За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Shoshana
Мнения: 1946
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Не, никога не съм го правила. Няма и да го направя. Аз съм сметкаджийка. Не можем да си оправим сметките после. Имала съм от няколко подмятания, защо не си продам къщата, че ми била твърде голяма и подобни бла, бла, бла...Това е голяма червена лампа. Нищо мое не продавам и не купувам нищо общо с парите.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Несериозно е да се промотират такъв типаж хора като успешни мигранти- единственото, в което са успешни е да са успешни измамници на системата.

Надявам се автора да има по-интригуваща история и да пусне линк за да я прочетем и ние.

Другата тема и с кратките връзки на двамата сънародници са еднакво безинтересни. Никой нормален мъж/ жена не предлага заживяване заведно на седмици/месеци връзка, особено ако пък живее с децата си.

Жалко, че Канев почина преди да се преместим, с удоволствие бихме седнали на маса да ни разкаже собствената си версия на историята си.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Той Канев преди да се спомине все за Танчето питаше, кога ще дойде, кога ще се преместят от прерията в Торонто :lol:

Абе ти луда ли си бе момиче :fubar:
От позицията на каква се изказваш кое е нормално и кое не е :fubar:
Ей проста кифла си и тва си е :D

Да не забравиш да включиш в книгата си глава “Несъстоялата се вечеря с Игнат Канев” :fubar:

Аман от тъпи housewives :lol:
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1946
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Танче, не вярвай на успеха на Канев на 100%. Баща ми имаше един бивш колега от времето, когато работеше по проектантските в София. Та въпросният го раздаваше голям играч, а всъщност беше тарикат на дребно. Той разправяше за Канев, че перял парите на другарите. Не било всичко негова заслуга от нулата.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Снейк, с простите кифли излизаш само ти. Че и се хвалиш с чудните си избори на бежанки, самотни майки със сюрия деца и т.н.

Имахме уговорена среща с близки българи, живеещи тук от над 30 години с Канев на българско парти преди няколко години, което не се състоя, защото удари Ковид и човека почина.

Какво ли да обяснявам като ви гледам нивото, въжделенията и възпитанието?!

Може Ш, може.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Аз И.Канев го познавам лично,Бил съм на една маса с него и съм разговарял с чичо Игнат.Дата и место на събитието 24.05.1982 год. Село Горно Абланово на събора.Даже имам и снимки с него,но те са в България.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Ivan1007 »

snakeplissken написа: Чет Апр 13, 2023 11:44 am
Shoshana написа: Чет Апр 13, 2023 7:43 am А, да те попитам....Тя не те ли покани да заживееш с нея? От това, което пишеш, май не. :lol:
Всички жени го правите това. И ти също не си изключение, признай си!
Още на втората седмица си направи устата да сме живеели заедно.
Вие жените го имате този навик да искате мъжа да се пренесе у вас. Аз се вързах веднъж на тоя номер с девойката която правеше тортите. След нея няколко жени също ме питаха дали искам да се нанеса у тях, ама сори, не жертвам свободата си повече :D
Ми то си се пренесъл в кабината на камиона, как да се пренесеш у тях или тя у вас.
За това го караш на онанизъм и си публикуваш тук мокрите сънища
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Чет Апр 13, 2023 3:17 pm
snakeplissken написа: Чет Апр 13, 2023 11:44 am
Shoshana написа: Чет Апр 13, 2023 7:43 am А, да те попитам....Тя не те ли покани да заживееш с нея? От това, което пишеш, май не. :lol:
Всички жени го правите това. И ти също не си изключение, признай си!
Още на втората седмица си направи устата да сме живеели заедно.
Вие жените го имате този навик да искате мъжа да се пренесе у вас. Аз се вързах веднъж на тоя номер с девойката която правеше тортите. След нея няколко жени също ме питаха дали искам да се нанеса у тях, ама сори, не жертвам свободата си повече :D
Ми то си се пренесъл в кабината на камиона, как да се пренесеш у тях или тя у вас.
За това го караш на онанизъм и си публикуваш тук мокрите сънища
Ооо Бай Иване, как си бе Навруз :lol:
На онанизъм го карай ти, че с оная бабичка си жив за оплакване
My name's Plissken......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Ivan1007 »

