - 2$ наи- евтината в магзина,2.70GBP наи-скъпата в кръчмата. В първия случаи работиш за 60$,в другия за 60GBP...... :( :([/quote]
ta posledno, ti haresvash li ili ne haresvash GB v sravnenie s coloniata deto sme?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено