Zdravna kasa i NOI - dalgove

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

nobleman написа:
ety написа:О-детски(аз също не ги получавам ние също сме били богати), ...
ety, предлагам да си направим клуб на богатите - българи! Засега сме аз и ти...Няма ли други?
Е, аз съм следващия член на клуба!
Днес точно ходих да си подавам декларация и служителката ми отказа, но така и не знаеше по силата на кой закон ми отказва така заветните 36 лв /за две деца/. :roll: Няма да коментирам, че съм в отпуск по майчинство и какво обезщетение ми изплащат за това!!!!!!
Да ни е честито! И дори си танцувам вече!:dance:
Невъзможното е предизвикателство!
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

pak za NOI - priatelka ot Gerrmany mi izprati tozi link - http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
iavno po drugite forumi sa se zaeli seriozno da tormoziat NOI :-) :twisted:
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Grupata na bogatyte se uveli4ava - bravo na nas. Darklady sajaliavam za vas - gadna rabota. moje bi ako sipromenish zveta shte ti dadat detski
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

darklady написа:
nobleman написа:
ety написа:О-детски(аз също не ги получавам ние също сме били богати), ...
ety, предлагам да си направим клуб на богатите - българи! Засега сме аз и ти...Няма ли други?
Е, аз съм следващия член на клуба!
Днес точно ходих да си подавам декларация и служителката ми отказа, но така и не знаеше по силата на кой закон ми отказва така заветните 36 лв /за две деца/. :roll: Няма да коментирам, че съм в отпуск по майчинство и какво обезщетение ми изплащат за това!!!!!!
Да ни е честито! И дори си танцувам вече!:dance:

това България е егати мащехата---36 лева а и не ги дават .Ина4е може на Мангалите да не режат тока,водата итн .-та накрая и помощи и детски за ТЯХ .. Ще ми се спука смешката Българиооооооооо
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Керкелов ти не знаеш още колко неуредици има по отношение на децата, да не говорим, че за да приемат детето ти в д.градина специално в нашият квартал трябва да станеш дарител и т.н., въпреки че градината ти е срещу прозореца. А за здравната каса просто ми е жал. Дъщеря ми беше болна от грип преди дестина дена и от бърза помощ отказаха да дойдат независимо че детето беше с 40 градуса и направи гърчове - абе аз да не сам доктор - мъжа ми им тегли едни, добре че имаме пари та може да си позволим частен лекар. А за лекарствата - безбожно скъпи. Не ми се говори просто с годините картината започва да става все по-черна, дано по-скоро вземем визи.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ety написа:...А за лекарствата - безбожно скъпи. Не ми се говори просто с годините картината започва да става все по-черна, дано по-скоро вземем визи.
хе, че да не мислиш, че тук са евтини.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Съгласен съм но с едно допълнение!

Мнение от alen vid »

sofiya написа:
AlexAA написа:Vapros kam forumtzite.
Az se iznesoh ot BG predi 5 godini. Mislya da otskochim do BG s jenata i deteto tova lyato.
Vaprosat mi e - mogat li tezi pederasi ot NOI da me zahapyat za neplateni zdravni vnoski, za men i jenata? Abe ima li zakon v BG, koito da zabranyava na dlajnitzi kam NOI da napuskat BG? Da ne obarnat BG na zatvor- samo se chudya de...

Sashe (sasho71) ne se kosi kakvo shte pravish v BG ako zaboli apendisita i nyamash osigurovka. Prosto otivash v BG s Travel Insurance ot Canada. Az, ako si hodya v BG tazi godina, shte imam 1000000 dollara Travel Insurance, koiyato pokriva daje i transport do canada, ako v BG ne mogat da me operirat. Ako tryabva da hodya na doktor v BG, prosto shte sabiram kasovi belejki i fakturi. Posle v Canada shte gi claimvam and that is it.
Cheers
Alex, po zakon ( za sajalenie ne pomnia koi tochno, zashtoto pitah bratovchedka mi -advokat v BG) ne mogat da te sprat da izlezesh ot stranata ako niamash dalgove kam darjavata po-golemi ot 5000lv
A za plashtaneto za speshna operacia v BG - pochti vseki rabotesh i osiguriavash se na postoianno miasto v Canada ima zastrahovka za speshni medicinski uslugi izvan Canada - proverete si knijkite s firmenite benefiti.
Mainata im na NOI - nishto niama da dam na tia skapaniaci - ne zashtoto tolkova mi se svidi, kolkoto me e iad,che niakvi maloumni darjavnici s maloumni zakoncheta se opitvat da ni napraviat nas maloumni. :evil: :evil:
София, инфото ти и е абсолютно вярно но ......само в случаи че не си даден/на на комисията за държавни вземания и тя от своя страна не те е дала на прокуратурата която пък ако не се явиш ти или твой представител на делото те осъжда ...................................
- осаден/на вече (недай Боже да се случи никому)в качеството си на Законо нарушител - излизането ти от България независимо дали имаш и друго гражданство става вече силно комплициран казус
Естествено плащането - оправя бъкийте но ////////////........
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Ogich
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 4:51 pm
Местоположение: BG - QC