Ти си кукуруз! :rofl:

На няколко езика е навруз, включително на турски, на който съм го чул за първи път. На албански (където е официален празник) е неврузи.
Последна грижа ми е как е на фарси или каквато и да е наречие дето плещи мангалката, за която си мислиш докато жулиш чикии на трък стопа. :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

Shoshana написа: Чет Апр 13, 2023 12:49 pm Не, никога не съм го правила. Няма и да го направя. Аз съм сметкаджийка. Не можем да си оправим сметките после. Имала съм от няколко подмятания, защо не си продам къщата, че ми била твърде голяма и подобни бла, бла, бла...Това е голяма червена лампа. Нищо мое не продавам и не купувам нищо общо с парите.
Че си сметкаджийка го знаем.При развода с Шмольо разделихте общото имущество по равно.
За теб къщата и колата за него двата празни куфара да си събере багажа. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Чет Апр 13, 2023 1:58 pm Снейк, с простите кифли излизаш само ти. Че и се хвалиш с чудните си избори на бежанки, самотни майки със сюрия деца и т.н.

Имахме уговорена среща с близки българи, живеещи тук от над 30 години с Канев на българско парти преди няколко години, което не се състоя, защото удари Ковид и човека почина.

Какво ли да обяснявам като ви гледам нивото, въжделенията и възпитанието?!

Може Ш, може.
Жалко, че Канев почина преди да се преместим, с удоволствие бихме седнали на маса да ни разкаже собствената си версия на историята си.
Тюленче,
Не се ли усещаш колко си глупава :D
Вие сте щели да ходите на българско парти дето щял да бъде и Канев, а не да седите на една маса с него и той да ви отделя часове да ви разказва историята си :D
Точно па на тебе и мъжа ти ще тръгне да отделя специално внимание….. къде се слагаш не знам…
Човека приживе разказваше колко заето му е времето с работа, и даже и голф като ходи да играе пак работи щото играе с политици, управници и хора от едрия бизнес и си обсъждат бизнес дела и сделки….
Ти къде се буташ с подредените домати и яЙца в хладилника си, не знам :D
Скучна жена домакиня :D


Тъпа кифла си и тва си е……
Какво те бърка тебе коя колко деца е родила? Ти ли й ги отглеждаш? Или се грижиш за тях?
Гледай си собственото дете и не се обаждай!
И ще й направиш много лоша услуга ако я възпиташ да стане същата егоистка като тебе.
Овца проста :D
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Ivan1007 написа: Чет Апр 13, 2023 4:03 pm Ти си кукуруз! :rofl:

На няколко езика е навруз, включително на турски, на който съм го чул за първи път. На албански (където е официален празник) е неврузи.
Последна грижа ми е как е на фарси или каквато и да е наречие дето плещи мангалката, за която си мислиш докато жулиш чикии на трък стопа. :rofl:
А ти си чукундур :rofl:
Албански невруз :rofl:

А на мен ми е последна грижа как било на турски или на албански. Обаче ти обещавам да питам Мина дали е така на турски, тя говори и турски освен фарси.

Ееееее, Бай Албане, аман с тия чикии бе. Нали се разбрахме ме това е по твоята част. Аз за жени не съм закъсал, докато ти цял живот с една и съща я караш, друг сексуален спомен нямаш :lol:
А оттук нататък едва ли и ще имаш :rofl:
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

snakeplissken написа: Пет Апр 14, 2023 1:54 am
tanyatais написа: Чет Апр 13, 2023 1:58 pm Снейк, с простите кифли излизаш само ти. Че и се хвалиш с чудните си избори на бежанки, самотни майки със сюрия деца и т.н.

Имахме уговорена среща с близки българи, живеещи тук от над 30 години с Канев на българско парти преди няколко години, което не се състоя, защото удари Ковид и човека почина.

