Landry predvijda nezavisim Quebec do 5 godini- your comments

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

St.Anger, абсолютно сериозно, нито една коляма компания няма да остане тук, всеки си има план за евакуация, като някои ще се евакуират още преди да излязат резултатите, самото обявяване на референдум ще е голяма грешка и ще върне провинцията поне с 10 години назад... Квебек ще се превърне автоматично в най-бедната държава в северна америка и ще започне едно яко пропадане надолу...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

St.Anger написа:
speedy написа:Quebec получава от федералния бюджет повече пари отколкото дава.
Аз не съм навътре в нещата, но това звучи много съмнително, като се имапредвид начина на разпределяне на парите между провинциите и факта, че Кебек е една от най-богатите провинции.

В относителна стойност е точно така. Кебек дава към 21% от федералните приходи и получава към 24% от федералния трансфер към провинциите. В подобно положение са и другите провинции, с изключение на Онтарио, Албърта и Британска Колумбия.
St.Anger написа:
speedy написа:Така че въпросът, кой повече ще изгуби е риторичен.
Като е толкова ясен отговора, че чак и ти го знаеш, как така кебекарите продължават да искат да се отделят..?? Аа забравих, те понеже са по-тъпи от другите канадци затова не могат да схванат, че само ще изгубят :lol: .
Работа на политиците. Ако погледнеш пак какво съм написал, ще видиш че при отделяне на Кебек и двете страни ще изгубят. Кебек просто ще изгуби повече.


St.Anger написа:Ама хайде обяснете ми този парадокс: След като Кебек ще загуби от евентуално отделяне а Онтарио и другите няма да загубят, защо аджаба Кебек иска да се отделя, а Онтарио и Сие са против? :lol:
Това пък никога не е стояло като въпрос. Кебекските политици се борят само с федералното правителство, защото то раздава парите. Онтарио и Сие не са против - никой не ги е питал :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

az sam za - pisna mi da im slusham glupostite...da se otdeliat sega...sled 10 godini shte se moliat da gi vzemem, ama toia pat bez language police i bilingual crap

pisnalo mi e da plashtam na prevodachi samo zaradi tehtite glupavi prishtevki ne bilo litre mi litere ili neznam si kvo si
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Botzo

Мнение от Botzo »

Canuck написа:...Kakvo shte stane ako Canada si poiska tezi teritorii pri eventualno otdelyane na Quebec i provinciyata, pardon stranata Quebec ostane samo s teritoriyata okolo the St Lawrence River?!
Ami Canuck, kakvo bi stanalo ako Quebec drupne 6altera i ostavi tsiala Canada bez tok :wink: :wink: :wink: :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Botzo написа:
Canuck написа:...Kakvo shte stane ako Canada si poiska tezi teritorii pri eventualno otdelyane na Quebec i provinciyata, pardon stranata Quebec ostane samo s teritoriyata okolo the St Lawrence River?!
Ami Canuck, kakvo bi stanalo ako Quebec drupne 6altera i ostavi tsiala Canada bez tok :wink: :wink: :wink: :beer:
shte si vzemem ot manitoba i shte prestanem da prodavame na US.
Quebec needs Canada, Canada doesn't need quebec.
sa shte ni lokne IRA sled oshte 2-3 sporcheta :D
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Ей Боцо ,Боцо то Хидро Кебек да не е един прекъсвач на политиката?
като дръпнат шалтера на кого ще продават и кво ще ядат?
ами я по-добре кажи ,кво ще стане ако купувачите кажат-ние ще купуваме ток от САЩ ако не свалите цените?
И ей така да има дъмпинг от страна на брадърсите от юг...
то да не е кашкавал-режеш - ядеш :lol: :lol:
esto
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 11:20 am

Мнение от esto »

St.Anger написа:Ама хайде обяснете ми този парадокс: След като Кебек ще загуби от евентуално отделяне а Онтарио и другите няма да загубят, защо аджаба Кебек иска да се отделя, а Онтарио и Сие са против? :lol:
Otdelianeto na Quebec shte e ot interes na malka grupa hora. Kakto i izostanalostta na BG e v interes na podobna grupa. A goliama chast ot kebekarite sledvat tazi malka grupa zashtoto sa neobrazovani i ne mogat da si dadat smetka (za PQ se glasuva glavno po selata).

Federalite ne iskat da pusnat Quebec zashtoto e okolo 1/3 ot naselenieto na Canada i toest e seriozen pazar. Ako se otdeli shte postradat kreditnite reitingi na Canada zashtoto shte iztanee pazara. Osven tova (i moje bi nai-veche zaradi tova) shte postradat federalnite investitsii v Quebec zashtoto ikonomicheskite uslovia tem dramatichno shte se vloshat...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

KolioBalkanski написа: sa shte ni lokne IRA sled oshte 2-3 sporcheta :D
Iskam Kole ,iskam ma neshto ne mogem..Neznam shto :nenam:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Da, esto, prav si, povecheto separatisti sa dosta kuhi hora. A, inache tezi referendums-neverendums ne che shte dovedat do neshto drugo osven do problemi, shtoto e yasno, che Quebec nyama da se otdeli. Edinstvenata prichina az da ne iskam da se otdelya Quebec e, zashtoto obicham Canada i ya iskam cyala, no inache Quebec kato cyalo ne porajda nikakvi polojitelni chuvstva u men. I pak kazvam, ako se otdelyat da si vzemat teritoriite do 1912 godina.
Kato doydoh tuk im simpatizirah. Vinagi sam izpitval izvestna simpatiya i razbirane kam tova, che iskat da si zapazyat kulturata i ezika, no posle pochnaha da me draznyat s jalkiya si separatism, koyto narichat nacionalism, s totalnoto si neuvajenie kam Canada, edva li na sila tryabva da gi karash teya idoti da slojat edin kanadski flag v Gatineau, deto sa na edna raka razstoyanie ot Ottawa i izobshto motiviraha me dostatachno nikoga da ne iskam da se zaselya v Quebec. :evil: No, inache lyubimiyat mi grad v Canada si ostava Quebec City i s chista savest moga da kaja, che go obicham kolkoto Ottawa. 8)
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Не знам, може би сте прави...най-сериозно ми звучи това:
Otdelianeto na Quebec shte e ot interes na malka grupa hora. Kakto i izostanalostta na BG e v interes na podobna grupa. A goliama chast ot kebekarite sledvat tazi malka grupa zashtoto sa neobrazovani i ne mogat da si dadat smetka (za PQ se glasuva glavno po selata).
Аз контактувам и с няколко кебекара, умни и образовани хора, та много са убедени, че няма какво да губят, и че антипропагандата е по-голяма дори. Имигрантите със сигурност биха загубили от цялата работа, защото те са като бушони, първи горят, ама ако не ни отърва ще се поизместим, малко назапад. :beer:
To Live Is To Die
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

speedy написа:
.....За Quebec такъв е случаят с Air Canada. Ако Quebec стане независим, Air Canada може да остане с главен офис в Monreal, но това автоматично означава, че не може да лети по вътрешните линии на канадските провинции, например между Торонто и Ванкувър. По закон вътрешни линии в Канада се обслужват само от канадски компании. Тоест, или оставаш да летиш само по международни линии и вътре в Quebec, или си местиш офиса в някоя канадска провинция и оставаш канадска компания. И в двата случая Quebec губи повече от Канада.....
Nie - "les amateurs" na edinna Canada :wink: sme gotovi Air Canada da ia preodstapim na bade6tata "darjava" Québec. Niama da se natiskame za firma koiato ima 10 miliarda $ dalgove i ot 11 sept.2001 dosega dva pati e falirala. Bez da navlizam v podrobnosti za fin. i sastoianie samo 6te spomena 4e tova e edinstvenoto predpriatie na koeto sa otlojeni pla6taniata po retraites s dvoino po goliam srok (10 godini), ne i e razre6eno da obiaviava falit (gorkite zaemodateli) i poradi starata si tehnika podgotvia sdelka za 90 novi jets (za vatre6nite linii).
Abe ot nas da mine podariavame im e :wink:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

IRA написа:
KolioBalkanski написа: sa shte ni lokne IRA sled oshte 2-3 sporcheta :D
Iskam Kole ,iskam ma neshto ne mogem..Neznam shto :nenam:
Що ма, Ирке? :lol: Я каква хубава тема се е заформила, кво има за триене...
Пример за културен спор виждам аз тук :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

anito написа:
IRA написа:
KolioBalkanski написа: sa shte ni lokne IRA sled oshte 2-3 sporcheta :D
Iskam Kole ,iskam ma neshto ne mogem..Neznam shto :nenam:
Що ма, Ирке? :lol: Я каква хубава тема се е заформила, кво има за триене...
Пример за културен спор виждам аз тук :lol:
Ne be temata e xubava,ama az ei taka zaradi sporta. :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Досега не съм срещъл образован кебекуа, който да е за "независим" Кебек, само безработните и бачкерите са "за", защото лесно им промиват тиквите и си мислят, че като се отцепят и заплатите/помощите ще станат в щатски долари и няма да плащат федералните данаци и такси...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Lub0 написа:Досега не съм срещъл образован кебекуа, който да е за "независим" Кебек...
Е аз пък съм.
To Live Is To Die
Заключено