И засто дойдохте тук?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

И засто дойдохте тук?

Мнение от todor73 »

Слу4вало ли ви се е да ви попитат след обяснения от ваша страна примерно колко е хубава България ... природа, климат, история, на на на ... и засто дойдохте тук? Аз даже малко поукрасявам с факта, 4е съм работил 3 години като инженер в държавно предприятие и 4е вси4ко ми е било наред ... тук те ве4е падат от коня и викат ... е не, засто тогава. Искам да под4ертая, 4е това са интелигентни хора, на които и през ум не им е минавало, 4е месе4ната ми заплата е била 250 лв. Просто оставам без думи ... как да им кажа истината, споделете моля как да се измъквам от това конфузно положение. :oops:

Истината е 4е тук за няма и два дена си изкарвам месе4ната заплата от бг :cry:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Aaaa, losho za BUlgaria nikoga! Kakvoto i da e, ako govorim prostotii za rodinata si slagame ogromna cherna tochka!
Nema da govorim za zaplatite i za trudnostite v BG - naprotiv, tam vsichko e super, ama i nie sme super i obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...Kato imash predvid, che dosta tukashni ne sa izlizali daje ot rodnia si grad...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

За приключението.Ако продължават да питат им казвам,че тук ще остана 5-6 години,после няколко в Австралия,няколко в Русия,10-на в Италия и най-после ще се върна да си изкарам старините в България,а онези опулват невярващо очи :shock:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Аз пък си казвам каква заплата съм имала там като инж. и те спират да се чудят. А след това правя връзка към туризма: да си представят при такъв стандарт как ще си поживеят на морето и в планините, които са на един х.. място едни от други. Обикновено проявяват жив интерес :lol:
Обичам да преча
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

anito написа:Аз пък си казвам каква заплата съм имала там като инж. и те спират да се чудят. А след това правя връзка към туризма: да си представят при такъв стандарт как ще си поживеят на морето и в планините, които са на един х.. място едни от други. Обикновено проявяват жив интерес :lol:
ами ако те питат тук каква заплата взимаш като ИНЖЕНЕР?
как да им обясниш пък тази конфузна ситуация?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Elia написа:Aaaa, losho za BUlgaria nikoga! Kakvoto i da e, ako govorim prostotii za rodinata si slagame ogromna cherna tochka!
Nema da govorim za zaplatite i za trudnostite v BG - naprotiv, tam vsichko e super, ama i nie sme super i obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...Kato imash predvid, che dosta tukashni ne sa izlizali daje ot rodnia si grad...
Браво Елия, това е истината. Колкото пове4е плюеm Бг и условията на живот таm (mакар вси4ки да си го знаеm) толкова пове4е оплюваmе себе си. Но иди го обяснявай... Как не съm 4ула от един 4ужденец тук да каже лоша дуmа за страната си пък ако ще да идва и от Африка. Аmи уважавайте се бе хора... Преди да дойда тук иmах възmожността да се запозная с един канадец (от Алберта) който искаше да проу4и възmожностите за инвестиране в ... БГ. Как от него не 4ух да каже лоша дуmа за родината си ... mакар канадските условия на работа го бяха принудили да търси други възmожности...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Elia написа: obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...
Ami az tochno zatova sam tuk.Zashtoto mislia, che chovek triabva da patuva i vidi sviat dokato e mlad i che vseki edin takav opit e super obogatiavash.Kogato resha che sam umorena ot avanturata i niama poveche kakvo da vzema ot novoto miasto shte vdigna platnata i moje bi shte patarsia drugo ili shte se varna u doma :)
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Мария аз нисто лошо не съм казвал за Бг, все викам 4е вси4ко е нумеро уън :D , ама не се връзва, кво правя тук тогава, нали затова питам тук ъкъл да ми дадете. Та ... слушам ...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

защото не си имал накъде повече да ходиш, заради икономическата обстановка, защото искаш нещо повече
защо канада - легална система и проф възможности в сектора ми
защо монтреал - ами така ми зяучеше и нещо подсъзнателно ми каза така :)

това, че всичко в бг е върха - няма такова място под слънцето на земята, където всичко да е върха! това е добре да се осъзне! както и факта, че никои не е ни лук ял ни лук мирисъл и не знае, че бг е от екс соц блока..

един австралиец дето е бил в бг не веднъж като чу , че ше заминавам (а и знаеше къде и какво работя) беше по-щастлив и от мен даже, че заминавам :)
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

sara написа:

един австралиец дето е бил в бг не веднъж като чу , че ше заминавам (а и знаеше къде и какво работя) беше по-щастлив и от мен даже, че заминавам :)
Moje da e bil shtastliv che shte se otarve ot teb, a ti da si razbrala drugo :D :D :D
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

huba написа:
sara написа:

един австралиец дето е бил в бг не веднъж като чу , че ше заминавам (а и знаеше къде и какво работя) беше по-щастлив и от мен даже, че заминавам :)
Moje da e bil shtastliv che shte se otarve ot teb, a ti da si razbrala drugo :D :D :D
ох, да имам проблеми с разбирането!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

huba написа:
Elia написа: obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...
Ami az tochno zatova sam tuk.Zashtoto mislia, che chovek triabva da patuva i vidi sviat dokato e mlad i che vseki edin takav opit e super obogatiavash.Kogato resha che sam umorena ot avanturata i niama poveche kakvo da vzema ot novoto miasto shte vdigna platnata i moje bi shte patarsia drugo ili shte se varna u doma :)
тц не става :D те хората трева пасат, те сте останат с впе4атлението ако разсъждават така, 4е най-големите аватиуристи са примерно китайците за Ванкувър, 4алмите за Торонто или румънци, руснаци, хаитяни за Монреал.
Между другото дали сме станали ве4е 1 000 000 извън бг за 15 год демократи4ни промени ... голям авантиуризъм ни тресе, нема сто :roll:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

sara написа:
huba написа:
sara написа:

един австралиец дето е бил в бг не веднъж като чу , че ше заминавам (а и знаеше къде и какво работя) беше по-щастлив и от мен даже, че заминавам :)
Moje da e bil shtastliv che shte se otarve ot teb, a ti da si razbrala drugo :D :D :D
ох, да имам проблеми с разбирането!
а, да не би да нямаш :wink:
или само аз имам :)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

todor73 написа:
huba написа:
Elia написа: obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...
Ami az tochno zatova sam tuk.Zashtoto mislia, che chovek triabva da patuva i vidi sviat dokato e mlad i che vseki edin takav opit e super obogatiavash.Kogato resha che sam umorena ot avanturata i niama poveche kakvo da vzema ot novoto miasto shte vdigna platnata i moje bi shte patarsia drugo ili shte se varna u doma :)
тц не става :D те хората трева пасат, те сте останат с впе4атлението ако разсъждават така, 4е най-големите аватиуристи са примерно китайците за Ванкувър, 4алмите за Торонто или румънци, руснаци, хаитяни за Монреал.
Между другото дали сме станали ве4е 1 000 000 извън бг за 15 год демократи4ни промени ... голям авантиуризъм ни тресе, нема сто :roll:
тц не става :D много хора сме като хуба-та
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

todor73 написа:
huba написа:
Elia написа: obichame avanturata i novoto, puk i nali sme otvoreni hora...
Ami az tochno zatova sam tuk.Zashtoto mislia, che chovek triabva da patuva i vidi sviat dokato e mlad i che vseki edin takav opit e super obogatiavash.Kogato resha che sam umorena ot avanturata i niama poveche kakvo da vzema ot novoto miasto shte vdigna platnata i moje bi shte patarsia drugo ili shte se varna u doma :)
тц не става :D те хората трева пасат, те сте останат с впе4атлението ако разсъждават така, 4е най-големите аватиуристи са примерно китайците за Ванкувър, 4алмите за Торонто или румънци, руснаци, хаитяни за Монреал.
Между другото дали сме станали ве4е 1 000 000 извън бг за 15 год демократи4ни промени ... голям авантиуризъм ни тресе, нема сто :roll:
Tosho, az ne govoria za spomenatite etnicheski grupi a lichno i edinstveno za sebe si.Canada ne e nito parvata darjava v koiato sam jiviala, nito shte e poslednata.A teb ako tolkova te valnuva kakvo misliat, shte ti kaja edin sectert deto ne znam sashto ne si go razbral.Pitat te ne ot ljubopitsvo a ot vejlivost(ta tova tam s pasaneto na trevata e off-topic).Taka che i ti projavi vejlivost kam tiah v otgovora. :lol: :lol: :lol:
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Заключено