Видове квартири?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Видове квартири?

Мнение от anito »

Взимам повод от една съседна тема, ако се е писало преди тук, теглете ми една и ми кажете да разровя архивите :lol:

Знам, че има някакви общински жилища, някакви кооперации, накакви програми за слаби доходи: за хора на социал, за работещи с ниски доходи и т.п. Кандидатства се с разни молби, със записване в списъци, с интервюта и т.н.
Моля ако има запознати, да ни светнат по този въпрос: видовете програми, за кого се отнасят, как се дореждаш?
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Айде бе, никой нищо ли не знае? Или просто всеки се прави на тапа, че да не научат другите?
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Zdrasti Ani
tri vida sa jilistata.
Naj-eftini sa obstinskite, no triabva da si jivial 12meseca v Quebec za da podadesh molba. Drugite sa vidove kooperative.

Naj-tochna inf. mojesh da poluchish ot Kanita ot multietnicheskia centur. Pri neia ima formuliari i tia obiasniava vsichko. Az lichno na tozi etap znam samo tova.

Dano da sum bila pone munichko polezna.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Анито,има го и едното и другото...
Има голяма вероятност просто да няма във форума живеещ в подобно жилище (знаех за един човек,но той май отдавна не влиза тук или поне не взима участие).Аз имам бегла представа. Знам,че има 2 вида подобни жилища. За едните ще научиш в CLE-то или там където дават социала. Виждала съм там брошури с разяснения. Не помня как се наричаха, но си имат название някакво...Също не знам за каква категория хора се отнасят и как се кандидатства,но там ще ти разяснят ако те интересува. Другите жилища, за които споменах...май не знам от къде би могла да научиш... :roll: Те са собственност на някаква кооперация или фирма и част от заплащането на наема им се субсидира от държавата. Самият наем е нисък, минус субсидираната част и се получава направо смешна цена. За тях не се кандидатства по особен начин, никакъв ред, формуляри и т.н. Просто отиваш в самата кооперация и следиш когато се появи свободно такова с подмазване на консиержа за да ти запази евентуално...Така процедираха мои познати. :roll: Всъщност,не мога да кажа точно каква е разликата между едните и другите жилища и има ли въобще такава. Познатите ми твърдяха,че това не били същия вид соц. жилища, които се предлагат в социалното...
Обикновенно един настани ли се в такова жилище, ревниво пази информацията за свои близки и приятели, затова много не се надявай да получиш инфо от извора ако нямаш приятели, които да живеят в подобен апартамент.
На мен ми е интересно, Митето в Ласал не живее ли точно в онези блокчета, за които говоря? Хайде, Митко, разкажи на момичето!

Съжалявам ако ти давам много субективна информация само по слухове, :roll: но друга нямам!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

А,ето че bis малко преди мен е постнала инфо и до голяма част информацията ни се припокрива... Само че аз до тук знам само за 2 вида... :roll:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Мерси, Бис и Джой. И аз съм чувала за тия работи колкото вас горе-долу. + че има някакви други, пак общински, но за семейства, в които се работи, но доходите са ниски. За момента не съм се спретнала да се кандидатирам за такова жилище, затова и не съм се разровила сериозно. Взех повод от обявата на Хемоглобин, защото мисля, че това е много полезна информация за много хора и защото си мисля, че тя се пази много ревниво (както и ти, Джой, го казваш). Та исках да провокирам малко форума, да видим доколко сме готови да подадем важна информацййка на незнаещите :wink:
Айде да видим дали утре ще има раздвижване...
Заключено