14 дена изолация след полет Маи 2021

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: Пон Май 24, 2021 8:01 pm по двустранната спогодба м/у българия и канада в която се признава трудовия стаж от всяка една от двете държави имам и още 16 год доказуем трудов стаж от българия с надлежно издаден документ от НОИ
Законът ми е добре известен и също ще се възползвам, но си помисли доколко това топли канадския данъкоплатец дето ще ни плаща OAS за години, в които не сме внели и стотинка тук ? Определено не е морално, но не ми дреме, защото е в мой интерес. Това повече ощетява Канада отколкото нарушението на някаква измислена карантина, не мислиш ли ?

Pavel M написа: Пон Май 24, 2021 8:01 pm доказателство Н2 ,че лъжеш като дърта циганка-не се правя на инвалид,който иска нещо да намаже ,а съм освидетелстван от здравните власти инвалид с хронично заболяване което ми дава право да получа инвалидна пенсия.единственното условие е да си подам молбата за такава като към тоя момент се въздържам защото съм си дал преценка ,че мога да поработя още 2-3 год с цел изкарване на някой и друг долар от който имам нужда.диагнозата ми e COPD.начетен човек си и сам можеш да се информираш за какво става въпрос за да не поставяш това ми доказателство под съмнение.
Батка, ти си толкова инвалид, колкото съм аз заради хроничния си синузит. :rofl:
Там е работата, че аз не те обвинявам за тарикатлъка ти да се присъединиш към 22-процентната армия канадски “инвалиди”, докато ти обвиняваш автора за нещо, което ти си решил, че щял да направи. Но и да го направи, на никой не му дреме и няма да ощетява данъкоплатеца, за разлика от някои фейк-инвалиди. Той има точно толкова право да се възползва от дупки в системата, колкото и ти …. или не си съгласен ? Кацане в САЩ и влизане с кола също е дупка, е и ? И нали уж си ваксиниран и нямало да ти пука вече, защо ги мислиш другите ? :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

е да де ама я караме по закона,не търсим врата в полето,докато питащия в тая тема пита буквално дали след като бъде отправен в 14 дневна карантина/изолация/ някой да сподели мнение от личен опит дали ще го проверяват дали я спазва и евентуално след кой ден от началото на изолацията ще го проверят дали я спазва явно с намерението да не я спази и да наруши закона.ако имаше намерение да спазва срока на карантината така както е разписано в закона няма никаква логика да задава подобни въпроси.

правиш ли разликата,че аз се придържам към закона и го спазвам независимо за кого е добър или лош,законът е такъв и аз го спазвам докато питащия търси информация кое как се случва за да е информиран какви биха били щетите от неспазването на закона което той явно е решил да прави.и аз като свободен човек с право на мнение съм напълно в правото си да го споделя независимо на някой дали му харесва или не.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от snakeplissken »

elfelf2 написа: Нед Май 23, 2021 3:29 pm след 3 ден изолация в правителствен хотел в торонто отивам" у дома",

1. разбирам че всеки го посестават веднаж, влизат ли в жилището?
2. Ако откзеш да ги пуснеш какви са последствията?
3. ако решат че изолация е невъзможна, пращат ли в хотел на разноски на правителството?
Моят опит от миналото лято (преди да измислят тези хотели/затвори) е че си стоях стриктно под карантина вкъщи за две седмици. Никой не е идвал вкъщи да ме проверява. Три дена преди изтичането на карантината получих имейл от правителството от кога до кога трябва да съм в карантина, а един ден преди края на каранината ми се обадиха по телефона да ми кажат че от следващия ден съм свободен да излизам ако нямам симптоми
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

а можеш ли да разкажеш по подробно как точно ти протече карантината.през тия 14 дни на изолация съжителства ли с други хора и ако не имаше ли преки контакти с хора на отстояща дистанция от по малко от 2 метра.
ако си имал такива контакти това не е никаква карантина след като не е спазено изискването за изолация което си е живо погазване на закона.
питащия това го интересува дали ще го посетят физически на местото му на карантиниране властите за да се информират и да контролират дали спазва изолацията реално,а не е някаква симулация и самия факт в последващото му питане какви биха били последствията за него ако не допусне проверката да бъде извършена реално в обитаваното от него жилище какви ще са последствията от осуетяването и нищо друго не означава освен ,че той преднамерено е решил да не се съобрази с разпоредбите в закона.ако имаше намерени да спазва закона според мен тия въпроси биха били излишни и лишени от всякакъв смисъл.

да оставим настрана :правителствените хотели; щото такива няма освен ако не вземем под внимание поправителните центрове където ти е осигурен подслон и 3 пъти храна на ден от правителството.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от 7George »

Тоя въпрос се решава различно на различните места в Канада.

Alberta can't ticket travellers refusing to quarantine because it hasn't adopted federal act
https://www.cbc.ca/news/canada/calgary/ ... -1.6022781

В Албърта за самоизолация в хотел, ако нямаш условия вкъщи, трябва изрично да поискаш от града и може би ти осигуряват такъв. Но не ти го плащат, ако си пътувал на своя глава.
Дано да отпадне скоро, с напредване на имунизацията.
Embrace your climate change!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Rall »

Моят опит е отпреди идиотщината с хотелите. 14 дена си ги изкарахме в къщи, никой не ни е посещавал, обадиха се веднъж по телефона, една уморена мадама ми прочете неква простотия от некво листче и толкоз! Аз за разлика от Батето, не смятам, че идиотските разпоредби на говърнамента имат нещо общо със закон но все пак ги спазих в по- голямата им част. Това е при положение, че живеем в къща в гората, ако бях в апартамент у градо не съм сигурен...
Dead Eyes See No Future
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от dimana »

Темата много се изкриви.
Само да допълня, че делото за хотелската карантина е насрочено за 28 юни.
Предишният път съдията отказа да я отмени с решението от 22 март.
https://www.canadianlawyermag.com/pract ... its/354581
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

dimana написа: Сря Май 26, 2021 1:58 pm Темата много се изкриви.
Само да допълня, че делото за хотелската карантина е насрочено за 28 юни.
Предишният път съдията отказа да я отмени с решението от 22 март.
https://www.canadianlawyermag.com/pract ... its/354581
не знам това дело какво касае редовия такс пеър.по какъв начин би му променило живота за да е толкова важно.според мен нищо.и защо се обръща такова внимание за несъществени неща касаещи живота на нормалния гражданин който няма никакво намерение да нарушава разпоредбите на здравните власти чиято единствена цел и мотив да ги налагат е обществената здравна сигурност.т.е.хората да са живи и здрави
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Kpetrov »

Pavel M написа: Сря Май 26, 2021 9:38 pm
dimana написа: Сря Май 26, 2021 1:58 pm Темата много се изкриви.
Само да допълня, че делото за хотелската карантина е насрочено за 28 юни.
Предишният път съдията отказа да я отмени с решението от 22 март.
https://www.canadianlawyermag.com/pract ... its/354581
не знам това дело какво касае редовия такс пеър.по какъв начин би му променило живота за да е толкова важно.според мен нищо.и защо се обръща такова внимание за несъществени неща касаещи живота на нормалния гражданин който няма никакво намерение да нарушава разпоредбите на здравните власти чиято единствена цел и мотив да ги налагат е обществената здравна сигурност.т.е.хората да са живи и здрави
Защото разпоредбите на здравните власти нарушават здравната ми сигурност и забраняват много съществени неща касаещи живота ми.
След като за теб са несъществени никой не те кара да им обръщаш внимание.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от dimana »

https://beta.ctvnews.ca/national/corona ... 45641.html

Добра новина за хотелската карантина. Дано скоро да стане факт.
Днес с колегите говорихме, че 14 дневната карантина не е толкова неприятна, ако се премахне хотелският престой в началото. Вероятно тя ще бъде съкратена според предложенията. много от нас можем да работим от къщи, даже и в карантина.
И не, никой не иска Да нарушава здравните мерки. Точно за това е важно точно какви са.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Pavel M »

dimana написа: Чет Май 27, 2021 7:34 pm https://beta.ctvnews.ca/national/corona ... 45641.html