Напълно съгласен!

Мнение от Ogich »

Всичко гадно за БГ си е вярно и да се обобщи накртко както се казва - тя работата е ясна... работата отива на иб*не! :shock:
Ами поне да пием по една :beer: на здраве и да бъдем здрави! :)
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Две статии, върху бандитските закони в БГ:

"Родна мащеха или чужда майка? За здравното осигуряване и българите в чужбина"
http://www.mediatimesreview.com/february05/chobanov.php

Ройтерс: “Достъпът до здравни грижи на бедните хора в България под опасност.”
http://www.mediatimesreview.com/october ... lgaria.php
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

bate

Мнение от No667 »

bateto написа:....Не си ги платих тези шибани 240лв,щото това са много пари...
А сега каква стана тя,работиме за тия пари в Канада някой 1 друг 2 дни,вземаме по 2-3000д. заплата на месец и изведнаж дневната надница стана ;много пари;.Къде са много пари в Бг. или в Ка.Нали заради това идваме тук за да не са ни ;много пари; или интерпретираме както ни изнася.
Моето мнение е ,който не му изнася да си хвърли шоф. книжка и личната карта от Бг. и да се откаже от гражданство ,щом не държи да спазва законите макар и калпави,значи не държи и на това гражданство.Що се мъчите изобщо откажете се от Бг. гражданството и проблемът ви се решава.
В Кебек шофьорската книжка има срок на давност и когато изтече се подновява,всяка година се заплашта такса привилегия да я притежаваш в порядъка на 100д.,ако отсъстваш от страната и не си платиш таксата на определената дата губиш правата независимо ползваш ли пътищата на провинцията или не.
bate,mnogo ste se sum lubopiten ako se priberesh v Bg i reshish da pochnesh biznes,da te vidia togava kak ti hodish po razni gishenca i ste se zanimavash sas sumati gluposti i razreshitelni,che ste ti se sabori nervnata sistema,a ste ima i rushveti i proverki i tolkova neshta cdeto ne si i pomislial
A da ne govorim che bankite v BG reklamirat krediti s lihva,deto na moita creditna karta e po-niska
S parite deto si gi sabral v Canada i gi slojish za down i vzemesh zaem ste mojesh mnogo po lesno da napravish biznes
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

[quote="sasho71"][quote="ety"]...А за лекарствата - безбожно скъпи. Не ми се говори просто с годините картината започва да става все по-черна, дано по-скоро вземем визи.[/quote]

хе, че да не мислиш, че тук са евтини.[/quote

за деца са 100% безплатни. Ex: в БГ Augmentin сироп на рецепта на НЗОК струваше 18,50 вместо свободната цена от 19,50. тук същия препарат е безплатен.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съгласен съм но с едно допълнение!

Мнение от pumpy »

[quote="alen vid"][quote="sofiya"][quote="AlexAA"]Vapros kam forumtzite.
Az se iznesoh ot BG predi 5 godini. Mislya da otskochim do BG s jenata i deteto tova lyato.
Vaprosat mi e - mogat li tezi pederasi ot NOI da me zahapyat za neplateni zdravni vnoski, za men i jenata? Abe ima li zakon v BG, koito da zabranyava na dlajnitzi kam NOI da napuskat BG? Da ne obarnat BG na zatvor- samo se chudya de...

Sashe (sasho71) ne se kosi kakvo shte pravish v BG ako zaboli apendisita i nyamash osigurovka. Prosto otivash v BG s Travel Insurance ot Canada. Az, ako si hodya v BG tazi godina, shte imam 1000000 dollara Travel Insurance, koiyato pokriva daje i transport do canada, ako v BG ne mogat da me operirat. Ako tryabva da hodya na doktor v BG, prosto shte sabiram kasovi belejki i fakturi. Posle v Canada shte gi claimvam and that is it.
Cheers[/quote]

Alex, po zakon ( za sajalenie ne pomnia koi tochno, zashtoto pitah bratovchedka mi -advokat v BG) ne mogat da te sprat da izlezesh ot stranata ako niamash dalgove kam darjavata po-golemi ot 5000lv
A za plashtaneto za speshna operacia v BG - pochti vseki rabotesh i osiguriavash se na postoianno miasto v Canada ima zastrahovka za speshni medicinski uslugi izvan Canada - proverete si knijkite s firmenite benefiti.
Mainata im na NOI - nishto niama da dam na tia skapaniaci - ne zashtoto tolkova mi se svidi, kolkoto me e iad,che niakvi maloumni darjavnici s maloumni zakoncheta se opitvat da ni napraviat nas maloumni. :evil: :evil:[/quote]

София, инфото ти и е абсолютно вярно но ......само в случаи че не си даден/на на комисията за държавни вземания и тя от своя страна не те е дала на прокуратурата която пък ако не се явиш ти или твой представител на делото те осъжда ...................................
- осаден/на вече (недай Боже да се случи никому)в качеството си на Законо нарушител - излизането ти от България независимо дали имаш и друго гражданство става вече силно комплициран казус
Естествено плащането - оправя бъкийте но ////////////........
:beer: :beer: :beer:[/quote]


за да те осъдят не трябва ли поне да те призомат на делото ?????
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Номере аз преди да дойда в Канада 10г съм се занимавал само с частен бизнес в Бг.Не мисля нещата много да са се променили за последните 3г. така ,че да не се плашим.Като не ти се виси по гишета за целта си има счетоводни фирми,плащаш си за услугата и хората ти вършат работата.Относно проверките и контрола,ние производители и търговци сами си създваме/хме/ проблеми и предпоставки да ни изнудват с неспазвайки 100% законите развивайки бизнеса в леко сивкавата зона .Ако ти е всичко на 100% точно ,ще те хванат за шлифера и можеш да ги правиш на маймунки ,ако познааш законите и си знаеш правата.А относно лицензи,регистрации, квоти в Канада положението е доста по стегнато,в Бг. все още е по либерално.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: bate

Мнение от goliama mechka »

No667 написа:
bateto написа:....Не си ги платих тези шибани 240лв,щото това са много пари...
А сега каква стана тя,работиме за тия пари в Канада някой 1 друг 2 дни,вземаме по 2-3000д. заплата на месец и изведнаж дневната надница стана ;много пари;.Къде са много пари в Бг. или в Ка.Нали заради това идваме тук за да не са ни ;много пари; или интерпретираме както ни изнася.
Моето мнение е ,който не му изнася да си хвърли шоф. книжка и личната карта от Бг. и да се откаже от гражданство ,щом не държи да спазва законите макар и калпави,значи не държи и на това гражданство.Що се мъчите изобщо откажете се от Бг. гражданството и проблемът ви се решава.
В Кебек шофьорската книжка има срок на давност и когато изтече се подновява,всяка година се заплашта такса привилегия да я притежаваш в порядъка на 100д.,ако отсъстваш от страната и не си платиш таксата на определената дата губиш правата независимо ползваш ли пътищата на провинцията или не.
bate,mnogo ste se sum lubopiten ako se priberesh v Bg i reshish da pochnesh biznes,da te vidia togava kak ti hodish po razni gishenca i ste se zanimavash sas sumati gluposti i razreshitelni,che ste ti se sabori nervnata sistema,a ste ima i rushveti i proverki i tolkova neshta cdeto ne si i pomislial
A da ne govorim che bankite v BG reklamirat krediti s lihva,deto na moita creditna karta e po-niska
S parite deto si gi sabral v Canada i gi slojish za down i vzemesh zaem ste mojesh mnogo po lesno da napravish biznes
не си ли разбрал,че Батето от приказки го докавва :wink: Може да те лъже до утре,остави го да си чупи главата в Бг,с радио никой не спори,с Батето-още повече.Има няколко хора оттук,с които не споря,защото ефекта е същия.Пожелавам на батката по-скоошна направа на кайметата и прибиране в любимата родина,късмет,Бате,ние ще ти стискаме палци отдалеч
Заключено