Първи стъпки!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Гост

Мнение от Гост »

Ами Коко не иска и да те разубеждава, просто ти е написал как стоят реално нещата. Пък ти като искаш да си трошиш главата защо си тръгнал да търсиш съвети - положителни или отрицателни ? Все пак си мисля, че 25 години не е тинейджърска възраст, но ти си знаеш. И една секунда не искаш да стоиш в България - не си губи времето в съмнения. Опитай да видим дали ще ти дадат туристическа виза, виж Канада, имаш приятели - питай тях, защо питаш непознати? Така и така си решил. :nenam:

Каквото и да решиш - успех :)
Аватар
muskul4e
Мнения: 769
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 5:10 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от muskul4e »

Ами и приятелите ми не са наясно какво е положението понеже не са Българи а са си местни .Затова питам вас ..Колкото до това дали да изчакам да видя дали ще ми дадат виза ..защо не май това ще е най правилно за момента ..Пътувал съм и другаде в чужбина но до сега никой не ме е питал защо заминавам ..Странно е че не се замислих тогава да остана !?
Гост

Мнение от Гост »

Точно така - приятелите ти не са в България, но са в Канада и с канадско гражданство. Това ще рече, че би трябвало да са наясно, че не можеш да останеш легално ако си дошъл като турист, ако не те субсидират например /или виж случаите изброени от Коко/ ! Не им трябва да са в България, за да знаят, че просто с една покана не е достатъчно да отидеш на екскурзия до Канада. И на мен ми е чудно как така не си се замислил да останеш в чужбина :lol: Кое е най-правилното - явно ти си знаеш, щом това, което ти написаха няколко човека все не е това, което ти търсиш. :wink: Приятен ден, въпреки че е дъждовен и не става за разходка ! Пролет е - кукувица кука на зелена бука :D
Аватар
muskul4e
Мнения: 769
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 5:10 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от muskul4e »

Не за мен беше важно да чуя различни мнения ..Някой удовлетворителни ,други не чак толкова ...Добре ще проверя възможността да замина и ако все пак имам шанса..Ще споделя непременно как е минало всичко ..ако разбира се има заинтригувани ...Живота ми и без това от самото начало се гради на прецеденти ..и затова вярвам че това може да е поредния ...!:)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Само една малка корекция на постинга на Коко - срока за напускане на Канада, ако си изгубил делото е 2 седмици.
Ето ти и мойто мнение:
Първо, ще е почти невероятно да ти дадат виза, но все пак ако екларираш пари в банката, имоти на твое име и добра и добре заплатена работа по трудов договор - имаш някакъв шанс. В най-добрия случай обаче 1-2 месечна виза.
Второ, ако все пак кацнеш в Канада, вече трябва да си решил какво ще правиш, още преди да си видял каквото и да било тук. Ако ще ставаш бежанец - това се заявява още на летището и от там вече си те подхващат властите. Не те съветвам да избереш този вариянт - ще ти коства 2-3 години от живота, много нерви, пари и никаква гаранция, че ще те оставят тук.
Трето, ако решиш да ставаш студент - нямаш PR статут и удоволствието ще ти излезе "златно". Все пак ако имаш висше от БГ и си тук учейки, ще можеш от тук да си пуснеш документите.
Четвърто, ако решиш да се жениш за да получиш статут - последно дочувах, че "услугата" върви 10 - 12 000$ в брой.
Ти сам си решаваш, но ако бях на твое място, щях да стисна зъби и да си изкарам процедурата от България (всички в този форум сме минали по този път и знаем какво ти говорим).
Късмет, ще ти трябва!
Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Един съвет от мен - 1 година не е много време. Това се разбира в Канада, но си е така. Т.е., пускай си документите за имиграция в Квебек, поучи 5-6 месеца френски - по 1 час дневно ще ти е достатъчно за успех на интервюто, взимай визата и казай - ако смяташ да се бориш с френския - в Квебек, иначе - някъде другаде в Канада...
Няма легален начин да стане това, което си мислиш, а да правиш нелегални работи тук означава завинаги да си саключиш вратата за Северна Америка.
Гледай на годината си престой като инвестиция.
Успех, каквото и да решиш!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Човече,
подкрепям изцяло съвета на Иван - не си играй с огъня! Ако искаш да ЕМИГРИРАШ, тоест да дойдеш и да живееш легално тук, а не като хилядите наши измекяри из Западна Европа - подай си документите и си мини процедурата. Междувременно ще увриш и ще осъзнаеш какво правиш, защото това с "на минутата", според мен не е сериозно...
Аз лично познавам едни дбър човек, който е бил тук две години и половина и се опитвал да си узакони оставането - в крайна сметка - неуспешно. И не само това - явно доста се е "изпокарал" с местните институции, защото сега той не може да дойде тук нито като емигрант, нито като турист, нито като студент...
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Всички ти казват истината.....послушай ги и ще си наредиш живота, иначе шанса ти за измъкване от кашата, която искаш да забъркаш е според мен около 0%-5%......
Кацни легално като бял човек....и пак ще ти бъде супер трудно.....за нелегално оставане ще потънеш много дълбоко.....тук Матрицата действа безотказно и няма такива като в БГ:Ако мине номера мине, ако ли не има друга схема.....
Аз разбирам, че искаш да се измъкнеш от Бг и да следваш мечтите, но го направи както му е редът.

