За дрогата в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

ТНС написа:Самоубиеца винаги намира начин със или без забрана.
Много си прав!
Невъзможното е предизвикателство!
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

за примерните неща съм доста съгласен с теб,но на конкретните ми въпроси не си ми дал отговор-а отговора е,че без забрана на Наркотиците(нямам впредвид марихуаната)-държавата трябва да стане главния дилър,да легализира търговците на хероин(например) и те да си плащат данъци и да бъдат защитени със силата на закона,като всички останали!това ли е решението според теб?!?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

нещо от сорта-да-в момента положението е такова с фармацевтичните компании- както знаем и Байер(хероин)и Сандоз(ЛСД и т.н.) са фармацевтични компании - никой не им вика "дилъри"
за коитоса работили и Хофман и Шулгин - общо взето наркотиците в сегашния им вид се разработват от фармацевтични компании първо.

както е било в Англия допреди 30 години - имаш рецепта-друсаш :lol: :lol:

нищо не предлагам конкретно честно казано-предлагам холандски модел за тревата и преразглеждане на настоящите за-кони-магарета.

ПАК ПОВТАРЯМ: В ХОЛАНДИЯ РЕКЛАМАТА НА КОНОПА Е ЗАБРАНЕНА!
нищо не рекламирам,въпреки че рекламите на тютюн и алкохол не притесняват никого.

би трябвало да пусна отделна тема в другия форум ,която да засегне гневните родители.
а именно"как си представяте,че детето ви става наркоман,как ще разберете и какво бихте предприели ,за да го предпазите/за да се борите с вече възникнал проблем?"
защото виждам ,че са много много неграмотни по свързаните с темата въпроси ,а от там и са изложени на висок риск.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

да,съгласен съм за фармацевтичните компании,тютюна,съгласен съм за марихуаната в холандия,но въпросите са за Наркотиците и са зададени супер конкретно!трябва ли да се легализират наркотиците(синтетични,несинтетични и тн.),къде ще се продават,каква ще им е законовата уредба,ще се плашат ли данъци за тях?наясно си с понятието легализират?може ли ясни и конкретни одговори,включващи това което ти мислиш,другото и аз съм го чел :)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

тъй като другото си го чел и ти- пак там си срещнал "легализация"-неясен термин.легален ли е секса и трябва ли да се легализира-не-защото никога не е забраняван.
нали пак на същото място си чел-но виктим ,но крайм.
за зониращите закони.

тук става въпрос за регулация и депенализация-верно в бг много тинейджъри с два джойнта в джоба им се разминава - ама има и такива, на които не им се разминава.

регулация-казах че нямам конкретни идеи - не съм юрист,а само потребител :lol: :lol:
за конопа-ясно може да се пусне неограничено - по холандски образец или както алкохола и цигарите.
за екстази-то -почти същото.
за останалите-да се класифицират според токсичността и ефектите и да попаднат под подобни режими като лекарствата - пембяни ,ултравиолетови рецепти-комисия да решава на кого-каква рецепта.
аз лично не виждам на кого освен на раково болните трябва да се изписва хероин например,но от друга страна диагностициран наркоман ще може да си го купи срещу рецепта на производствена цена и със качество по стандарт.
(Мое лично мнение-да се разреши продажбата на кокаин,хероин,амфетамини на над 21 годишни срещу нещо като кредит-карта-ел.досие с обществените прояви-част от платената цена да влиза в здравна застраховка на потребителя-смятам ,че това ще понижи интереса към тях и в крайна сметка броя на пристрастените ще е приемлив,а разходите по лечението ще са по-ниски в сравнение с изпращането на делта форс в Колумбия/афганистан,построяването на затвори-още затвори,функционирането на деа,цели отдели на фбр и други куци мероприятийца и организации)
ЛСД и т.н. - (така или инъче гъбите са безплатни и незабранени и днес),да се разреши на сертифицирани психотерапевти да експериментират с тези слабо токсични вещества с групи доброволци.

за лепилото-да го забраним :lol: :lol: :lol:

сериозно - едва ли има хора притрастени към атропиновия делириум-които сме го пробвали знаем ,че преживяването е повече особено ,отколкото приятно-за сведение "лекарството" Белергамин го съдържа,заедно с фенобарбитал и се продава свободно по аптеките в бг-проблем няма :lol:
всички РСР,фенциклидини,сини кадифета и прочие синтетики,доказали се като невротоксини или сериозно канцерогенни-същия режим като цианкалия.


за децата - тотална забрана на всичко(алкохол,тютюн) до 16-18-21 години както дойде.бременни-също.
реклама - забранена.
данъци и акцизи -реинвестирани в здравеопазване и образование - особено на горните групи по въпроса.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

би трябвало да пусна отделна тема в другия форум ,която да засегне гневните родители.
а именно"как си представяте,че детето ви става наркоман,как ще разберете и какво бихте предприели ,за да го предпазите/за да се борите с вече възникнал проблем?"
защото виждам ,че са много много неграмотни по свързаните с темата въпроси ,а от там и са изложени на висок риск
Ало много грамотният ,мери си приказките.Колко деца наркомани си отгледал че си се ограмотил толкова по въпроса? :roll: .
за децата - тотална забрана на всичко(алкохол,тютюн) до 16-18-21 години както дойде.бременни-също.
реклама - забранена.
Това и сега го има .Децата пушат ли и пият ли и защо?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

себе си е повече от тебе=0


:lol: :lol: :lol:

обърни внимание на въпроса вместо да ми вадиш думите от контекста и чети целите теми включително частта с лепилото

сериозно би трябвало да се замислиш какво знаеш по въпроса-
вместо да се сетиш,като започнат да ти изчезват техники и пари или да те привикат в полицията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

