оценяване на българска диплома в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

оценяване на българска диплома в Канада

Мнение от pumpy »

да кажат и тези, които са в Канада за оценяване на български дипломи. повечето от вас са писали, че това се прави на място, като се пристигне там. аз преди да открия този форум бях подал една application form до канадска огранизация, която ми прати оценка на дипломата. това върши ли работа според вас. ако не дайте други възможностти. това е моя принос по темата:
http://www.icascanada.ca
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi! :lol:
Tova vrshi rabota, che imash ocenka ot opredelena organizaciya, no mnogo e otnositelno. Ako, iaskash da uchish v Canada, diplomata ti shte se pregleda i oceni ot saotvetniya universitet/college, ako iskash da rabotish s neya tama veche ne sam mnogo v chas kak stavat ocenkite.
Good luck.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

10x. аз я направих тази оценска с цел лична информация, с какво точно разполагам като знания според тяхните стандарти. разбрах че от магъстърска степен ми признават бакалавър in medical sciences. това ме удоволетворява за момента. писах този постинг за хора, които ги вълнува подобен проблем за да споделя моя опит. дано съм бил полезен някому.
Гост

Мнение от Гост »

poumpy написа:10x. аз я направих тази оценска с цел лична информация, с какво точно разполагам като знания според тяхните стандарти. разбрах че от магъстърска степен ми признават бакалавър in medical sciences. това ме удоволетворява за момента. писах този постинг за хора, които ги вълнува подобен проблем за да споделя моя опит. дано съм бил полезен някому.
Обикновено няма никакъв проблем да признаят магистърската степен от България за бакалавърска степен. Приравняват я на по-ниската степен, защото след средно образование тук учат 2 или 3 години допълнително в СЕЖЕП, за да имат право да продължат в Университет или да упражняват някоя професия. Така се получава разлика от 2 или 3 години между нашата магистърска и тяхната, затова ни дават бакалавърска. После обаче за какво служи еквиваланса ? :roll: По принцип можеш да отидеш на пазара на труда, но дали някой ще те наеме ? Има изключения, но не е правило. За учение - приравняването се прави в университетите и не струва нищо. За членство в Ордерите - обръщаш се към тях, те определят правилата. За медицинските науки знам, че има много приравнителни изпити и ново учене, ако искаш да упражняваш професията на канадска земя.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: оценяване на българска диплома в Канада

Мнение от Mark »

poumpy написа:да кажат и тези, които са в Канада за оценяване на български дипломи. повечето от вас са писали, че това се прави на място, като се пристигне там. аз преди да открия този форум бях подал една application form до канадска огранизация, която ми прати оценка на дипломата. това върши ли работа според вас. ако не дайте други възможностти. това е моя принос по темата:
http://www.icascanada.ca
Prirawniawane na diplomata moje da si naprawi wseki w biurata na MRCI, ili w regionalnite Carrefur d'Integration (miastoto, kadeto wi e parwata sre6ta izwan leti6teto s agent za integracia). Tam se polu4awa informaciata, formuliarite. Taksata e kam 100 $ (ako si dogoworite s agentawi za rabota ot Emploi Quebec, moje da wi bade bezplatno). Ne podlejat na prirawniawane opredeleni specialnosti, opisani w instrukciite. Informacia za towa ima sa6to i w regionalnite CLE centrowe.
No towa se prawi tuk, na miasto, ne ot BG.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: оценяване на българска диплома в Канада

Мнение от Koko »

poumpy написа:да кажат и тези, които са в Канада за оценяване на български дипломи. повечето от вас са писали, че това се прави на място, като се пристигне там. аз преди да открия този форум бях подал една application form до канадска огранизация, която ми прати оценка на дипломата. това върши ли работа според вас. ако не дайте други възможностти. това е моя принос по темата:
http://www.icascanada.ca
Да, разбира се че върши работа. Може би трябваше да го пуснеш във "Полезни връзки".
Все пак мисля че като дойдеш в Канада ще трябва на място да провериш в професионалната ти организация какви са изискванията за да практикуваш.
Заключено