Montreal prez pogleda na ville de Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Re: Montreal prez pogleda na ville de Quebec

Мнение от niki_70 »

roni написа:Моята половинка го приема за лична обида и подигравка и казва че това е много сериозно изказване,което може да предизвика скандал.А аз му казвам,че нас няма кой да ни чуе.Та затова исках да разбера малко повече.Просто исках да видя кой от нас е прав.
Благодаря ти още веднъж. :wink: :beer:

Ей Рони, зависи как ще погледнеш на това изказване.Погледнато в контекса, това е изказване което показва съпричастност към проблемите на имигрантите.Ето тук Мария е написала :

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#66540

Ето ти и оригинала:

http://www.scom.ulaval.ca/Au.fil.des.ev ... llier.html
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

survivor написа:Anito, i na men Montreal mi haresva. Ama nyama da se lazhem - mrasotiykata si e mrasotiyka e si e dosta, osobeno v centara. I naistina ima nemalko sgradi i dazhe celi kvartali, koito ne zasluzhavat i den poveche da da stoyat nesaboreni. A laifa si e life, duma da nyama. To may kolichestvata na razvlecheniyata v edin grad e pravo proporcionalno na mrasotiyata. No si obichayte i uvazhavayte i vasheto gradche, zashtoto e mnogo chisto i hubavo (govorya za centara).
E, da be, ima si mrasotiika i grozni sgradi (no gledam, 4e se raaboti po waprosa), no na men ne za neia mi be6e dumata, za za 6arenia narod. W na4aloto biah dowolna, 4e tuk niama takiwa, no sega towa be6e edno ot ne6tata, koito mi haresa w Mtl. To celiat grad e edno goliamo COFI be :roll: Po4uwstwah se, wse edno 4e sam otli4ni4ka po frenski :lol: Ne 4e sam se skasala da goworia, no wse pak... Naprawo kato mai4in ezik go po4uwstwah :lol:

No nai-hubawoto... ulica Cresent no6tem, oooo, super...
Обичам да преча
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

anito написа: E, da be, ima si mrasotiika i grozni sgradi (no gledam, 4e se raaboti po waprosa), no na men ne za neia mi be6e dumata, za za 6arenia narod. W na4aloto biah dowolna, 4e tuk niama takiwa, no sega towa be6e edno ot ne6tata, koito mi haresa w Mtl. To celiat grad e edno goliamo COFI be :roll: Po4uwstwah se, wse edno 4e sam otli4ni4ka po frenski :lol: Ne 4e sam se skasala da goworia, no wse pak... Naprawo kato mai4in ezik go po4uwstwah :lol:
No nai-hubawoto... ulica Cresent no6tem, oooo, super...
Ei tyka ve4e sme na edno mnenie. I na men to4no za tova mi haresa Montréal. Niama grimasi 4e govori6 dryg ezik, kakto i demonstrirane na prenebrejenie... Ne se 4yvstva6 razli4en i nejelan ....
A tova 4e mrusotiata si ia ima spor niama ....
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

E, na Crescent si e super. I ne samo tam. Ami hayde togava, idvayte nasam, pak v Quebec shte hodite samo kato turisti kato men i shte vi haresva. Mezhdu drugoto, ako nyakoy stoi v grad Quebec zaradi po-niski taxi v unito, mislya che za cyalata provinciya sa ednakvi.

[quote="anito"][
E, da be, ima si mrasotiika i grozni sgradi (no gledam, 4e se raaboti po waprosa), no na men ne za neia mi be6e dumata, za za 6arenia narod. W na4aloto biah dowolna, 4e tuk niama takiwa, no sega towa be6e edno ot ne6tata, koito mi haresa w Mtl. To celiat grad e edno goliamo COFI be :roll: Po4uwstwah se, wse edno 4e sam otli4ni4ka po frenski :lol: Ne 4e sam se skasala da goworia, no wse pak... Naprawo kato mai4in ezik go po4uwstwah :lol:

No nai-hubawoto... ulica Cresent no6tem, oooo, super...[/quote]
Гост

Мнение от Гост »

Малко да разбуня духовете сутрешка :)
Който е забравил какво е мръсотия и грозни сгради да се върне малко в големите градове в Европата (да не си помислите, че съм изключила България :oops: ). Тъй че Монреал направо ми се видя чист и спретнат, та и сградите все повече ги харесвам след 4 месеца опреснителен туризъм 8) Торонто също.

Но не забравяйте "банлиютата" - има направо кошмарни, съперничещи си с Филиповци и Столипиново (и тези в Канада, както и тези в Европа).

За монументи и исторически забележителности няма да говорим - едва ли някой си е въобразявал, че в Канада са повече отколкото на стария континент. Но пък в Квебек града-голяма има достатъчно за цяла Северна Америка :lol:

А иначе Отава е приятно селце :wink: , но чак пък за живот ....

Ей, квебекчани-българани :) , обичайте си града - той е ваш ! И да не се забравя - всеки човек има избор и това е най-хубавото тук и там и където и да било. :wave:
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

survivor написа:To may kolichestvata na razvlecheniyata v edin grad e pravo proporcionalno na mrasotiyata.
mda... a също по мои наблюдения за Европа вайи и приказката, че колко си по на юг толкова езикът е по-звучен, организацията и реда намаляват:)

да има и в Монтреал мрасотии и грозни сгради, но както и Омби е казала - нищо различно откъдето и да е посвета що се отнася до големи градове! Доброто е, че има къде да се отиде и човек съвсем спокойно може да се поизолира от нечистотиите!

за езера и паркове - те и тук са доста Алина, просто не си ги видяла явно.

занощшния живот, ресто, барове, social life... мисля, че който каже нещо тразлично - не е много на ясно какво е Монреал!

И като е почнато с лични предпочитания... аз примерно не бих могла да живея както аз си живея в малки градчета като Кебек и Отава.. та всичко е предпочитания :)

хайде със здраве!
Последно промяна от sara на Пет Ное 05, 2004 1:12 pm, променено общо 2 пъти.
simon
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Юни 27, 2004 9:46 am
Местоположение: Quebec
Обратна връзка:

Мнение от simon »

Ei kakvo mu e tolkova loshoto na Quebec-sity?Viarno 4e e maluk no puk koito e sviknal da givee v po spokoina sreda shte mu haresa.I na men Montreal ne mi haresva ,no i Sofia sushto prosto zashtoto ne obi4am vsi4kata tazi bluskaniza ,zadrustvania ,mrusotia:wave2: i izobshto vsi4ko e tolkova iznerviashto.No koito si e sviknal na givota v Sofia i Montreal shte mu haresa.A tova 4e Quebec e grad malko evropeiski tip i dosta 4ist ,go kazvat mnogo hora koito ne giveiat tuk i opredeleno im haresva v sravnenie s Toronto ,Otava ,Montreal.
A za selo ne sum suglasen,zashtoto v zentralnata 4ast na grada givota kipi s pulna sila.A tova 4e kvartyalite sa mnogo tihi i spokoini moge prosto da ni radva a ne da ni navegda na misulta 4e giveem v selo.A za zabavlenia mesta ima kolkoto iskate stiga da ste imali vuzmognost da gi posetite,diskotekite sa dostupni za vsi4ki i ne e tolkova skupo i moge da se veselite kolkoto si iskate i kakto si iskate bez na niakoi da mu pravi vpe4atlenie tova.Ponege se pribiram ot rabota sled 24 4asa ,moga da vi kaga 4e noshtnia givot po nikakuv na4in ne se razli4ava ot tozi koito se vodi v Bg,i tuk zavedeniata i kafetata sa pulni sled polunosht .Taka 4e ako nikoi ne e izlizal po tezi mesta ne triabva da tvurdi 4e tuk e pulna skuka.A tova 4e si emigrant na nikoi ne pravi vpe4atlenie,viarno 4e tuk sa malko losho nastroeni kum emigrantite no ne vsi4ki sa taka osobenno ako rabotish izvestno vreme s mesni shte razberesh 4e ne sa nikak loshi malko sa prosti no ne vsi4ki.No tova se dulgi na givota koito vodiat a i nie ako biahme vodili tehniat givot i nie shtiahme da sme sushtite kato tiah.Ve4e imah vuzmognost da rabotia na 4 mesta i moga da kaga 4e tuk te uvagavat mnogo osobenno ako si vurshish rabotata i na vsi4kite mesta sum rabotil s emigranti i vsi4ki gi uvagavat ne zavisimo kakuv si po narodnost.I tuk vsi4ki kato svurshat rabota izliazat i se veseliat ,izobshto po nishto ne se razli4avat ot nas .No mnogo e vagno pri kakvi hora shte popadnesh,zashtoto to4no zaradi tova mnogo ot bg -ta tuk sa mnogo zle nastroeni.No v obshti linii grada si e hubav a i sta4kata svurshi :krila: taka 4e givota produlgava no sega ve4e v bialo.
Ako spazvash vsi4ki pravila,gubish zialoto udovolstvie.
Аватар
Shtono
Мнения: 191
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:52 am
Местоположение: ON
Обратна връзка:

Мнение от Shtono »

simon написа:No tova se dulgi na givota koito vodiat a i nie ako biahme vodili tehniat givot i nie shtiahme da sme sushtite kato tiah.
Ох притесних се за тези хора !:shock: Я опиши какъв живот водят че много кахърно ми звучи
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ombi, kak ne te e sram da narechesh nacionalnata stolica na Canada selce?! :lol:
Maytapat nastrana, no kato socialen jivot Ottawa e dosta nazad ot Montreal. Samo che si ima drugi predimstva i az lichno ne iskam da jiveyav drug grad :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Simon, kasmetlia si. Tam, kadeto az sam rabotila, ne izlizat sled rabota da se 4erpiat. Ne 4e men ne me wikat, ami i te ne hodiat, a ina4e sa gotini: maitapi, laf na rabota, no... dotam.
Za grada: ne kazwam, 4e niama zabawlenia ili zawedenia, naprotiw, znam, 4e ima dosta, makar i da ne gi poznawam dobre, no za men ne moje da se srawni s atmosferata na ul. Crescent.
Haresvam ville de Quebec za edni ne6ta, Mtl za drugi, ne gi protiwopostawiam.
Обичам да преча
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Поздрави приятели :lol: :lol:

Ох, Омби, мъка ми е да го кажа, но нямаш и на представа колко си права :lol: :lol: :lol:

Тея дни ми се наложи да се поразходя из Отавските потайности(смятай Китайския квартал), та се нагледах на грозни и депресиращи гледки и тук. Ужас. И едва като си вървях по моята улица и най-вече се прибрах в къщи, се успокоих(малко).


А колкото до селцата, ами аз съм от провинцията, от едно селце наречено Пловдив, и шумът на Големия град не го понася нежната ми филибелийска(отгоре на всичко и туристическа :lol: ) душица. А по барове и без друго не ходя, падам си по битовия...терен и по пикниците и нощните разходки и дзяпкане на залези :lol: така че ... социалният живот като фестивали и подобни мероприятия в Отава ми стига .

Общо взето, има отвратни сгради и цели квартали които , както казва Сървайвър, действително си плачат за събаряне. И за съжаление това е все в централната част на градовете.

Та си мечтая тея дни, как ще си купя едно теренче, и ще си построя една къщичка от еко тухлички Итонг, ако тук изобщо познават това понятие, и не мечтая за биде, ами за прозорче в банята..., за нормална кухня, нормален хол... абе все за прозаични неща... :lol: :lol:
Alina
Заключено