THC написа:себе си е повече от тебе=0


:lol: :lol: :lol:

обърни внимание на въпроса вместо да ми вадиш думите от контекста и чети целите теми включително частта с лепилото

сериозно би трябвало да се замислиш какво знаеш по въпроса-
вместо да се сетиш,като започнат да ти изчезват техники и пари или да те привикат в полицията.
Така като те гледам още не си отгледан :roll: .Поне още 10 годинки има дорде ти дойде акъла.
А за мен не се притеснявай ,нищо няма да ми чезне .
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

къде е икономическата изгода за продавача(държавата) и куповача(наркомана)?!"кредит-карта-ел.досие с обществените прояви-част от платената цена да влиза в здравна застраховка на потребителя"-или директно от дилъра?досие,кой ще иска всеки(работодател,държавни институции...) да знае че употребява наркотици?май пак опираме до сивия сектор,който няма да ти слага черни точки в досието?и пак се връщаме в изходна позиция?с разликата,че ги приравняваме с цигарите,алкохола,шоколада....как твойте деца ще обяснят на внуците си,че ще станат зависими,все едно,някой сега да обясни на едно дете,че шоколада е вреден и се пристрастряваш,немислиш ли?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ти ИРА за мойто отглеждане специално мисли не сборувай-всеки знае себе си.

последното ми изказване го четете в множествено число не е към ИРА а към аудиторията родители,надявам се, с многото си писания по темата да съм им привлякъл вниманието.

Не е възможно някакъв зъл човек от улицата да им даде бонбон или да им сипе "нещо" в пиенето и да ги "направи"наркомани-тийнеджърите винаги търсят нестандартни изживявания,но противно на това което си мислите,с 1 или 10 интоксикации-наркоман не се става.Човек трябва системно и целенасочено да се дрогира известно време - поне няколко седмици,за да развие сериозна зависимост.т.е. за да стане вашето дете наркоман, трябва умишлено да се е насочило на там,да си е избрало среда и интереси.

тази насоченост не се дължи на притегателната сила на лошите наркотици,нито на искусителната обаятелност на дилърите(за да им изпита истински притегателната сила и да жертва нещо поредна доза - човек трябва ВЕЧЕ да е наркоман),а на други причини и на липса на елементарни познания за последствията-ей това искам да се знае.

Ние с Илиян родители не сме и принципно можем да си спорим и да си обсъждаме.
всеки си търси и си се оплаква от недостатъците на света по свое усмотрение.
Ей го моето оплакване:
смятам обаче ,че забраната на наркотиците в сегашния и вид пряко и косвено нарушава моите права и нанася ущърб на моето общество.
Гост

Мнение от Гост »

THC написа:смятам обаче ,че забраната на наркотиците в сегашния и вид пряко и косвено нарушава моите права и нанася ущърб на моето общество.
Не знам за другото ТНС, обаче много ме разсмя с това "моето общество" :lol: Кое е то - твоето общество ?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Илияне - честно казано намирам последния ти постинг за неясен и объркан...
-защо да е продавача -държавата?
фармацевтичните компании май са частни.

-под досие няма предвид набъркване в правата ти-
ами примерно - правиш нещо противообществено- и ти се отнема лиценза-край за тебе наркотиците са забранени за период или завинаги според броя /тежестта провинения-базата данни може да не е достъпна за работодател,но в края на краищата работодателите и днес си задават въпроса пушач/не?а като се спрат спекулациите с веществата и на работодателя ти няма да му пука за такива работи-ще минат няколко поколения - съвсем ще затихнат-от друга страна - хобито ти пречи на работата-хванат-оставаш без работа и право на шомаж :lol: :lol: :lol:

с разликата,че ги приравняваме с цигарите,алкохола,шоколада....как твойте деца ще обяснят на внуците си,че ще станат зависими,все едно,някой сега да обясни на едно дете,че шоколада е вреден и се пристрастряваш,немислиш ли?
по-горе мисля че именно ги разделих не ги обединих-шоколада въобще не го споменавам,както пудрата захар и солта :lol: :lol: като си чел и за индийското орехче знаеш :lol:
-няма да се втеляваме толкоз - но за тютюна и алкохола съм категоричен-една позитивна пропаганда и забрана на рекламите също е добре.

на децата ще им кажа истината - с шоколада не прекалявайте-да не станете като местните :lol: :lol: на тях от малки им промиват мозъците и гледайте до какво са ги докарали.

например на мен от малък ми беше обяснено ,че със сладкото не трябва да се прекалява( с шоколада също)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Не знам за другото ТНС, обаче много ме разсмя с това "моето общество" Кое е то - твоето общество
ами то не знам дали си струва да отговарям - моето е също като твоето-не е масонска ложа във всеки случай.
ако държиш да го редкатирам на нашето - със столица отауе :lol: :lol: :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Виж какво на мен за марихуаната не ми пука .Да я разрешават .

Но това
диагностициран наркоман ще може да си го купи срещу рецепта на производствена цена и със качество по стандарт.
(Мое лично мнение-да се разреши продажбата на кокаин,хероин,амфетамини на над 21 годишни срещу нещо като кредит-карта-ел.досие с обществените прояви-част от платената цена да влиза в здравна застраховка на потребителя-смятам ,че това ще понижи интереса
Но това си е направо наивно да вярваш че е възможно :roll:.И на всичко отгоре да влиза в здравната застраховка :shock: .И то така като им стане по ефтино и ще вземат да загубят интерес. :roll: .
Аз също не смятам че забраната не е начинът,но човечеството не е дорасло да се самоконтролира,такаче има нужда от контрол и колкото по твърда ръка толкова по добре.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

продавач е държавата,защото частното предприятие и плаща различни такси(данъци,акцизи...),а тя му предоставя определени права!
Заключено