Какво ли да обяснявам като ви гледам нивото, въжделенията и възпитанието?!

Може Ш, може.
Жалко, че Канев почина преди да се преместим, с удоволствие бихме седнали на маса да ни разкаже собствената си версия на историята си.
Тюленче,
Не се ли усещаш колко си глупава :D
Вие сте щели да ходите на българско парти дето щял да бъде и Канев, а не да седите на една маса с него и той да ви отделя часове да ви разказва историята си :D
Точно па на тебе и мъжа ти ще тръгне да отделя специално внимание….. къде се слагаш не знам…
Човека приживе разказваше колко заето му е времето с работа, и даже и голф като ходи да играе пак работи щото играе с политици, управници и хора от едрия бизнес и си обсъждат бизнес дела и сделки….
Ти къде се буташ с подредените домати и яЙца в хладилника си, не знам :D
Скучна жена домакиня :D


Тъпа кифла си и тва си е……
Какво те бърка тебе коя колко деца е родила? Ти ли й ги отглеждаш? Или се грижиш за тях?
Гледай си собственото дете и не се обаждай!
И ще й направиш много лоша услуга ако я възпиташ да стане същата егоистка като тебе.
Овца проста :D
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ккто се казва Танчето се е предозирала.
Относно Канев достоверна информация ,че преди 1989 год. подържаше доста близки отношения с бившите първи секретари на БКП в Русе,а след 1989 г. продължи с кметовете на БСП в града.Ректора на Русенския университет е върл комуняга от БКП и благодарение на даренията на Канев построи модерна нова сграда към университета и още преживе я кръсти на неговото име ,даже и барелеф на входа му сложи.
Аз съм съученик с племеника му,син на сестра му Димитър Димитров по познат в училищните среди като Митко Чука или Митко Чуков.Та тоя чокундур бе наложен като комсомолски секретар на класа и в последствие комсомолски секретар на училището.
Та съм ходил доста пъти в къщата на Чуков в с.Горно Абланово по разни сборове и събори и един път даже в родната къща на И.Канев.А м.май 1982 си правихме сбирка след абитюрентския бал в къщата на Чуков и по това време бай Игнат за мен беше чичо Игнат си беше в България и дойде да ни види как се забавляват/напиват/ младите комсомолци и комсомолки и бяхме на една маса и се черпехме и си говорехме.
А Чуков след завършването на 8 клас преди постъпването му в техникума цяло лято е бил на гости на чичо си в Торонто и показваше снимки да се хвали ,седнал в един голям кадилак кабрио на магистралата на фона на телев. кула развяваше грива.
А най голямата му гордост беше сакото подарък от чичо му.Едно такова шарено на оранжеви,кафеви,жълти,зелени карета като папагал.4 год. като бяхме в техникума не го смъкна от гърба си.
Преди няколко години чух ,че Чуков се бил обесил,но други подробности не знам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Ми ето, човека освен с канадски политици е бил близък и с български комуняги.

Някой помни ли историята на “Дивия Българин”, мисля че Бай Минчо беше, дето преди около 25 години го хванаха някъде по Уошингтън из горите, пък полицейското куче го нахапало здраво и после адвокати го подкокоросали да съди държавата. Той взе някакво сериозно обезщетение за времето си, прибра се парите в България и там му ги изхарчиха “роднини”, май си умря в мизерия Бай Минчо….
Ама тва е Кармата…… той разбивал къщите на хората тук, а като одъртя и се разболя и него го налазваха бандити и обирджии…….
My name's Plissken......
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Shoshana написа: Чет Апр 13, 2023 12:49 pm . Нищо мое не продавам и не купувам нищо общо с парите.
:y:
Няма как да не се съглася.

Дори и партньора ти има добри намерения, нали знаеш че “Пътят към ада е постлан с добри намерения”.
Утре ще му скимне нещо друго и главоболията ще се появят. Особено в днешния свят хората не страдат от никакви скрупули. А в подобни ситуации някои стават буквално неузнаваеми.
My name's Plissken......
Публикувай отговор