Quebec City resident

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

JOY написа: Иглика отиде и остана очарована...Сега я чакам да направи сравнение с Париж...хайде с Дижон поне,ама...нещо пак я няма... :(
Niama nujda da chakash. Az sum bila v Paris. Kakvo sravnenie be !!!?????
Kak niakoj se osmeliava da sravniava Paris s drug grad?

Proslovutia evropejski grad /Quebec/ se izcherpva s niakolko stari kamenni kusti ama ot grozni po-grozni i edno chateau deto vse nego slagat po kartichki i reklamni materiali, a i parlamenta deto spored mestnite e po-hubav ot tozi v Otava.
Ama te ot kude znaiat, stom kato povecheto hora ne sa hodili po-daleche ot Montreal.

Ama kojto dojde da vidi Quebec kazva che takuv krasiv grad ne e vijdal nikude v Canada. Napravo sum otchaiana, ako tova e naj-krasivia grad v Canada.......
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

za sara - znam che poznavash hora deto rabotiat v quebec i to ne s perfekten frenski:D
ako ne biah zapochnal da ucha, dosega 100 da sqm se premestil v montreal, za sqjalenie maria e prava :( i to ne za tova che e selo, a che sa si nacionalisti. onzi den imashe anketa na mongrain po tqs 80 % ot glasuvastite kazaha che quebec city ne e gotov da posresta imigranti.

nacionalizma e pravoproporcionalen na posokata sever, ako si v chicoutimi imigrant ...ole-male :? tam i monrealci se chuvstvat chujdenci - razkaza mi go edin kolega roden v monreal i pravil stage v roberval. :roll:
zatova zaminavam pak za ontario... :beer: :beer: :beer:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

bis написа:
JOY написа:
Proslovutia evropejski grad /Quebec/ se izcherpva s niakolko stari kamenni kusti ama ot grozni po-grozni i edno chateau deto vse nego slagat po kartichki i reklamni materiali, a i parlamenta deto spored mestnite e po-hubav ot tozi v Otava.
Ama te ot kude znaiat, stom kato povecheto hora ne sa hodili po-daleche ot Montreal.

Ama kojto dojde da vidi Quebec kazva che takuv krasiv grad ne e vijdal nikude v Canada. Napravo sum otchaiana, ako tova e naj-krasivia grad v Canada.......
Az sam bil v 8 ot 10 provincii na Canada i sashto spokoyno moga da kaja, che za men Quebec City si e nay-krasiviyat grad v Canada! I malko sled nego e Ottawa. :wink: Za parlamenta, tuk veche kebekarite ne sa poznali, shtoto nacionalniyat parlament v Ottawa si e Number One! 8)
No, se chudya kak moja da kajesh, che kamennite kashti v Quebec City sa "ot grozni po-grozni"?! :? To, vyarno, che si e vapros na vkus- kakto kazalo kucheto predi da se oblije pod opashkata- ama chak pak tolkova ot grozni po-grozni. Ne mi priemay komentarite kato zayajdane, nishto lichno, zashtoto naistina mnogo te uvajavam, ama mnogo subektivno mi se struva mnenieto ti. Pusni malko snimki na "groznite kamenni kashti" da gi vidyat tezi, koito ne sa bili v grada.

Kolko sa grozni te, kato teya?
Изображение

Ili kato tova?
Изображение

A, moje bi govorish za tova?
Изображение

Eto i oshte snimki ot tozi grad, koyto da ne si pomislite, che e neshto koy znae, kakvo, neeeee, slushayte Bis. Eto vi oshte dokazatelstva kolko e "grozen" la ville de Quebec i Montreal tuk:

