Tarsja vasheto mnenie.....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Tarsja vasheto mnenie.....

Мнение от Di ana »

Zdraveite!

Predstoi mi interview savsem skoro.Pokanena sam s dashterja si ,kojato e na 11 godini. Tova e moeto semeistvo.
Interesuva me kakvo e vasheto mnenie za otnoshenieto na komisiata kam sama zena s dete i na kakvo akcentirat v dadenia sluchai....
Govorja njakolko ezika,angliiski mnogo dobre,no frenski ucha specialno za interviewto i tova che ne govorja savsem svobodno me pritesnjava...
Blagodarja predvaritelno za otgovorite vi
Zahova
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Окт 19, 2003 8:39 am

Мнение от Zahova »

Ди ана, не съм самотна майка с дете и не бих могла да знам от личен опит какво е отношението на провеждащите интервюто при такива случаи.
През м.септември в София се проведе среща с представители на гр.Квебек с хора,минали успешно интервюто.Там имаше една дама,която имаше 2 деца без съпруг.Този факт не е пречка за заминаването й. Освен това ти самата явно имаш достатъчно дадености ,съчетани с кураж и знания ,за да вземеш решение да емигрираш.Представителите на Квебек споменаха,че семейство от твоя тип е често срещано при тях.Сигурна съм,че "липсата" на съпруг няма да ти донесе негативи. Не се притеснявай за интервюто!
Преди време,когато на мен ми предстоеше Пламен ми писа: Никой не идва от оня край на света с единствената цел да се изгаври с теб!Сега го повтарям и на теб!Успех на интервюто!
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

Zdravei Diana, iskam da si napalno spokoina, otnosno interviewto, koeto ti predstoi. Az sa6to kandidatstvam s da6teri4kata si, no tia e na 15 god. Ve4e 4akame vizi. Na interviewto 6te ti zadadat vapros za saprug, samo ako si imala takav, ili, ako ne si razvedena. Az sam sas statut "separated" - mai niama drug slu4ai kato moia. Pitaha me za6to niamam uridi4eski razvod i az obiasnih. Mnogo se pritesniavah ot statuta si, no mnogo 4etoh iz canadskite zakoni i onova, koeto moga da ti kaja kato info e, 4e predi godina ili dve, Varhovnia sad na Canada e priel zakon, s koito tretiraneto na niakoi kato "samoten", "razveden", "jenen", "nejenen" i t.n. se smiata za forma na diskriminacia (kato rasovata). Nie sme kandidati za civilizovan sviat i nikoi ne bi si pozvolil da podlaga na obsajdane statuta ti na sama jena s dete.
Onova, koeto ti prepora4vam e da se uveri6 dali e pokaneno i deteto za samoto interview - pro4eti vnimatelno onova, koeto pi6e v pokanata - dali deca pod 16 god. triabva da prisastvat. E, lo6o niama ako doide s teb, 6te te iz4aka. No na moeto interview (be6e na 26.06.03) deteto ne prisastva6e - iskaha samo dokumentite za neia. Sertifikati polu4ihme i dvete.
Vsi4ko 6te e nared. Ako o6te ne6to te pritesniava, pitai.
Jelaia ti uspeh: Rumi
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

I az ne sum samotna. Ne sum i maika. Niamam i dete...
No vse pak shte si kaja mnenieto - shte akcentirat vyrhu tova kakva profesia imash i kakuv staj, shte preceniat dokolko si adaptivna i za kolko vreme i kakva rabota bi si namerila. Syshto taka e mnogo veroiatno da poiskat da pokajesh dosta poveche pari, otkolkoto e pisano za 2-ma dushi. Imah poznata sama s dete, na koito iskaha da pokaje 12 000 dolara.
Uspeh!!
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

ZAHOVA,RUMI,KEEPER OF THE SEVEN KEYS........

Blagodarja za izkazanoto mnenie i za podkrepata vi.....
Shte obarna vnimanie na tova za koeto spomenavate...

Rumi,statusa mi e divorcee i njama upomenat variant v pismoto za deteto v tozi sluchai, no shte otidem dvete ...

Keeper...deklarirala sam po goljama suma no ne e nad 10 000...smjatam da zanesa deklaracia za imushtestvoto na roditelite si pri polozenie che stane na vapros....ami to si e kasmet i frenski....vtoroto ne mi e nai silnata strana ,no zatova pak ne e prichina da si zagubja dobroto nastroenie... :P

USMIVKI I ZA VAS: DIANA
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Diana, budi syshto taka podgotvena i za vyprosa dali bivshia ti saprug e syglasen da zaminete zaedno s dushteria ti. Mislia, che v niakoi sluchai iskaha deklaracia ot drugia roditel, che niama nishto protiv zaminavaneto i na deteto mu.
SUjaliavam, che ne moga da kaja kak tochno stoiat neshtata s tazi deklaracia, no se porazrovi iz foruma, mislia, che imashe podobni sluchai.
Oshte vednuj uspeh!!
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Keeper...
Blagodarja ti che me podseshtash za neshto tolkova vazno!!!
Shte se opitam da nabavja deklaracia za saglasie na bashtata do 30 oktomvri....dano da ne e slozna procedura....

Shte te pitam oshte neshto...imam bivshi kolegi canadci,koito po nastojashtem sa moi dobri poznati i poddarzame vrazka...vsichki sa ot Federalna Canada.
Ako mi zadadat vapros za priateli v Canada ima li smisal da gi spomenavam vaobshte?
Razbira se tova sa hora,koito az ne bih angazirala da mi izprashtat pisma v koito da garantirat che shte mi pomognat i t.n. ....
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Keeper...
Blagodarja ti che me podseshtash za neshto tolkova vazno!!!
Shte se opitam da nabavja deklaracia za saglasie na bashtata do 30 oktomvri....dano da ne e slozna procedura....

Shte te pitam oshte neshto...imam bivshi kolegi canadci,koito po nastojashtem sa moi dobri poznati i poddarzame vrazka...vsichki sa ot Federalna Canada.
Ako mi zadadat vapros za priateli v Canada ima li smisal da gi spomenavam vaobshte?
Razbira se tova sa hora,koito az ne bih angazirala da mi izprashtat pisma v koito da garantirat che shte mi pomognat i t.n. ....

Do skoro :P
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Az na tvoe miasto ne bih kazval za tezi priateli.

Sled kato govorish dobre angliiski, a frenskia ti ne e na visoko nivo moje da ti kajat, che shte iskash da otidesh i ti vyv Federalna Canada.

Ako mnogo durjish na adres v Quebec i niamash takuv mi pishi ls i shte uredim neshto.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Na sashtoto mnenie sam za priatelite vav Federalna Canada....

Imam mnogo blizak priatel v Montreal no tochno zashtoto go schitam za takav ne iskam da go angaziram ....

Blagodarja ti za predlozenieto da mi pomognesh s address....ne mnogo hora predlagat pomoshta si....
Mislja che shte uspeja da kompensiram zagubata na tochki po tozi paragraph s neshto drugo...

A inache po otnoshenie na frenskia pravja i nevazmoznoto za da go progovorja.... :wink:
E , s angliiski akcent,ispanski predlozi i nemski slovored ,no s motivacia i zelanie..... :nenam:

Diana :P
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

Diana, deklaraciata, za koiato te podseti Keeper of the 7 kees e mnogo vajna. Tova be6e edinstvenia dokument, zaedno s DCS-a, koito moiata izpitva6ta nose6e na interview-to. Nepremenno si podgotvi takava deklaracia, za6toto taka ili ina4e 6te ti triabva da iz izpra6ta6 zaedno s dokumentite za Bukurest. Dostata4no e da pi6e v neia, 4e sapruga ti e saglasen deteto da patuva izvan granica, pridrujavano ot teb, s cel emigracia. A 6te ti iziskat takav dokument i kato zaminavate. Neobhodima e notarialna zaverka i prevod, estestveno.
Ot komentarite, koito pro4etoh po tvoiata tema, bih iskala da ti kaja, 4e, ako az te intervuirah, bih te pitala za6to izbra to4no Quebec :D ,(govori6 dosta drugi ezici i smiata6, 4e tvoia french e slabata ti strana) i mislia, 4e e redno dobre da obmisli6 otgovori po tozi vapros. Savetvam te da ne izpolzva6 kli6eta i zau4eni frazi. Dosta info ima v Net-a.
Moeto mnenie za priatelite vav Federalnata 4ast - ne spomenavai za tiah...
Iskreno ti jelaia kasmet. Dano sam bila polezna...
Rumi
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Rumi....

Polezni saveti i preporaki!
Mezdudrugoto edinstvenia dokument,koito mi poiskaha v pokanata za interview beshe udostoverenie za staz za opredelen period. Tai kato firmata e amerikanska i chakam vseki moment da pristigne,zavereno s voden pechat....
Motivaciata mi za quebec e che sam bila v canada i v quebec i sam rabotila s canadci...zapoznata sam s nachina na zivot tam....
Toku shto priatel ot Montreal mi dade adresa si..........oshte edin motiv...
Nishto ne sam uchila naizust....samo se opitvam da svikna da govorja, a za klisheta ne si i pomisljam da zauchavam....
Goljama zabava e s ezika....vseki pat ozadnjavam sled uroka... :P

Blagodarja ti che mi pishesh i diskutirash moja "sluchai"!!!

:wave: do skoro...
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

re

Мнение от titi »

Диана, ние помолихме нашите приятели да ни изпратят препоръка, в която бяха писали много позитивни неща за нас, как ни познават от доста време, как са готови да ни помогнат с квартира, с морална подкрепа и с всякаква друга помощ, от която се нуждаем, докато се установим в Монреал. Мога да ти кажа, че интервюиращият я хареса много и я приложи към досието ни. Това също носи допълнителни точки.
Ами това е. Успех на интервюто. :lol:
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

Kandidaturata ti e seriozna. Po moe mnenie interview-to ti 6te mine barzo i lesno (moeto be6e okolo 15 min.). Vpro4em to ne e interview, a sre6ta (pone tova e prevoda ot frenski). 6te proveriat originalnite dokumenti, 6te ti pojelaiat uspeh v Quebec i tova e...
4ao i ot men...
Rumi
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Rimi...Titi....,

Zvuchite mnogo okurazavshto i svezo za koeto vi blagodarja!!! :duga:

Do skoro,nadhavam se s dobri novini!!!

:P
Заключено