Добра новина за хотелската карантина. Дано скоро да стане факт.
Днес с колегите говорихме, че 14 дневната карантина не е толкова неприятна, ако се премахне хотелският престой в началото. Вероятно тя ще бъде съкратена според предложенията. много от нас можем да работим от къщи, даже и в карантина.
И не, никой не иска Да нарушава здравните мерки. Точно за това е важно точно какви са.
да разбирам ,че за да спазваме здравните мерки критерият е единствено те дали ни харесват или не ни харесват.
ако ни харесват спазваме,ако не по чисто субективно мнение не спазваме.
то това ми звучи малко алегорично да се изразя аз като си карам тръка по магистралите и ограничението на скороста е 100км. в час ,а аз понеже закъснявам за доставка да се засиля със 120 и ако органите ми остановят нарушението да им се сърдя ,че ми налагат санкция понеже според мен съм бързал,а и пътната обстановка позволява такава скорост от 120км и аз не поставям под опасност себе си и останалите участници в пътя.
не ,че не съм го правил ,но винаги с ясното съзнание ,че това е въпрос на мой личен избор и ако бъде установено нарушението ми ще си понеса санкцията с достойнство,а не да рива по форумите кой ми сра в гащите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от pumpy »

dimana написа: Пон Май 24, 2021 8:44 am Ако питащият е бил в България е изключително трудно да пътува така, че да влезе през сухопътна граница, за да избегне хотелската карантина.
Може би се е надявал, че до като му дойде времето Да се връща, ще бъде отменена. Но това не стана засега.
Най- доброто за него е да следва точно указанията и да не нарушава по никакъв начин карантината, особено да внимава с втория тест, видеото съд сестрата и взимането на пробата от куриерската служба за лабораторията.
хм, канадски гражданин, а и не само, може да пътува през Стамбул до Ню Йорк например и от там с една кола под наем до Монреал. Или даже може да лети от JFK, където кацат турците до Бърлингтън с Джет Блу и от там с кола под наем. Има разни варианти за да се спести хотела, ако това е целта де ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от pumpy »

Трябва да призная, че има нещо "гнило в Канада" . Днес кацнах в Бермуда около 2.30, направиха ми тест на излизане от летището около 3.15 (струва 75 кинта за 4 теста и администрирането на процеса по влизане в Бермуда по време на пандемия) и в 10 вечерта си получих резултата по имейла, с което можех да срежа хартиената гривна от ръката си и да съм "свободен" човек. За съжаление вечерния час започва в 10, така че ще изчакам до утре сутрин да отида и нагледам новата си квартирка ;)
Това бавене на теста в Канада до 3 дена е малко пресилено и може да се поспори дали целта не е различна от общественото здраве ;). В крайна сметка има конкретни 4 летища, където се влиза и не би трябвало да е особено сложно да се получават тестове в първите 12 часа след взимането на пробата. В Бермуда тестовете от летището са доста "по-бързи" от всички останали тестове на острова, тоест при желание може....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от Kpetrov »

При желание могат да отпаднат и всякакви измислени тестове и необходимостта от заобиколки на наложените мерки, но.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9639
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: 14 дена изолация след полет Маи 2021

Мнение от 7George »

pumpy написа: Съб Май 29, 2021 11:26 pm Трябва да призная, че има нещо "гнило в Канада" . :y: :y: Има.
Това бавене на теста в Канада до 3 дена е малко пресилено и може да се поспори дали целта не е различна от общественото здраве ;). В крайна сметка има конкретни 4 летища, където се влиза и не би трябвало да е особено сложно да се получават тестове в първите 12 часа след взимането на пробата. В Бермуда тестовете от летището са доста "по-бързи" от всички останали тестове на острова, тоест при желание може....
Някакъв калпав план за съживяване на хотелите? Либерален заговор за потъването ни по-скоро...
Embrace your climate change!
Публикувай отговор