Англия или Канада - още по-труден избор

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Англия или Канада - още по-труден избор

Мнение от monny »

предлагам тази тема за сериозно обсъждане, поради някои дискусии напоследък
предлагам тези които са били и в двете държави да пишат с червено - поради разбираеми причини тяхната информация ще е най-точна
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

Mnogo individualno, na edin moje da mu haresva poveche stereotipa na anglichanite, na drug kanadskia. Bila sam i v dvete darjavi, razlikata e ogromna, a sasto taka i v tova koi kakvo tarsi, kam kakvo se stremi, kakvo ochakva. Ne bez znachenie sa i + sovete i - nusite, koito dvete darjavi ste ti dadat. I na dvete mesta triabva da se praviat kompromisi (s koi obache mojesh da se spravish ti samia triabva da reshish), no po otnoshenie na vremeto sam kategorichna: predpochitam noemvriiskata magla v London pred silnia i studen viatar v Montreal :lol:
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

Po- gore napisanoto ot men triabvashe da e v cherveno, no....sajaliavam.....i sega mai ne se poluchava.......[/code]
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Na men li4no Anglia powe4e mi haresa, no triabwa da se ima wpredwid, 4e za 3 sedmici kato turist e edno, a drugo, kato bejanec, ili nelegalen. Ne znam da sa6testwuwa zasega programa za Imigracia kato tazi za Canada tam. Ako moje6e da Imigrirame tam s podobna programa i uslowia, 6te6e da e tam, a ne tuk :`)) (za6toto tuk e dosta dale4, a ne za drugo). A dali e hubawo ili ne, e mnogo otnositelno, wsi4ko zawisi ot towa kak 6te si go naprawi6. Az li4no ne poznawam kadarni i ambiciozni hora, wladee6ti mnogo dobre ezika, kojto da sa bez rabota za dalag period ot wreme, oswen ako ne sa zaeti s drugo zanimanie.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

Mark e prav......
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Марк, явно има такава (или поне подобна) програма и за Англия. Скоро май Коко беше пуснал линк към калкулатор за точки:
http://www.workpermit.com/uk/hsmp_calculator.htm

Мисля, че тоя сайт е посреднически, но точките са си официални. Ако някой намери по-официален сайт, нека пише.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Чет Мар 11, 2004 3:36 pm, променено общо 1 път.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

Izobsto ne e truden tozi vapros,otgovorat e edin-KANADA!!!!! :D :D :D Idvaite tuka i ne se 4udete i ne se zanimavaite s gluposti; Angliq-drun,drun....SAMO I EDINSTVENO KANADA..TUKA E RAQ NA ZEMQTA,IDVAITE TUKA DA SE UBEDITE I DA VIDITE :beer: :beer: :beer:

P.S. Sory,ama nesto ne stana s 4ervenata boq(za)
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

стига бъзика хората бе Влади! много ясно че добрата стара Англия е по-добрия избор....
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

sasho71 написа:...добрата стара Англия е по-добрия избор....
Абе аз идея си нямам дали е така, ама все ми се струва, че е по-близо до БГ => по-евтини самолетни билети и по-бързо пътуване. Това ходенето до БГ си е сериозно перо от бюджета, един вид връщаш се 1/2 - 1 година назад в семейния бюджет.
Зеленото е, щото съм бил в БГ и в Канада, пък и съм фен на ИвХайду.

Роси, мерси за линка!
mitaka
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 12:44 am
Местоположение: Chicago USA
Обратна връзка:

Мнение от mitaka »

monny, v UK ne sam bil, no sam jivial v druga goliama sapadnoevropeiska strana, taka che shte si posvolia da spodelia mnenieto si po vaprosa...
Ta snachi, ako stava duma sa SASHTIA STATUT, to Europe e sa predpochitane i to mnogo pati... :wink:
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

az sam bila v GB kato turist i imam nabliudenia ot 2 ma moi poznati -edinia e neshto kato emigrant ot 1 godina /po tazi programa za koiato se govori po-gore/ a drugata e tam ot 15 godini veche . Za Canada znam ot brat mi i ot foruma. Ama da si kaja chestno sam si za GB- tova e biala darjava za beli hora .Ako niakade na sveta ima red v vsiako 1 otnoshenie tova miasto e Anglia! Ama samo 1 zabelejka da vmetna -moite poznati obache ot niakolko meseca se oplakvat che i tam se navadilo s 'indianci' demek afro-amerikanci.

I oshte neshto - po tazi programa nai-veche mojesh da zaminesh ako dokajesh /predstavish ,zashtitish/ biznes proekt i razbirase dokajesh parite za tozi proekt ,che gi imash. Ne e nevazmojno,ama e mnogo tegavo. Tova e koeto znam az.

Glasuvam za Anglia-nemoga da ti go opisha zashto ,ama sam go vidiala s ochite si i az bih otishla/izbrala Anglia.

uspeh kakvoto i da reshish!
Изображение
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

В Англия е супер, но само за англичаните, не знам един българин дали може изобщо да се интегрира в това общество. Имам доста познати, които заминаха на работа в англия, нали има спогодба и много фирми взимат работници от България, та работят си хората няколко години, и като се върнат аз ги питам- Научихте ли английски там? пък те се смеят и ми казват- никой англичанин там изобщо не говори с теб, не ти обръщат никакво внимание. Иначе ако иска някой да отиде да бачка в Англия- никакъв проблем, в бюрата по труда има обяви на фирми, които наемат работници- кеф ти Англия, кеф ти Германия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

To4no taka ,Jore,mnogo pravilno si go kazal :D :beer: :beer: I Negovata sqnka e prav ,4e biqt emigrantite po ulizite,i ne samo po ulizite ,a i na drugi obstestveni mesta, i Lubo e prav,4e ima spezialni bandi ot skinari,koito se grijat za posrestaneto na emigrantite,i ne samo za posresttaneto,no i za nastanqvaneto,4e i za izprastaneto.... :D :D :beer: :beer: :beer: :beer:
Would you like to see Britania Rule again,my friend?
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Изборът зависи от много неща. По принцип в Канада стандарта на живот е по-добър, т.к. е по-евтино. В същото време в Англия е по-интересно да се живее, Европа е близо, България също. Много зависи от това каква професия имате, какви са финансовите ви възможности, образование и т.н. Важно е също каква е психологическата ви нагласа. Аз лично предпочитам спокойствие, простор, тишина; обичам да карам ски и да се разхождам в парка с детето си - това са неща, които Канада може да ми даде в изобилие.
Заключено