Коко ти е написал всичката информация, която ти е необходима.....
Инвестирай 1 година в подготовка/която ще ти бъде и също така супер полезна, имам предвид френския и разучаване на обстоятелствата/ и тогава дерзай........

Всички тук са минали по този път....аз имам много близък човек минал делото за refugee и искам да ти кажа, че това ще ти бъдат най-гадните 3 години в живота........и също така тия дела вече почти не минават....през тия 3 години ще си нелегален..без пари...без работа и респективно покрив и ще чакаш някаква неопределена дата да ти кажат дали ще те разкарат ей така след 2 седмици или не......След тия 3 години ако те натоварят за БГ, 1-та година изчакване ще ти се види като детска играчка...Само дето вече портата ще е щракнала завинаги....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това звучи толкова невероятно, почти като провокация, от типа кратък разказ-примамка на стара душа в ново тяло :wink: . Не мислех че в Бг са останали хора дето не знаят основни неща за процедурата за Канада, повечето в този форум от Бг знаят сто пъти повече подробности от мен. Хората чакат по над 4 години, на по 40 години са, с по 4 деца и пак издържат още в "ужасната" България ...
Един съвет, не се води от импулси, не чакай съвсем да ти опротивеят държави, хора и т.н. защото това води до нетърпение, избухливост, конфликти ... все ненужни неща, които те вадят от баланс. Действай по-отдалече, с аванс :wink: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
muskul4e
Мнения: 769
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 5:10 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от muskul4e »

От това което прочитам изхождам че наистина начина който съм избрал е безотговорен ... :? Оказва се ще трябва да обмисля нещата по внимателно ...
Оценявам това че с готовност подходихте към темата която съм написал!
Но в контекста на един коментар написан по горе че :
"Не мислех че в Бг са останали хора дето не знаят основни неща за процедурата за Канада, повечето в този форум от Бг знаят сто пъти повече подробности от мен. Хората чакат по над 4 години, на по 40 години са, с по 4 деца и пак издържат още в "ужасната" България ... "

Бих искал да отговоря най любезно:
Очевидно все още не си достатъчно наясно с основните неща,защото хора на възраст изобщо не са предпочитани в чужбина било с по 4 или с по 14 деца било в Канада или където и да е,колкото до България ..не съм казал никъде че е "ужасна" ..Единственото което искам е нормален начин на живот-въпроса е че в България такъв няма ...Щото ако имаше съмнявам се че този форум щеше да съществува.Колкото до това дали трябва да съм осведомен специално за Канада ..хората са казали "С питане и до Цариград се стига" ..Питам за да знам ..ако си мълча и гледам "умно" никой няма да се сети да ми обясни!
Другото е че прекалено трагично всички приехте нещата ...Та аз още не съм заминал ,но "вече ме хванаха емиграционни,зпочнах да давам пари за какви ли не неща и вратата към Северна Америка за мен се затвори ":) Затова съм тук за да попитам
Ще взема под внимание всеки един от вашите отговори ...
Ще "претегля" всичко и готово ..Да че не ми се стои тук не ми се стои и една секунда повече ама ако трябва ще почакам !
Все пак ми се ще да продължа да комуникирам с вас защото нищо не се знае ..може пък един ден на живо да ми давате съвети:)
Между другото за да ви покажа че не съм някакъв сухар ще Ви напиша малка история на моя живот за да си представите как съм живял и как живея сега!
Роден съм през не толкова далечната 1979 година на рождената дата на сегашния ни Премиер :) Като малък ..както казват повечето български "ЗВЕЗДИ" бях палаво дете..много хилав,жилав,засмян,вечно сополив и от време на време въшлив ...Дойде време за детска градина ...започнах да се изграждам като характер...Чувството ми за собственост се прояви ,когато Лалка ..едно циганче се опита да ми открадне киселата краставица от чинията и за награда получи една купичка с нишесте върху главата си...Честно казано въпросната кисела краставица ми "излезе през носа" защото Лалка ме прокле и аз хванах разстройство!!!..Безмислена жертва и крах за моето гражданско самосъзнание!
Училището..хмм ...Ами то започна много добре за мен с една "прекрасна" учителка която се опита да внедри чрез тогавашните си разбирания някои "нови" техники на възпитание...Ами аз пиша ,рисувам много добре и някои други работи правя:) но с ЛЯВАТА РЪКА ...Та въпросната Г-жа ми я връзваше караше ме да пиша с дясната и ми биеше по главата с една показалка щото представете си щом не съм се научил да пиша нормално като Петко (един съученик който ядеше читанката с кориците)значи съм бил тъп като Станислав (друг съученик който използва пък веднъж своята читанка за хигиенно средство при стомашно неразположение!?)
Дойде време за моето съзряване ...Започнах да се развивам като хубав младеж ..но много дребен все още ..и въпреки липсата на характерното за възрастта акне ,момичетата не ми обръщаха много внимание.. Затова се отдадох на учение ....Учих,учих,учих...Докато стана Абитуриент...Не исках да ходя на бала си ,но с 300 зора класната ми ме накара ... Събрах някой друг лев и отидох ..Облечен в бежов костюм с бежово Пежо и с много лошо настроение ... Всички те ми роднини като ме видеха така издокаран ме пощипваха по бузите като че ли щяха да проверяват дали съм "пресен" -"Ах на леля ,Ах на Бабаа" ...ААААХ УЖАС! :oops: Отидох на Бала си и там взеха че ме избраха за Мистър Абитуриент 8) ....А девойката която избраха за Мис, беше от някакво училище за трактори :shock: Хубаво момиче ама много алкохолизирано...през цялото време трябваше да и помагам да се опитва да седи права ...щото се съмнявам че осъзнаваше какво е станало с нея ,коя е тя ,какво прави там , и по дяволите кои са всички тези които така бурно я аплодираха !?
Дългата нощ завърши в една столична дискотека в която почти до края се чудих защо всички са толкова "щастливи" като ме видят ...Ми като се погледнах ....от ултравиолетовата светлина ..костюма ми изглеждаше крещящо РОЗОВ!!! :oops: Спечелих за това една водка и там !:)
Завърших училище и влязох войник....Ще пропусна разказа си за там но ще кажа че с моите 55 кг който имах тогава ...за 5 дни отпуск пробягах с пълно бойно снаражение 4 км пръв преди всички ... Само дето крила не ми порастнаха от щастие че съм пръв и съм спечелил пред всичките яки момчета .....
Кандидатствах след това в Минно-Геоложкия Университет и ме приеха ... Но понеже съм артистична натура и практична личност ...осъзнах че поради неспособността ми да гледам върху изчисленията математически а художествено и поради липсата на печеливша мина в България ...зарязах това си амплоа!..:)
След този "провал" реших да се занимавам със спорт..Е мислих ,мислих и реших че трябва да е някакъв който би заличил някакъв мой комплекс ...какво ,какво да бъде и :idea: .... Се погледнах в огледалото ...Какво видях !?- Дребно ,кльощаво момченце с невзрачен вид...но в лицето пък хубаво да му се ненадяваш :oops:
И си купих първата карта за ФИТНЕС...Понеже не бях наясно какво искам да направя реших да си наема инструктор ...
Първият незабравим ден във спортната зала .... Аз със моите "внушителни" 55 кг влизам по потник с наперена стъпка в залата която за мой "късмет" беше пълна само с някакви мъже които повече приличаха на "Скалата" но това изобщо не смаза самочувствитео ми (ако изобщо имах такова де )Хванах първият лост от 20 кг и започнах да блъскам като луд :))) Инструктора "видя" явно нещо в мен и реши да ми покаже какво е тренировка ... (2 часа по късно) Аз едва дишащ се добрах до съблекалнята и седнах да си почина .... Стана ми лошо и повърнах ...хм кофти за един начинаещ ..но не и за един изпечен инат като мен- Казах си "Ако сега се откажа .. не става нищо от мен ...И понеже егото ми е много по силно от всичко в мен ,от 2001-ва година до сега съм качил 17 кг и за моите 176 см сега съм един добре изглеждащ поддържан млад жребец :)))
Сега работя в интернет клуб ...Освен че не съм като повечето компютърни маняци ...недоспал и блед от седене пред компютъра ,имам желанието да живея още по добре да поддържам здравето и доброто си вече самочувствие на ниво!
Един факт от моя живот :
Давил съм се 7 пъти!
...Повярвайте ми няма нищо по хубаво от това да плуваш навътре в морето !
От тук си извадете поуката какъв съм и за какво се боря!!!!
Последно промяна от muskul4e на Нед Апр 03, 2005 5:26 am, променено общо 1 път.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

muskul4e написа:Един факт от моя живот :
Давил съм се 7 пъти!
...Повярвайте ми няма нищо по хубаво от това да плуваш навътре в морето !
От тук си извадете поуката какъв съм и за какво се боря!!!!
Извинявай ама.....все пак след 1вия път би трябвало да си си направил изводите....
Аватар
muskul4e
Мнения: 769
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 5:10 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от muskul4e »

Изводите за кое ... че трябва да се отказвам от всичко ?!
Това е случайност !..Все пак като се задавиш с хапка пържола да не би да се отказваш от пържолите ?
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Ах, хубав разказ! Сетих се как еда подобна детска учителка отказа сестра ми от писането с лявата ръка по същия начин! А пък тя продължи да си рисува с лявата ръка, та дори и архитектура завърши после /чертаейки си все с лявата ръка!/ :lol:
Е, упорит си, вижда се от историята ти! Не се давиш лесно, това също се вижда! :lol: :lol: Тогава смело напред с френския език!
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
muskul4e
Мнения: 769
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 5:10 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от muskul4e »

Дарк Лейди виждам че си разбрана девойка ...ОМЪЖИ СЕ ЗА МЕН :) :oops:
хехехе :)
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

ако трансформираш ината си в упоритост,стигане няма да имаш :wink:
Заключено