Студент в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
ianchov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 10:42 am
Обратна връзка:

Студент в Квебек

Мнение от ianchov »

Здрайвейте!
Първо искам да кажа, че прегледах много мнения свързани с кандидатстване в Канада, ходих на страниците на няколко университета, но все още не ми е ясна напълно ситуацията по кандидатстване:

Завърших тази година френска гимназия - имам диплома, която важи за Франция - дори бях си подал на майтап документите за Франция и ме приеха, но на мен ми се ходи в Канада. В момента съм в МЕИ първи курс, но искам да кандидатствам в Канада.
Поправете ме ако се лъжа, но доколкото разбрах таксата е между 1200 $ 4000$
Също доколкото разбрах дипломата ми важи за Канада
Но нито знам какво друго ми трябва нито срокове, нищо.


Много благодарности
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Изображение
Undergraduate tuition fees for the academic year

Quebec residents (proof of residency required) who are Canadian citizens or Permanent Residents: $1,668.30

Non-Quebec Canadian citizens and Permanent Residents: $4,012.50

International students (depending on program and courses selected): $8,763.00 - $15,000.00
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

po-evtino shte ti izleze, ako doidesh kato resident permanent.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
ianchov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 10:42 am
Обратна връзка:

ммм

Мнение от ianchov »

--->:(
видно е че най-евтино е да си resident

ще обясните ли как се става такъв и в какъв срок


Още веднъж много благодарности
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Izkaray si Bac-a tam, frenskiya go zapochvay otsega, pravish minimum 6 meseca stazh po specialnostta, ne znam dali nyama da mozhesh da go sachetaesh s ucheneto, i kandidatstvash za permanent resident. Drug variant - izkarvash si Bac-a v BG (bac e nay-dalgoto obuchenie), kandidatdtvash kato mezhdunaroden student za magistratura tuk (po-kratko) i kato doydesh tuk da uchish vednaga zapochvash imigracionnata procedura. Veche vaz osnova na tova, che imash diploma za visshe obrazovanie. A nay-dobre - pishi na Canuck. Toj ne e zavarshil v Qc, no pak shte znae mnogo poveche ot men.
Uspeh!
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Arwen »

Izkaray si Bac-a tam, frenskiya go zapochvay otsega
Mom4eto pisa, che e zavyrshilo frenska gimnaziq, kakyv frenski da zapochva tepyrva?

:wink:
Botzo

Мнение от Botzo »

survivor написа:...A nay-dobre - pishi na Canuck. ...
И аз съм съгласен. Ето ти линка да му пишеш

http://bgcanada.server306.com/pforum/pr ... rofile&u=7

Успех.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Propusnala sam za frenskata mu gimnaziya :shock: Fatalna greshka!
Ami da zapochva angliyski togava. Pak ako i nego go znae, da me izvini
:?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

за съжаление трудне ще е да станеш резидент без някакво образование и стаж по придобитата специалност затова ако не ти се плащат високи такси за студент тук, планчето на survivor звучи добре, но бавно - от друга страна хубавите нещо в този живот стават бавно. но пък ако вземеш френски бак или метриз може направо да ти го признаят и да почнеш да си бачкаш, което е много добре така че си помисли, а и във франция би трябвало да ти е по-евтино откъм такси за обучение, но не пък и от към разходи за живот....
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Eto me i men! :P Ami, poumpy e prav. Za residents izliza naistina mnogo po-izgodno da uchat tuk, no ako si edva prvi kurs edva li shte minesh procedurata za PR uspeshno. A, problemat e, che stipendii za magistraturi i doktorati se namirat, no za bakalaureati ne davat. Ti da ne mislish, che na men mi se stoeshe v bg tolkvoa vreme. Oshte ot 9i klas pochnah da pisha na desetki kanadski koleji i universiteti, ama stipendii yok i kolkoto i da ne iskah tryabvashe da izkaram bac v bg.
Az bih te posavetval da se prehvrlish vav Franciya. Hem da si v po-civilizovana strana ot bg, hem da si poddrjash frenskiya vav forma, a i taka shte imash bonus kato kandidatsvash za imigraciya. Kato zavrshish bac vav Franciya, ela v Quebec da napravish magistratura i 6 meseca predi da zavrshish, podavash za residence i si gotov. Kolkoto za taksite, da ne ti puka, shtoto za magistratura shte namerish palna stipendiya, stiga da imash dobr uspeh.

Kakvoto i da reshish, bonne chance! I smelo napred! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
ianchov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 10:42 am
Обратна връзка:

лошо Седларов, Лошо

Мнение от ianchov »

Мерси за инфото, хора!

Обаче не е много хубаво

Май ще трябва да се ходи във Франция
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Haode sega da ne stradame! Moje puk i France da ti haresa - makar che francuzoikite sa...belles de loin et loin de belles - ima i izkluchenia!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
cameron
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 08, 2004 10:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: лошо Седларов, Лошо

Мнение от cameron »

ianchov написа:Мерси за инфото, хора!

Обаче не е много хубаво

Май ще трябва да се ходи във Франция


Ами доколкото си спомням, дете до 21 се води dependent, така че ако си под 21, ако родителите ти имат шансове за емигриране в Канада, може да опитате по този начин.

А какво не и харесваш на Франция? Студент, там - не е лоша переспектива според мен.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Elia написа:makar che francuzoikite sa...belles de loin et loin de belles - ima i izkluchenia!
Мислиш ли!? :shock: Що си мисля че не е точно така! :lol:
Който може да учи във Франция да не му мисли, стига да не е в някой третокласен университет!
To Live Is To Die
Han Asparuh
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 3:27 pm

Мнение от Han Asparuh »

[color=black][/color]Bravo na vsi4ki.Ot dosta vreme vi 4eta no do sega ne sam vlizal.Imate napredak.Kato cqlo sprqhte da si qdete kokalite.Gledate da pomagate.Tova e mnogo pohvalno.Samo taka za da ne vi osvirkam.Koito go interesuva ne6to da zapovqda.6te pomogna s kakvoto moga. :lol:
Заключено