Предупредете роднините си в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Предупредете роднините си в България

Мнение от Nalex »

Измамници обикалят роднините на емигриранти в България и излизат със следната версия:"Аз съм приятел на Данчо.Той ви праща много поздрави.Познаваме се от Канада.Той ми дължи 46 лв. и ми даде вашия адрес и ми каза да мина да си ги поискам от вас".В повечето случаи въпросните хора, зарадвани, че получават хабер от скъпите си хора, доверчиво плащат посочената сума.Интересно, че измамниците цитират обикновено една и съща сума- 46 лв.
Много бих се радвал, ако тия моруци ги посрещне някой с букет от батерии в мутрата.Лошото е, че избират най-често за жертви на измамите си пенсионери на по 70-80 год.Говори се, че бандите имат информатори почти във всеки блок.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

това за кой град става въпрос? бреййй, опасни сме. и как така научават, аз примерно на никой съсед не съм казал къде съм, то е видно че ме няма, ама едва ли някой се досеща че съм в чужбина и че съм натрупал "големите" пари. всеки си мисли кат си там си забогатял приказно, ха ха :D
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

По-миналата година една седмица след като си заминах от Бг, обраха апартамента на майка ми... Ама виж, тоя номер е нов.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Аз лично това съм го чела преди повече от година. Не помня дали тук във форума или някой беше дал линк към такава статия, но то няма и значение. Колкото и стара да е информацията, винаги е възможно това да се случва. Спомням си, че още тогава като го четох, предупредих свекърва ми да не дава пари на никой, без да е говорила с нас (макар че ние бяхме още в самото начало на процедурата).
Пазете се :roll:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Re: Предупредете роднините си в България

Мнение от nibis »

Nalex написа:Измамници обикалят роднините на емигриранти в България и излизат със следната версия:"Аз съм приятел на Данчо.Той ви праща много поздрави.Познаваме се от Канада.Той ми дължи 46 лв. и ми даде вашия адрес и ми каза да мина да си ги поискам от вас".В повечето случаи въпросните хора, зарадвани, че получават хабер от скъпите си хора, доверчиво плащат посочената сума.Интересно, че измамниците цитират обикновено една и съща сума- 46 лв.
Много бих се радвал, ако тия моруци ги посрещне някой с букет от батерии в мутрата.Лошото е, че избират най-често за жертви на измамите си пенсионери на по 70-80 год.Говори се, че бандите имат информатори почти във всеки блок.


Да разбирам , 4е икономи4еската ситуацията в БГ се подобрява , щом пенсионерите си позволяват да дадат 46 лева на непознати хора . Нещо тия хора не са ли 4ували за интернет , телефон . Врьзката с твоя роднина Канада или БГ става за секунди . Горките хора !!!
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Ба мааму верно ли бе. Ша падна. То бива изобретателност ама чак пак толкова. И наистина е странно че това може и да проработи при някой :(
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Требва да има балъци,за да живеят тарикатите,но е грях стари хора да ги прецакват така,Мамата им е.........м :)
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

naskoflex написа:Требва да има балъци,за да живеят тарикатите,но е грях стари хора да ги прецакват така,Мамата им е.........м :)
това ми напомня за един мноо гаден виц.
Двама затворници в секцията за убийства си говорят
-Брато, ти за кво си тука?
-Ми за далавера.
-А стига бе, как така. Тука се лежи за убийства.
-Бе това е далаверата- утрепах една бабичка за 10 лева.
-Ти на тва далавера ли му викаш.
-Ми да- една бабичка-10 лева, 2 бабички-20 лева...10 бабички 100 лева...
-Ееее, това вече е далавера :shock:
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Не ми се струва много правилно да се обвиняват жертвите на едно престъпление, а не извършителите на последното.На мен пък ми се струва напълно нормално 80 годишен Бг пенсионер да не ползва интернет и да не може да се обади до Канада, например.Най-малкото заради часовата разлика.Уверявам ви номерът никак не е изтъркан, а е доста актуален и се прилага с успех във всички градове на НРБ.
Последно промяна от Nalex на Пет Фев 18, 2005 3:38 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

i Az go 4etoh towa predi dosta wreme, mai w all.bg, i predupredih na6ite. I na men mi se struwa sawsem estestweno bg pensioner, swiknal da niama bor4owe, da gleda da se izdalji, 4e da ne stawa za rezil. Dobre sa go izmislili gadowete.
Обичам да преча
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Nalex написа: НРБ
Сакън 4ожум, недей дума тъй :D , всеки ден 4ета форума и 4увам, 4е нестата се били оправяли :roll: в бг и ти сега с това НРБ, пак ме върна на изходна позиция, сигурно е грешка де :D
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Да, много са се оправили нещата в Бг. Всички ги оправяли отвсякъде и навсякъде и по няколко пъти дневно. До пълно решаване на проблема със запека. Затова всички ходели замаяни от щастие и били перманентно в добро настрение. Особено пенсионерите кибернетици.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз това го пусках много отдавна във форумит и то следкато бабата на мъжът ми беше връчила 15 лева на един такъв идиот.
p.с. Градът е София.
тогава наистина го копирах от all.бг или имаше link,или не беше тоя форум.:lol:
Заключено