Dneska mi se obadiha ot bankata!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
dobrolub
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 10:14 am
Местоположение: Lomsko ama sym na po4ivka v Canada
Обратна връзка:

Dneska mi se obadiha ot bankata!!!

Мнение от dobrolub »

Abe da pitam normalno li e tva, 6toto ne znam az sym otskoro i sym na po4ivka тука. Ta dneska v mnogo kysnia sledobiad mi se obajda niakava slujitelka ot bankata ( v slu4aia CIBC ) i kazva 4e praviat niakakva anketa za tehnite uslugi i.t.n. I kak gi namiram i kvi uslugi 6te polzvam za v byde6te , a v na4aloto me pita ot security reasons za datata mi na rajdane i po6tenskia kod. Az nali sym si zakyrmen s nedoverie ot rodinata rekoh da se dopitam do ob6nostta. Ta tva normalna praktika li e или ..........kvo e ................pitam 6toto mi se stori ......de da znam......v BG ako mi se slu4i da mi se obadiat ot bankata da me pitat dali sym dovolen ot tiah 6te pomislia 4e sa se razboliali......:) и бързо ще сменя банката
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dneska mi se obadiha ot bankata!!!

Мнение от Koko »

Да, случва се и за такова нещо (дали си доволен от услугите им) да ти се обадят, макар че по-често се случва да ти звънят за да ти предлагат разни допълнителни услуги - много са досадни.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

бе по принцип аз не давам никаква лична информация по телефона. освен ако аз съм се обадил и знам с кого говоря. иначе днес ще те питат за рожденна дата, утре за други данни.. и постепенно имат всичко за теб...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Анкета ли е - но тенк ю. Най-често е някоя индийка нахална на комисионна, разкарвам я веднага, и без това не я разбирам :roll: ...
Циганите - на Сатурн !
Miroslava
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 7:04 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Miroslava »

Edna poznata se sdobi s otkaz za kreditna karta sled takova telefonno interviu. bez da se useti jenata, shtastliva che kato novopristignala si praktikuva angliiskia, se okazalo, che e kandidatstvala za kreditna karta, ama poneje e nova sa i pratili otkaz. Predpolagam, che otsreshta e bila indiika na komisionna ili neshto jalto ili cherno... :roll:
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Нормално е да звънят, да. Даже пращат писма, на мен наскоро ми пратиха подарък от BMO, че са ми отнели от времето за телефонен разговор - 2 фрий филма, кока кола и пуканки - взех си ги пък :P
Само да вметна, че ако те питат за в бъдеще за SIN (социалния номер) - не си длъжна да го даваш, а те и нямат право да ти го искат, макар, че в накои банки ти го искат като аплайваш за карта.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

Четете си внимателно имейлите, че напоследък са се появили разни типове, които те приканват да си пратиш данните и номера на кредитната карта с пина ( :shock: ) - уж за да потвърдиш някаква регистрация - обикновено за yahoo, eBay или google. В писмата също може да има линк, който засмуква подобно инфо от компютъра при кликване.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

:roll: И как го засмуква това инфо ?
Да не си държиш данните на файл, който се казва pin.doc или нещо подобно, то и така няма да стане ? :roll:
Циганите - на Сатурн !
Заключено