Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Мечтателят »

Здравейте,

Бихме искали да си транспортираме колата и малко багаж от Ванкувър до Варна.

Очаква се да има и още някое и друго семейство, с което бихме могли да се комбинираме и да си поделим разноските.

Има ли някой, който може да предостави актуална информация/ компания/ човек, с който да се свържем?

Поздрави,

Драган
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Pavel M »

Драго как е Таня.Слуша ли те. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Kan_Tangra »

Хмм, абе аз ще си купувам кола. Може да ми внесете една от Ванкувър. Тъкмо ще стане за цял контейнер.
Ако я купите на ваше име и минат 6 месеца, може безмитно да се внесе :)
Но се очертава като голяма разправия, де.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Чет Фев 11, 2021 5:42 am Хмм, абе аз ще си купувам кола. Може да ми внесете една от Ванкувър. Тъкмо ще стане за цял контейнер.
Ако я купите на ваше име и минат 6 месеца, може безмитно да се внесе :)
Но се очертава като голяма разправия, де.
Тангра, взе ли си кола вече ? Аз се замислям да карам моята Тесла 3 до БГ та може да се комбинираме ?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Kan_Tangra »

Не, още не съм.
От Ванкувър ли ще я товариш?
И смяташ да останеш 6 месеца в България, за да важи безмитния внос?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
VeeDraga
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 30, 2021 6:48 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от VeeDraga »

Има ли развитие? Моята кола с багажа тъкмо пристигна във Варна и ако имате съвети от опит бих искала да ги чуя! 😌
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Pavel M »

VeeDraga написа: Съб Юли 31, 2021 4:11 pm Има ли развитие? Моята кола с багажа тъкмо пристигна във Варна и ако имате съвети от опит бих искала да ги чуя! 😌
какво точно питаш не се разбира.колата и багажа са ти на порт варна.ок.какво искаш да направиш от там нататък.дай малко подробности.
аз съм карал контейнер до българия с кола и багаж до порт варна имам опит ама от кой съвет точно се нуждаеш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Optimist Creed »

Какво по точно е това правило за поне 6 месеца за да не платим мито за внесената от Канада в БГ кола?
Да сме притежавали колата повече от 6 месеца в Канада ?
Или да я внесем наскоро купена от Канада , но да стоим поне 6 месеца в БГ след внасянето и?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Optimist Creed »

Благодаря за отговорите. Ако някой друг иска да се комбинира с мен за изпращане на кола до БГ да ми пише на лични .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Мечтателят »

Pavel M написа: Съб Дек 12, 2020 12:10 am Драго как е Таня.Слуша ли те. :lol:
Взимно се слушаме :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Pavel M »

Ей ти жив ли си бре човек.Да си жив и здрав. :drinks:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Мечтателят »

Pavel M написа: Пон Яну 24, 2022 9:21 pm Ей ти жив ли си бре човек.Да си жив и здрав. :drinks:
Жив, жив :) , благодаря!

При теб как върви животът? В България ли си?

:drinks:
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Мечтателят »

Optimist Creed написа: Пон Авг 16, 2021 12:17 pm Какво по точно е това правило за поне 6 месеца за да не платим мито за внесената от Канада в БГ кола?
Да сме притежавали колата повече от 6 месеца в Канада ?
Или да я внесем наскоро купена от Канада , но да стоим поне 6 месеца в БГ след внасянето и?
Трябва да сме притежавали колата в Канада поне от 6 месеца, за да можем да я внесем безмитно в България и не можем да я продаваме 1 година.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Pavel M »

как в българия,не следиш ли форума.от близо 5 години съм в тук в канада на тръстиката.въртя геврека по цялата америка и събирам кинти да има за на дърти години.
след 2 год ще съм млад пенционер с дребна канацка пенция и си бия камшика тоя път за винаги щото вече напреднах и с възраста и няма време да се правя на мъж по вече в тоя хладилник който волю или не волю обитавам.
ти къде си сега,как я караш.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Транспортиране на кола и багаж от Ванкувър до Варна

Мнение от Pavel M »

Мечтателят написа: Пон Яну 24, 2022 9:28 pm
Optimist Creed написа: Пон Авг 16, 2021 12:17 pm Какво по точно е това правило за поне 6 месеца за да не платим мито за внесената от Канада в БГ кола?
Да сме притежавали колата повече от 6 месеца в Канада ?
Или да я внесем наскоро купена от Канада , но да стоим поне 6 месеца в БГ след внасянето и?
Трябва да сме притежавали колата в Канада поне от 6 месеца, за да можем да я внесем безмитно в България и не можем да я продаваме 1 година.
поне аз като внасях 2009 год края беше така.за да те освободят от мито и ддс които бяха 30% от стойноста на автомобила трябваше да докажеш ,че си трайно пребиваващ в канада което се счита 6 месеца и един ден да си живял там и колата да е закупена от там и да е била твоя собственост същия срок от 6 м. и 1 ден.
тогава така беше като правиш вноса подаваш декларация до директора на регионалната митница по местоживеене с горните мотиви.
от талона на регистрация се вижда ,че колата ти е твоя собственост от преди най малко 6 месеца.на мен ми искаха и доказателств ,че съм пребивавал в канада трайно по вече от тия шест месеца.дадох им стейтмъни от банкови сметки и разни билове за платени сметки.даже и не ги погледнаха и заминаха в коша.
тогава поне имаше действащо правило или закон ,че ако продадеш собственоста си преди да е изтекла 1 год. от вноса трябва да платиш ито и ддс защото се счита ,че си внесъл колата с търговска цел
много нелогична и просташка история.аз моята я продадох доста след 1та година и не знам какво би се случило ако я бях продал преди това.
но сега чета и издирвам инфо и намирам следното ,че обстоятелствата по вноса са същите ,но трябва да докажеш или по скоро да декларираш и аз не мога да вникна точно какво ,че автомобила е твоя собственост и го внасяш за лични нужди ,а не с търговска цел и трябва да няма продажба по малко от 6 месеца след вноса защото вече това се счита за търговия и ще ти бъдат начислени такси.
обаче никъде при регистрацията му в българия няма нищо опоменато и регистрирано за да бъде под някакви рестрикции автомобила при по ранна промяна на собственоста освен в регистрите на митнцата.
и според мен няма пречка да го продадеш и на седващия ден след регистрацията му ,но не знам как митницата би разбрала и реагирала защото нямат комуникация с регулаторните органи относно собственоста.
не знам как може да разберат освен някой ако не те изпее.ама това са само предположения и догадки.
не съм се задълбочавал в това да търся източника на инфо щото ако си закарам кола от тук в българия няма да е с цел продажба ,а да си я карам и това много не ме вълнува.
ако няко има актуален опит към настоящия момент нека да разкаже.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор