зимно яке - от къде?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

зимно яке - от къде?

Мнение от Agi »

здравейте, аз пристигнах преди около 2 седмици и имам следния въпрос: от къде може да се купи хубаво зимно яке, и по възможност, не много скъпо.
в спорт експертс са около мин. 300$ и малко ми се свиди, в уинърс има и за 200, в Уолмарт за 70, но не мога да разбера дали едно яке е подходящо или не.
мисля, че за всички които сега идват, и не за изкарали една зима, това е много важно
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

probvai v L'equipeur:
http://marks.com/ctwnew/mwwhweb.nsf
edno vreme imashe gotini ako se poraztarsish a i vseki moment shte ima niakav sale
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

За студените зимни дни задължително си вземи дълго яке до към коленете с пълнеж от птичи пух (duvet/down), но те са още далеч – миналата зима почнаха през януари. До тогава ще има доста разпродажби с намаления – особено коледните. $300 са много. Намира се за 150-200 (в Итън център в магазините от веригата Сенкием авеню). През пролетта пада и на $50 (пак там), но по обясними причини не можеш да дочакаш. Предполагам, че имаш и по-леко яке - като за българските зими.
nobleman

Мнение от nobleman »

..............
Последно промяна от nobleman на Пон Фев 14, 2005 5:52 am, променено общо 1 път.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

nobleman, на портала-горе в дясно има ежедневна, актуална информация за времето в Канада. Кликваш върху "<< Времето" и ти излиза прозорец от който можеш да се информираш ежедневно.
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
nobleman

Прогнозата за времето

Мнение от nobleman »

......................
Последно промяна от nobleman на Пон Фев 14, 2005 5:52 am, променено общо 1 път.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Пак да напомня...

Мнение от Dino »

Миналата година писах по темата за якетата и ако този въпрос още ви интересува - погледнете ТУК.
Дано информацията да е все още актуална (складът да е там и да предлага добра продукция на добри цени)...

Аз съм доволен от якето, което купих от там - наистина пази от студ и от вятър, пък е и лекичко.
Вярно, не е суперелегантно, но пък през зимата (при -40°C и режещ вятър) въпросът с елегантността не е основният, нали?

Пожелавам ви да се сдобиете хубаво и топлещо яке!
От личен опит ви казвам - не подценявайте и ветроустойчивостта му.


Даниел
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

blagodaria momcheta, veche imam yake
tuk mai jenite sa po-skoro shiroki otkolkoto visoki :), zastoto az vupreki moia rust ot 172 si vzeh detsko za godini 14/16, i to e po evtino ot damskoto takova. tova me "ambicira" i poobikolih magazinite, spokoino moga da si kupuva yaketa i polarcheta ot detskite standove - super a
laRue s tazi kartinka ne triabva li da se prekrustish na Elbi :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Agi написа:blagodaria momcheta, veche imam yake
tuk mai jenite sa po-skoro shiroki otkolkoto visoki :), zastoto az vupreki moia rust ot 172 si vzeh detsko za godini 14/16, i to e po evtino ot damskoto takova. tova me "ambicira" i poobikolih magazinite, spokoino moga da si kupuva yaketa i polarcheta ot detskite standove - super a
laRue s tazi kartinka ne triabva li da se prekrustish na Elbi :D
сега ако споделиш с нас какво и от къде си си купила ще е супер за да се възползваме и ние от информация ат, която се обменя в публичното пространство.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

за якето, аз пак опрях до спортс експертс, ходих и до L'equipeur и там има доста хубави неща, но бяха малко скъпи за моя джоб и нямаше нищо намалено, само едни якета полар - M, L, XL, а аз на размер М се налагам 2 пъти
това което си взех е на колумбия за 149 и се води пярка няк'ва си, и е доста прилично защото освен, че топли ми покрива и задника (е ако бях висока 160 см, щеше да покрива 12 см повече, но и така става), а повечето дамски якета от същия вид са по-къси и по-скъпи, тези които бяха под дупето почваха от около 270 дали не беше и повече.
видях в сиърс и уолмарт полари за момченца, които ми стават идеално и са на цена от 12-24$, в сиърс днес има 30% намаление на доста неща има и много якета. в уолмарт намерих и яке без ръкави за момиченца, което ми стоеше супер за 9$, но вариантите бяха бяло и потресаващо розово и се отказах да си купя
сега спокойно мога да изкарам до коледните намаления и тогава ще се обзаведа с още якета
poumpy ако жена ти е слабичка, ориентирайте се направо към детско-младежките дрехи, е малко са по спортни, но като за първо време стават, а ако решиш да ходиш на фитнес, да не забравиш да се обадиш на grifon, тои ми се пада мъж
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Winners- na Sauve.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: Пак да напомня...

Мнение от St.Anger »

Dino написа:Миналата година писах по темата за якетата и ако този въпрос още ви интересува - погледнете ТУК.
Дано информацията да е все още актуална (складът да е там и да предлага добра продукция на добри цени)...

Аз съм доволен от якето, което купих от там - наистина пази от студ и от вятър, пък е и лекичко.
Вярно, не е суперелегантно, но пък през зимата (при -40°C и режещ вятър) въпросът с елегантността не е основният, нали?

Пожелавам ви да се сдобиете хубаво и топлещо яке!
От личен опит ви казвам - не подценявайте и ветроустойчивостта му.


Даниел
Вчера ходих до този склад, още си е там и работи. Якетата бяха между 140 и 230 CAD. Е има и по евтини и по-скъпи, но това са средния клас. Тъй като не ми е ясно та питам: как така са толкова тънки тези якета, топлят ли наистина? Не са с пух, ами някакъв изкуствен материал, но якето не е дебело и е много леко. Това разбира се е добре стига да върши работа!
To Live Is To Die
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Така е...

Мнение от Dino »

И аз като тебе се чудех...
Затова го попитах продавача и той ме увери, че няма да ми е студено. Попитах го и за вятъра и за мокрото - каза да не се притеснявам. Добави и "Ако се наложи някаква поправка в рамките на следващата година (цип, шев, копче и т.н.) - ела в склада и ще бъде безплатна."
Аз не съм ги шил тези якета и не мога да твърдя, че всичките ще са идеални. Мога да говоря само за моето и за личните ми преживявания. Всичко, което ми каза продавачът, е истина.
Хората, които ме познават ще потвърдят - не съм имал никакви проблеми с това яке, дори и в най-студените зимни дни (например, нощта на 15 срещу 16 януари, когато ми се наложи да вървя пеша в 2 след полунощ, в обилен снеговалеж и силен вятър - метеоданните бяха "с вятъра е -49°C").
Повтарям, якето ми е тънко и леко, но ме пази от студ, вятър и мокро.
Единственият недостатък е как изглеждам с него, но пък аз и без него не мога да мина за фотомодел. :roll:
Пък и по-важно е да ти е комфортно, отколкото да си шик, нали?

Който каквото си купи - пожелавам му да не го плаши зимата.


Даниел
Заключено