За взаимоотношенията между българите в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Triabva da se obi4ame i ta4im.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Трябва да се разбираме, да се уважаваме и да се стремим да се обичаме!
Жалко, че когато стане въпрос не само за приказки, а за действие, се наблюдава голяма деронискогназиция!
А, и да се усмихваме по-често!
:D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Roza написа:..........най-естественото нещо е да се измъкнем тихомълком от уговорката,която не ни изнася без никакво обяснение.........
Е точно това не мога да понасям - и най-мразя да ми кажат "няма проблем" - гарантирано изниква някой такъв.
Какво му е сложното да кажеш "Не" - просто отговор "Не" също е отговор и поне не губи времето и усилията на някого, не му създава напразни надежди и очаквания или най-малкото разбираш, че това, което искаш не става и търсиш друг начин.
Това е ясен и конкретен отговор - ама явно не за всички.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

fe_ya написа:
Roza написа:..........най-естественото нещо е да се измъкнем тихомълком от уговорката,която не ни изнася без никакво обяснение.........
Е точно това не мога да понасям - и най-мразя да ми кажат "няма проблем" - гарантирано изниква някой такъв.
Какво му е сложното да кажеш "Не" - просто отговор "Не" също е отговор и поне не губи времето и усилията на някого, не му създава напразни надежди и очаквания или най-малкото разбираш, че това, което искаш не става и търсиш друг начин.
Това е ясен и конкретен отговор - ама явно не за всички.
Не забравяй обаче, мила Фея, че когато една дама каже не, това значи може би; когато каже може би, това значи да, а ако каже да - значи не е дама! :D
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

IvHaydu - това спада към втората част на темата - тази дето се намира в "разни" :-)
Ама всъщност в гражданското няма да ти приемат отговор "Не" та и там май си е шмекеруване.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

fe_ya написа:IvHaydu - това спада към втората част на темата - тази дето се намира в "разни" :-)
Ама всъщност в гражданското няма да ти приемат отговор "Не" та и там май си е шмекеруване.
Всъщност, документите за граждански брак са готови преди церемонията, така че едно "не" не би предодвратило "сляпата неделя"... :D :D
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

деронискогназиция!
:shock: :shock: :shock:
търся ,търся в речника ,ама не мога да я намеря :lol:
ако може някой да ми преведе също и думата:
"хербефренни" :shock: :shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ето и една от мене:
дъмпер
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Любо-ти ми отне спокойния сън :lol: :lol:

обаче може би дампфер - заглушител ,потушител и т.н.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

nope, дъмпер, а джокерът е МГИ-то
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

THC написа:
деронискогназиция!
:shock: :shock: :shock:
търся ,търся в речника ,ама не мога да я намеря :lol:
ако може някой да ми преведе също и думата:
"хербефренни" :shock: :shock:
ako e na balgarski - sigurno znachi trevopasni...ili nehishtnici
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tany »

Hubava tema, Joy, pozdravi i ot men! Az dokato se vkljucha tja se izcherpala, no vse pak reshih da spodelja sobstvenite si vpechatlenia.
Nie ot kakto sme doshli popadame vse na usluzhlivi i priatni hora. Pyrvo v Toronto superintendent-ite ni bjaha bylgari i te ni dadoha mnogo polezna informacia v nachaloto. Naj-veche imahme moralna podkrepa prez pyrvite meseci na orientacia i tyrsene na rabota. S tjah si ostavame dobri priateli i tozi weekend shte se sreshtnem v Silgrey. Mezhdu drugoto kompanijata tam se ochertava da e ot 20tina bylgari :)
Kato se premestihme v Ottawa syshto se zapoznahme s njakolko bylgari, koito ni kazha mestnite "tajni". Kato naprimer ot kyde da si pazaruvame BG ljutenica, sirene i lukanka :) Dori se zapoznah s edna bylgarka ot foruma, kojato obache samo go chete sega. Za malko da se zapoznaja i s edno momche it tuk, ama toj javno se otkaza. Az ne se obizhdam, tova si e lichno negovo pravo.
Predi tri sedmici pyk tuk dojdoha edni bylgari da se uchat i s tjah se zapoznahme sled kato ustanovihme kontakt vyv foruma. I nie sega, kato malko po-stari v Canada, ot svoja strana spodeljame informacia s tjah.
V krajna smetka za man bylgarite v Canada sa si otzivchivi, no ne vsichki ostavat takiva sled po-dylyg prestoj tuk. Tova maj ne moga da si go objasnja oshte...
Pozdravi na vsichki vyv foruma!
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

Brei, 4e slojni dumi4ki izpolzuvat nekoi ora bre. I kko be6e "...detoksikazia li?..... :lol:
Каквото посееш това ще пожънеш! Каквото си надробиш това ще сърбаш!
Ако посееш сега ще пожънеш после!
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

I vse pak, mnogo e vajno da se uvajavame.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

THC написа:
деронискогназиция!
:shock: :shock: :shock:
търся ,търся в речника ,ама не мога да я намеря :lol:
ако може някой да ми преведе също и думата:
"хербефренни" :shock: :shock:
Думата "деронискогназиция" е специално създадена от мен и показва особено нежелание за действие в правилна посока при въвеждане на глобална координатна система с цел уеднаквяване и унифициране на направленията и съгласуване на корелационните моменти от достатъчно малък, но предварително известен и значим момент време.
Донякъде е противоположна на "ародискунтоменприсцепция", която дума не бих искал да обяснявам в този момент.
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено