Kakvo rabotite ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

мале едни северно-американци сте всички - канадците пасти да ядат, то секюрити, то терористи.....

В БГ - програмист, заплата голяма - който го топли, да завижда.

тук - 1г безработен, няколко месеца на пица, а в момента програмист. на конракт. рейт на час нормален - за бизнеса разбира се.
не е като БГ, но не съм идиот за да си мисля, че за 5 месеца ще постигна всичко това което съм постигнал в БГ за 10г.
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
asen
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:38 pm
Местоположение: Montreal

Kakvo rabotite ?

Мнение от asen »

Много добре казано от Linko, но щом смятате че това ще ви помогне с нещо:

в Б-я: близо 3 г. програмист (J2EE).Заплата - добра(над 1200лв).
в Канада(Монтреал): 1г и полувина програмист.Заплата която отговариа на monster salary survey-a.
от близо 2 г съм в Канада.

Успех на всички !!!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Една стара теmа -

Тук

Иmаше още една ,но не mога да я наmеря.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

в Бг - преди дузина години - 200-300 до 1000 лева на ден (долара беше 20 лева)
в Канада - 100 + на ден преди такси...10 долара бензин на ден

не знам какви изводи може да си направи човек...явно не знаеш какво да попиташ
аз питам какви ли не въпроси за софия в един друг форум но така с въпроси не става - трябва на место да видиш
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Valdi написа:Аз от постингите до сега съм разбрал единствено, че
Сашо работи като осеменител! :lol: :wink: Друго не знам!
:rotfl: то туй не е много доходно , да знаеш!
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

А аз прося :roll: Хубаво че с лаптопа на улицата хващам някой безжичен нет и мога да пиша тука...
antonypopov
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Мар 09, 2005 2:42 pm
Местоположение: St.Zagora
Обратна връзка:

Мнение от antonypopov »

Abe vie normalni li ste???? Kak taka iskate ot horata da vi kajat koi kolko pari polu4ava??? Mi estestveno, 4e tova e nai-li4nata informacia za 4ovek. Tova e merilo za li4nite mu ka4estva i ne vseki iska da gi spodelia. Az na nikoi niama da kaja kolko vzimam, osven na nai-blizkita si hora. Tova e neprili4en vapros spored men i koito go zadava ne mi pravi dobro vpe4atlenie. Govori za lo6o vaspitanie.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз съм писал не веднъж кой съм,какво работя,каква ми е заплатата ,какви са ми телефона и адреса,че даже Кума Лиса ми има и голите снимки :shock: :shock: -не съм Гарабед тайното агент :lol: :lol: защото споделям долното
това е най ценната информация - каква работа и колко на час получава човек
почти всички хора,пишещи тук,които са в моята сфера, ми пишат лично и се чуваме по телефон ,а като дойдат и се виждаме :beer: :beer:

освен това пиша системно само в този форум ,чиято идея мислех- е да се запознават помежду си хора, откъснати от нормалната им среда, да си обменят инфо и да си убиват работното време.
благодарения на този форум имам живи добри прители тук и подчертавам : добре че го има защото преди него нямах нито един познат в Кебек,Монреал ,нито даже в цяла Канада(само един човек ,който съм виждал един път преди да дойда тук ,о той е във ванкувър)
нямаше кой да ме посрещне,нямаше кой да ме ориентира,да помогне - НИЩО!!!
въпреки че предлагах 5-600 долара за посрещане.

Накрая се намери ЕДИН съфорумник,който си предложи услугите,преизпълни ги многократно и НЕ поиска пари.
Дай боже повече такива българи тук!

Не съм разочараван от Канада-страната надмина очакванията ми в много отношения(е като има кусури си мрънкам естествено :wink: ), а от българите тук съм даже очарован :lol: :lol: .

И така скъпи съфорумници познати и непознати,колкото и да ви псувам и да съм ви обиждал понякога-мога да обобщя,че смятам културно/интелектулното ви нивото за доста над средното.

благодаря за вниманието :lol: :lol:
и моите почитания :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Kakvo rabotite ?

Мнение от VanBC »

Sliven написа:Bihte li spodelili kakvo rabotite sega v Kanada?Dori bez da znam detailite kakvo ste uchili v Bg i s kakuv staj ste ot tam...
В Канада работя като Hadware Design Engineer. В българия съм завършил ВМЕИ, работил съм като телевизионен техник, КИП и А в завод, Електронен инженер.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

antonypopov написа:Abe vie normalni li ste???? Kak taka iskate ot horata da vi kajat koi kolko pari polu4ava??? Mi estestveno, 4e tova e nai-li4nata informacia za 4ovek. Tova e merilo za li4nite mu ka4estva i ne vseki iska da gi spodelia. Az na nikoi niama da kaja kolko vzimam, osven na nai-blizkita si hora. Tova e neprili4en vapros spored men i koito go zadava ne mi pravi dobro vpe4atlenie. Govori za lo6o vaspitanie.
Абе,antonypopov,кой го иска това,бе :?: Човека се интересува просто от това какво работят българите в Канада. И това е въпрос ,на който отговарят само тези,които желаят. Що се чувстваш лично засегнат :evil:
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
antonypopov
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Мар 09, 2005 2:42 pm
Местоположение: St.Zagora
Обратна връзка:

Мнение от antonypopov »

Ами добре де, всеки българин, и в Канада и в България, работи различно. И съответно получава различни пари. Каква помощ за човек е да му кажеш, колко получаваш?? Ми той не знае какви му са харчовете, за да разбере за какво става вапрос. Ми я си представете, че е някакъв тапанар и не може 2 лафа на кръст да върже. А пък някой може да е супер тарикат и за 2 години да успее много. После тъпанара ще каже -ама вие така казахте, толкова пари щях да вземам, а какво стана.....Кой ще е виновен тогава????
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Az sam edin ot primerite na chovek, koito uchil edno, pak spetsializiral vtoro a sega raboti treto...

Zavarshil sam klinichna psihologia v Sofiiskia Universite. Imam diploma za assistent-terapavt psihodramatist.

A v Canada rabotia kato .NET developer. Namiram che ne e tolkova vajno kakvo si uchil, vajna e po skoro motivatsiata...
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

inn написа:Гедам така и никой не е отговорил на човека , е големи тайни . Ами , че то именно това е най ценната информация - каква работа и колко на час получава човек . Интересно коя ли друга информация е чак пьк толкова безценна .
Az sam napisal gramadna tema, ama niakoi gi marzi da chetat mai, a??? Ama inache pitat...to nai-lesno e kato ti go smeliat...
Potarsi temata "Edna godina v Toronto - ravnosmetka" i cheti na volq...
BG-Dude написа:На мен ми се струва 4е пове4ето се срамуват да кажат какво работят.
Това кой-колко прави - никои няма да ти каже, защото не е за казване...;)
Ti pak li se izkaza, a? Drasna oshte edna chertichka...Ti veche mi prochete temata, ama sram ni bilo...zabravi li, kakvo li??? Ti ako pomnish samo tolkova, kak taka znaesh kakav internet biznes imash???
A ako tolkova te glojdi kolko chardja, eto na - 60CAD na chas, materialite ot teb - dovolen li si...goliama taina eiiiii....

Samo ne mi kazvai, che se hvalia pak, zashtoto horata sami pitat, a az otgovariam, sled tvoqta obida, za da te oprovergaq...
Tedi написа:Razbira se tshe nai-tsennata informacia za edin novopristignal e kakvo rabotish i saotvetnoto zaplashtane za tova! Tova opredelia ikonomitsheskata situatsia v koiato shte popadnesh i ne znam kakvo tolkova taino ima v tova, tova ne e litshna informacia i ti ne izdavash litshi taini, tova sa gluposti.
Da dadesh takava informacia e da pomognesh na sanarodnicite si da si stapiat na krakata v natshaloto, zashtoto kolkoto i da znaesh predvaritelno tuk vetshe na mesto e savsem drugo.
A litshnite katshesta sa mnogo nazad zad ikonomitshesktata situatsia.
Az sam v Ottawa ot 6 m., ot 3 meseca tarsia aktivno rabota i ne moga da nameria kakva da e,bez da imam vrazki. A kolkoto do litshnite si katshestva imam visoko mnenie za tiah.
Taka tshe , molia da spodelite seriozno i da ne se barzate da se bazikate vseki pat s horata i da govorite gluposti.
Foruma e za da si pomagame vzaimno!
Ok - electrician....rabotia za kompaniata si, a tq raboti za men....
Pomognah li ti???

Nikoi ne iskal da pomaga - gluposti...na nikoi ne mu kazvali - gluposti. Az kato biah v Bg oshte, biah pital Koko i choveka mi kaza...Stava duma za mnogo dobra rabota, ama toi kato ne se e izdal oshte, az niama da go izdavam...:)
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Мен не ме е срам от настоящата ми професия,нямам и тайни за пазене ,които биха ми вдигнали заплатата или някой би се възползвал от тях за да ми навреди.Ако това нещо може да помогне:
-от 1995 до 2002 -Балкантурист-Интерхотели-незавършен ИМТ/институт международен туризъм/-доход от 150 до 2500лв -вариращ
-2002-частен дребен бизнес-ресторант-магазини-дамска мода и спортс уеърс-внос-заложна къща.-0 до 2500УСД-вариращ.
-от 2002 в Канада -най различни работи за не дълго,1,5 деливъри на храни-къде с доход ,къде без доход.от няколко месеца шофьор на голям камион-с едната ръка въртя геврека с другата пуша цигара.от 1,5 месеца-собствен градски камион -225д. на ден ,от 8-11 по 60 мин. работа хард-от тук вадя всички разходи-нафта ,застраховка ,ремонт и к'вото остане,много проблеми,нищо по различно от България.
Преследвана цел-събиране на известна сума пари и скорошно завръщане в България.
Алтернатива-при по голям късмет за изкарване на по сериозна сума -отваряне на стрийптиз бар в Канада и удължаване на престоя тук.
Пол. качество-упорит като магаре и почти толкова умен.
Отрицателно-прекалено доверчив и вярващ в доброто начало на хората.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Бате, пожелавам ти да отвориш стрийптиз бар ,ама не бъди толкова доверчив :thumbsup: .
Заключено