Burokraciata v universiteta Laval

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Burokraciata v universiteta Laval

Мнение от ivandi »

Predi poveche ot mesec si podadoh dokumentite v Laval. Na purvo miasto posochih maitrise genie aerospatial i na vtoro baccalaureat en informatique.

Vchera poluchavam e-mail ot rukovoditelia na programata za maitrise genie electrique s vapros kakvi sa mi interesite v tazi oblast. Nedoumiavast mu se obadih i mu kazah che vuobste ne sum podaval dokumenti za tova, a toj mi kaza che dosieto mi bilo na buroto mu.

Dnes razbira se otidoh da vidia na miasto kakvo stava. Sled kato me prehvurliaha kakto si mu e reda ot staja v staja, nakraja namerih edna dama, kojato ne moja da me ubedi che problema mi e v kompetenciata na niakoj drug i blagovoli da vidi kakvo pishe v dosieto mi. Napravo se shashna kato vidia che tam ot vuzmojno 2 programi ima 3:
1.maitrise genie electrique
2.baccalaureat en informatique
3.maitrise genie aerospatial

Kak se e poluchilo tova ne e iasno i zasto sled kato sa reshili che naj me interesuva genie electrique, pone ne sa slojili na 2-ro miasto genie aerospatial. Niakoj ste kaje che e sluchajna greshka. Ama az nali sum si predubeden kum kebekarite si mislia che poneje za genie aerospatial ne mogat da kandidatstvat chujdestranni studenti niakoj mesten patriot e reshil che i tezi navleci sus sertifikatati za selekcia susto mogat da otpadnat.

I kakto si mu e reda naj rano sled edna sedmica moga da proveria dali sa opravili kashata.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

знам че при метриз трябва супервайзор и когато досието ти обиколи всички потенциални вайзори, те си те избират. според мен би трябвало предварително да се говори с определен човек от катедрата който да се съгласи да те поеме, щото така ако чакаш те да те насочат току виж са те приели мед сестра при Жой или кандидат М.Д. при мен :wink:
но и не разбирам защо не си кандидатсвал направо за PhD ами ще повтаряш метриза :?:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Az si pusnah dokumentite sled razgovor s vaprosnia supervisor. Ne razbiram zasto triabva da me nasochvat i prehvurliat. Az sum posochil kakvo iskam, te triabva da kajat stava ili ne stava, inache si e napravo pazarluk. A PhD-to mi se struva neumestno za momenta. Sled nego triabva da ostanesh v universiteta, stoto za rabota si mnogo uchen. A veroiatnostta da se vredish v universiteta kloni kum 0. Az i za aerospatial-a staiah da zapisha BAC ako imashe.

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:roll: Аз пък съм все още убедена,че по-голяма бюрокрация от UdeM няма! Ако в Лавал е подобна организацията, мога от опит да ти кажа,че всичко тепърва ти предстои.
Преди да ми примемат документите и да ме насрочат на изпит, 2 пъти получавах отказ с последващо одобрение без да има каквато и да било промяна в досието ми. :? Бъркотията е невероятна-предполагам заради огромното количество студенти, но това пак не ги оправдава...
Ама това са още "цветчета"."Ягодките" тепърва идват със началото на следването... :lol: И колкото повече напредва времето,толкова по-зле ми се струва...
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Re: Burokraciata v universiteta Laval

Мнение от niki_70 »

ivandi написа:Predi poveche ot mesec si podadoh dokumentite v Laval. Na purvo miasto posochih maitrise genie aerospatial i na vtoro baccalaureat en informatique.

.
Na men puk mi e interesno kak kandidatsvash ednovremenno za master i za baccalaureat ?Po prinzip prozedurite sa korenno razlichni, komisiite koito razglejdat molbite sushto, daje i molbite koito sum vijdal sa razlichni.I много разнообразен избор.Най-добре избери нещо свързано с професията която вече имаш.Направи един mise a jour na poznaniata si.I e po-dobre bac.Rabotodatelite se interesuvat nai-veche kude ti e napraven toi.Iasno zashto. :lol: Za baccalaureat en genie aerospatial nai-dobre e politehnikata v Montreal.Imat obvurzani stajove v Bombardier, izobshto dosta si gi kutkat.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Aaa, v Laval ne e taka. Molbite sa ednakwi, razli4na e samot azi za swoboden student. I moje6 da si pi6e6 niakolko izbora (zabrawih to4no kolko) nezawismo za 1 ili 2 cycle i da bade6 priet waw wsiaka ot programite. Posle re6awa6 w koia se zapiswa6.
Ivandi, burokraciata w Laval naistina e super (ne znam kak e w drugite uni), nai-dobre e neprekasnato da se interesuwa6 koe dokade e, osobeno ako ti se pozabawi otgowora.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

Dobre de, za graduate degree program ne vi li iskat preporyki ot bivshi prepodavateli?V Montreal universitetite si imat daje spezialni formuliari koito vyrviat zaedno s molbata i koito repondants triabva da vurnat lichno na Universiteta.Za UdМ daje znam che te priemat samo v edna programa ot posochenite, bez pravo sled tova da izbirash.
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Tuk e sustoto, ima formuliai i samoadresirani plikove. Na formuliara ima fish, koito se izprasta na kandidat studenta, a samia formuliar napravo v universiteta. Az poluchih fishovete oste predi poveche ot dve sedmici, no oste ne moga da razbera dali v universiteta sa poluchili formuliarite i dali sa gi prikrepili kum dosieto. Otkachena rabota.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

niki_70 написа:Dobre de, za graduate degree program ne vi li iskat preporyki ot bivshi prepodavateli?
Iskat, kak da ne iskat, samo 4e formuliarat e uhificiran i w zaw. ot towa za kakwo kandidatstwa6 popalwa6 i saotwetnite kareta, i ako triabwa prilaga6 i preporakite. Daje ima pole za temata na razrabotkata, koiato 6te prawi6.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Dobre do6al v otbora :wink: A da, az sa6to mislia 4e niama ni6to slu4aino, osobeno kato vidat imeto ...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Гост

Мнение от Гост »

За статистиката само да отбележа, че аз никога не съм имала бюрократични спънки за каквото и да е в университета. Нито загубени документи, нито неточно изпълнени молби, нито грешни данни и т.н. каквото ви хрумне. Всичко си попълних по интернет, после за 5 минути си подадох документите /нямаше и толкова/, спазих изискванията с препоръките, които си пристигнаха навреме и бях приета съвсем нормално, без да се чувствам дискриминирана заради името си. От курс около 70 човека само 3 сме имигрантки. Не само нямам проблеми с бюрокрация в университета, но ако случайно аз допусна грешка си имам една прекрасна "орисница", която се грижи специално за мен - обажда ми се по телефона, пуска ми мейли да се поправя навреме или направо задържа нещо, за да мога да го прегледам пак. Мога да продължа с примерите, стига да искате. Може да смените Лавал с Университета на Монреал, аз гарантирам за бюрокрацията :wink:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Az mislia, 4e ne e zaradi imeto, te prosto taka si rabotiat. Az sa6to niamah nikakwi problemi po priemaneto, daje hora, kato tezi w programata mi riadko sam sre6tala, w smisal da me nasar4awat tolkowa. No poznawam takiwa sas zagubeni molbi, zabaweni i t.n.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

I az moga da kazha, che otkam organizaciyata ne sam imala nikakvi problemi v unitata. Maximalno mnogo neshta stavat po Internet, pesti se mnogo vreme.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Аз ли нещо не разбирам я обяснете.
Как така всички си подавате документите по интернет бе?
Ами нали искат дипломи, сертификати, препоръки, акт за раждане и сандокус работи още. Как ги пращате по интернет много интересно. :oops: :oops: :oops:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Formulyarite po Internet, dokumentite po poshtata.
Заключено