http://www.planetware.com/photos/PHCDNQU.HTM

La Ville de Quebec e chudno kraisiv grad spored men, a neka vseki reshi za sebe si dali e grozen! 8)
Последно промяна от Canuck на Пет Окт 22, 2004 11:34 pm, променено общо 2 пъти.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Mezhdu drugoto observatoire osven observatoria znachi i nabljudatelnica. Davala sam pari za da se kacha na "nabljudatelnicata" na kulata v Toronto, na sashtata na kulata na Olimpiyskiya muzey v Montreal, e za sashtata v Quebec ne sam plashtala, zavedoha ni ot COFI. No mi beshe priyatno i intesesno da go vidya. Prodalzhavam da mislya che vazpriyatieto zavisi predi vsichko ot naglasata. Lichno na men centara na grad Quebec mnogo mi haresva, razbira se gledam s ochite na turist, a ne na imigrant. Tam obache ne bih otishla da zhiveya, nezavisimo kakvi reklamni prezentacii mi pravyat.



[quote="ivandi"]
Edin den ni kazvat che otivame v observatoriata. Suotvetno vsichki mislehme che ste vidim teleskop, zvezdi, nesto kato planetariuma vav Varna. Ne poznahme. Kachihme se na poslednia etaj na edna ot malkoto visoki sgradi v grada i tam excurzovoda ni obiasniavashe koj pokriv na koja sgrada e i se opitvashe da ni ubedi che platata, koito vijdame vsustnost sa planini.

Cheers :beer: :beer: :beer:[/quote]
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Canuck, хубави са снимките, няма спор, ама сега мога да те залея с не по-малко красиви снимки от Пловдив - любимия ми град, Русе - родния ми град, Копривщица, Варна, Несебър, Созопол и т.н. и т.н. Така че... :lol:
To Live Is To Die
Botzo

Мнение от Botzo »

St.Anger написа:....ама сега мога да те залея с не по-малко красиви снимки от Пловдив - любимия ми град, Русе - родния ми град, Копривщица, Варна, Несебър, Созопол...
Е да спор няма ...... ама нали сравбявахме Париж с Квебек :wink:
Гост

Мнение от Гост »

Не съм много философски настроена, за да правя сравнения между градовете, но искам да направя удоволствие на Поля :D Не се отричам от думите си, нито от прекрасните си впечатления за град Квебек. Да уточня само, че съм била три пъти в града /общо 5 дена/.

Вярно е, bis, че не могат да се сравняват мегаполиси с малки градчета от ранга на квебекската столица, но всеки град си има своето очарование, стига да можеш да го видиш. Париж е неповторим, едва ли съществува такова чудо на друго място под слънцето, но не мисля, че някой от нас си е правил илюзиите, че отива във "Париж № 2". И с Дижон не мога да сравня Квабек, въпреки че броя на населението е приблизително еднакъв. Франция е една, Канада - съвсем различна. Но само, който си затваря очите и пълни сърцето си със злоба не може да види хубавите работи около себе си. Разочарована си, но не от урабанизацията, нито от чистотата и постройките на живописната квебекска столица. Върни се към първите си постинги в архивите на този форум и ще видиш ... това е едно недоволство, което произтича от самата теб. Така е с всички ни. Сърдим се на самите себе си.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ama zashto tryabva da se protivopostavyat? I na men Plovdiv mi e ljubimiyat grad, ama tryabva li vsichko ostanali da mi izglezhdat grozni?

[quote="St.Anger"]Canuck, хубави са снимките, няма спор, ама сега мога да те залея с не по-малко красиви снимки от Пловдив - любимия ми град, Русе - родния ми град, Копривщица, Варна, Несебър, Созопол и т.н. и т.н. Така че... :lol:[/quote]
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Samo, che ima edna podrobnost, St. Anger, az nikoga ne sam kazval, che Plobdiv, Nesebar i Varna sa grozni gradove. :idea: Samo tvrdya, che i la ville de Quebec e krasiv grad. :lol: Drug e vaprosat, che e palen s tapi fanatici, koito gledat na krv, kato chuyat angliyska rech i az bis ya razbiram zashto y e krivo, pri polojenie, che postoyanno ya kovat i y narushavat pravata. No, tova ne oznachava, che tryabva da ne vijda krasivoto v grada. I az kato otidoh v grada byah besen, che kanadskite znamena sa deficit i kvebekskite sa nay-visoko i kolko prosti fianatici ima iz toya ville de Quebec, ama tova ne oznachava, che tryabva da si zatvaryam ochite i da ne vijdam gotinite postroyki v prekrasniya star grad. Ne kazvam ,che e po-krasiv ot Paris ili Dijon, shtoto ne sam bil nito v edin ot dvata, prosto kazvam, che i Quebec City si e krasiv grad.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

survivor написа:Ama zashto tryabva da se protivopostavyat? I na men Plovdiv mi e ljubimiyat grad, ama tryabva li vsichko ostanali da mi izglezhdat grozni?
Точно! Напоследък взех да се дразня от постинги от типа калко е грозна България и колко е красива Канада! Скоро гледах едни снимки от Ливан, ... останаха ми очите! Страхотни гледки! Та всяка страна си има красотите, дори на България са й в повече! :wink:
To Live Is To Die
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

survivor написа:Prodalzhavam da mislya che vazpriyatieto zavisi predi vsichko ot naglasata. Lichno na men centara na grad Quebec mnogo mi haresva, razbira se gledam s ochite na turist, a ne na imigrant. Tam obache ne bih otishla da zhiveya, nezavisimo kakvi reklamni prezentacii mi pravyat.
Taka e sled niakolko meseca prestoj tuk naglasata, a suotvetno i vuzpriatiata se promeniat. Po edin nachin se vijda grada purvata sedmica, kogato vse oste se izjiviavash kato turist i po drug kogato osuznaesh che ti se nalaga da jiveesh tuk. A sgradite na jivo dalech ne izglejdat tolkova krasivi kakto na snimka. Obiknoveni stari kusti.

Kolkoto do znacheniata na dumata observatoria. Viarno che znachi i nabludatelnica. Drazni nachina po kojto ti predstaviat nestata. Javno smiatat che idvame ot kirpicheni kolibi i kato ni povoziat na asansior ( to verno che tuk si e atrakcia, sresta se samo v golemite sgradi ) i ni pokajat grada ot visoko triabva da onemeem ot zahlas.

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Canuck написа:Samo, che ima edna podrobnost, St. Anger,
Прав си, overreacting... :beer:
To Live Is To Die
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

St.Anger написа:
survivor написа:Ama zashto tryabva da se protivopostavyat? I na men Plovdiv mi e ljubimiyat grad, ama tryabva li vsichko ostanali da mi izglezhdat grozni?
Точно! Напоследък взех да се дразня от постинги от типа калко е грозна България и колко е красива Канада! Скоро гледах едни снимки от Ливан, ... останаха ми очите! Страхотни гледки! Та всяка страна си има красотите, дори на България са й в повече! :wink:
Като бях в България пред народният театър имаше изложба на снимки на Бейрут по време на войната и как са възстановили града след това. Наистина страхотен град (поне на снимки),но съм го чувала и от един български архитект който е работил там преди войната.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Canuck написа:Drug e vaprosat, che e palen s tapi fanatici, koito gledat na krv, kato chuyat angliyska rech
Taka e. Tova moje ta te nakara da mrazish i naj krasivia grad. Veche ne govoria angliiski. Loshoto e che sega, sled kato ponaznajvam frenski polojenieto ne se promeni. Pak me gledat na kruv, prosto zastoto govoria s akcent. Sled 6 meseca sred goreposochenite ot Canuck fanatici vsichko mi se struva protivno. Krasotata na edin grad ne se izmerva samo s arhitekturata.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hm, znae li chovek, moje bi vie ivandi i bis imate pravo da vijdate grada prez cherni ochila, kato se sblaskavate vseki den s podobni problemi... :roll: Vse pak, az sam samo turist, idvam wow-kam kolko e gotino v stariya grad i se vrshtam u doma v Ottawa... Abe, vie shto ne se premestite tuk v Ontario be? We speak English here, no kidding! :lol: :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено